Jeep Wrangler w edycjach specjalnych na legendarnym amerykańskim zlocie Jeep Beach Week 2022

Marka Jeep kojarzy się nie tylko z flotą legendarnych samochodów terenowych, ale także z najlepszymi w branży zlotami. Od lat Jeepersi kultywują tradycję, spotykając się na największych zlotach, jak amerykańskie Easter Jeep Safari w Moab w stanie Utah czy Jeep Beach, który odbywa się na najsłynniejszej plaży świata Daytona Beach na Florydzie.

W Polsce społeczność Jeep Owners Club Poland co roku organizuje wiosenną Jeep Trail Rated Academy oraz czerwcowy Camp Jeep PL. Wszystkie te wydarzenia łączy wspólna pasja i styl życia uczestników oraz poczucie przygody i emocji towarzyszących jeździe samochodami marki Jeep.

Organizowany w maju Jeep Beach Week to jedna z największych imprez marki Jeep na świecie, która w zeszłym roku do Daytona Beach na Florydzie przyciągnęła 200 000 odwiedzających i 20 000 samochodów marki Jeep. Punktem kulminacyjnym imprezy jest przejazd ponad 3500 Jeepów po plaży w słynnej na całym świecie Jeep Beach Parade. Misją Jeep Beach Week jest zbieranie funduszy na organizacje charytatywne. Do tej pory przekazano na ten cel ponad 2,5 miliona dolarów.

Jeep – nowe wersje hybrydowe Compass i Renegade w Europie (polskie ceny)

Z okazji tego wyjątkowego wydarzenia marka Jeep zaprezentowała nowe edycje specjalne: Wrangler High Tide 2022* i Wrangler Jeep Beach* oraz „energetyczny”, żółty kolor nadwozia High Velocity*, dostępny dla całej gamy Wranglera*.

Jeep – pierwszy w pełni elektryczny SUV amerykańskiej marki

„Podobnie jak coroczne Easter Jeep Safari w Moab, impreza Jeep Beach Week organizowana w Daytona Beach na Florydzie, to jedno z największych wydarzeń dla pasjonatów marki Jeep w kraju”, powiedział Jim Morrison, wiceprezes i dyrektor marki Jeep na region Ameryki Północnej. „Wsłuchujemy się w opinie naszych klientów, dlatego też podczas tej wielodniowej imprezy celebrujemy ich pasję do samochodów przystosowanych do jazdy po plaży, pokazując edycje specjalne Wrangler High Tide* i Jeep Beach*, a także prezentując nasz najnowszy, bardzo efektowny, żółty kolor nadwozia High Velocity*”.

Jeep Wrangler High Tide*, doskonale przystosowany do spędzania czasu wolnego na plaży, bazuje na wersji Sport S i jest wyposażony w 3,6-litrowy silnik Pentastar V-6 z ośmiostopniową, automatyczną skrzynią biegów. W skład jego bogatego wyposażenia wchodzi pakiet Xtreme Recon obejmujący 35-calowe opony na 17-calowych felgach Beadlock, fabrycznie podniesione o 1,5 cala zawieszenie ze specjalnie zestrojonymi amortyzatorami, wzmocnione zawiasy drzwi bagażnika i poszerzone błotniki. Ponadto auto jest wyposażone w twardy dach w kolorze nadwozia z systemem Sunrider Fliptop, reflektory i światła przeciwmgielne LED, progi boczne i przednią szybę Gorilla Glass. Wrangler High Tide będzie dostępny w pięciu kolorach nadwozia*: Hydro Blue, Black, Bright White, Sting Gray oraz w nowym, jaskrawożółtym High Velocity. Ten ostatni to drugi żółty odcień Wranglera po Hella Yella z lat modelowych 2018-2021.

Pierwsze 500 egzemplarzy Wranglera High Tide* zostanie wyprodukowanych w ramach ekskluzywnej serii specjalnej Jeep Beach*. Będą je wyróżniać energetyczny kolor High Velocity* oraz naklejki Jeep Beach na pokrywie silnika.

* dot. rynku amerykańskiego

Źródło: Jeep