Volvo Car Poland – nowy salon sprzedaży na poznańskim Franowie

Firm Karlik, która posiada dwa salony Volvo w Poznaniu oraz showroom w Starym Browarze otwiera nowy salon na poznańskim Franowie. Jest to jeden z 29 autoryzowanych salonów szwedzkiej marki w Polsce świadczący pełen zakres usług sprzedaży i serwisu.

Od 14 marca 2022 r. nowy salon będzie prowadził sprzedaż samochodów nowych oraz używanych. Usługi serwisowe dostępne będą wraz z początkiem kwietnia. W salonie przy poznańskiej Malcie dealer nadal będzie realizował sprzedaż samochodów używanych Volvo Selekt.

20 lat temu Firma Karlik podpisała umowę z Volvo Auto Polska (dziś: Volvo Car Poland) i otworzyła pierwszą małą stację dealerską przy poznańskiej Malcie. Niedługo potem powstał bardzo nowoczesny salon, który na stałe wpisał się w krajobraz centrum Poznania. W 2010 roku powstał kolejny salon, w podpoznańskim Baranowie, który był odpowiedzią na rosnące zainteresowanie skandynawską marką w Wielkopolsce. Od 2020 roku Firma Karlik zaprasza Klientów także do Showroomu Volvo w Starym Browarze, a od marca 2022 również do nowego salonu na Franowie.

Nowy obiekt o powierzchni 2986 m2, mieszczący się przy ulicy Torowej 14 w Poznaniu, został zbudowany według najnowszych standardów marki. Jego elewację wykończono mlecznym szkłem, co zwłaszcza w nocy przywołuje na myśl barwę i fakturę lodu. Wnętrze tworzą betonowe konstrukcje ocieplone drewnem, szkłem oraz typowo skandynawskim, minimalistycznym wystrojem. W budynku znajdziemy przestrzeń na ekspozycję 10 samochodów nowych oraz 4 samochodów używanych z programu Volvo Selekt, przygotowano także dwa stanowiska, gdzie klienci będą odbierać nowe Volvo. Usługi serwisowe świadczone będą przy wykorzystaniu 14 stanowisk serwisowych, a hotel opon pomieści 350 kompletów. W nowym salonie klienci będą mogli skorzystać z 6 miejsc do ładowania samochodów elektrycznych i hybrydowych.

Volvo Cars testuje bezprzewodowe ładowanie aut elektrycznych

– Marka Volvo konsekwentnie zwiększa swoją sprzedaż każdego roku. Do utrzymania tego trendu niezbędne są inwestycje w nowe punkty sprzedaży. Teraz klienci zyskują jeszcze bardziej komfortowe warunki do zapoznania się z naszymi samochodami. Otwarcie nowego salonu zbiega się z wprowadzeniem na rynek nowego w pełni elektrycznego Volvo C40 Recharge oraz jubileuszem Firmy Karlik, z którą nasza marka jest związana już 20 lat. Obecnie jest to jeden z największych naszych dealerów w Polsce – powiedział Emil Dembiński, prezes Volvo Car Poland.

Odświeżone Volvo XC40, nowa wersja napędowa Volvo C40

Mimo trudnej sytuacji na rynku motoryzacyjnym Volvo utrzymuje sprzedaż na stabilnym poziomie około 700 000 aut rocznie. W ubiegłym roku Volvo Car Poland osiągnęło najwyższy wynik w historii odnotowując ponad 11 000 rejestracji. Volvo Cars to marka, która dokonała ekologicznej transformacji. Ponad 50% europejskiej sprzedaży Volvo stanowią modele z gamy Recharge – a więc hybrydy ładowane z gniazdka i elektryki. Do produkcji aut firma wykorzystuje energię ze źródeł odnawialnych oraz tworzywa sztuczne z recyklingu. Volvo rozwija też szereg technologii bezpieczeństwa aktywnego, wciąż rozwijając ten kluczowy dla nie obszar.

Źródło: Volvo Car Poland