Ford Mustang Mach-E otrzymał nagrodę Kobiecego Światowego Samochodu Roku 2022 w kategorii dużych aut

Do licznych otrzymanych już nagród i wyróżnień, Mustang Mach-E dodał właśnie tytuł Kobiecego Światowego Samochodu Roku w kategorii dużych aut. To pokazuje, że innowacyjne podejście zastosowane przy projektowaniu pierwszego całkowicie elektrycznego pojazdu marki Ford, jest kluczem do sukcesu w branży.

Nagroda Women’s World Car of the Year (WWCOTY) to jedyna międzynarodowa nagroda przyznawana wyłącznie przez dziennikarki pracujące w branży motoryzacyjnej. Samochody rywalizują w sześciu kategoriach i oceniane są pod kątem bezpieczeństwa, właściwości jezdnych, komfortu, innowacyjnych technologii, atrakcyjności projektu, wydajności, wpływu na środowisko i stosunku jakości do ceny.

W tym roku wybierano auta w następujących kategoriach: samochód miejski, rodzinny SUV, duży samochód, duży SUV, samochód sportowy oraz samochód z napędem 4×4. W konkursie wzięło udział 65 modeli, które debiutowały na rynku między 1 stycznia a 31 grudnia 2021 roku.

Ford – nowe przedsiębiorstwa przyspieszające transformację prowadzącą do zwiększenia znaczenia pojazdów elektrycznych

– Z dumą obserwujemy, że praca, którą wykonujemy w Cuautitlán w Meksyku, pozwoliła firmie Ford być liderem w erze elektryfikacji, która zmienia podejście do mobilności na całym świecie. Jesteśmy podekscytowani, widząc wyniki konkursu na Kobiecy Światowy Samochód Roku, ale także jesteśmy całkowicie pewni jakości, technologii, wydajności oraz projektu, które kolejny raz stawiają Mustanga Mach-E na szczycie – dodał Marcos Madrid, kierownik fabryki Ford Cuautitlán.

Mustang Mach-E doceniany także w Polsce

Także w Polsce innowacyjny Ford Mustang Mach-E cieszy się niezwykłą popularnością. W ostatnich tygodniach model ten zdobył główną nagrodę w najbardziej cenionej kategorii plebiscytu Auto Lider 2022 – Premiera motoryzacyjna, a także w kategorii Crossover/SUV klasy średniej. To konkurs organizowany przez wydawcę magazynów „Motor” oraz „Auto Moto”, a także serwisu magazynauto.pl.

Nowy Ford Mustang California Special debiutuje w europejskiej ofercie

To kolejne nagrody dla pierwszego, całkowicie elektrycznego SUV-a Forda. Wcześniej Mustang Mach-E okazał się najlepszy w głównej kategorii plebiscytu The Best Of Moto 2021 organizowanego przez wydawcę serwisu moto.pl, a także zdobył tytuł Samochodu Roku w plebiscycie Car Of The Year Polska 2022. W tym drugim konkursie decyzję podejmuje grono doświadczonych dziennikarzy zawodowo zajmujących się testowaniem samochodów i pochodzących z różnych mediów. Dzięki temu konkurs jest w pełni niezależny.

Źródło: Ford