Škoda Auto – problemy z dostawami komponentów od 13 producentów z Ukrainy

Kolejne problemy pojawiły się po rosyjskiej agresji na Ukrainę. Z tego powodu Škoda Auto zmuszona będzie do ograniczenia produkcji samochodów, gdyż brakuje wiązek elektrycznych przewodów i elementów łączących.

W pierwszej kolejności ograniczenia dotkną elektryczny SUV Enyaq iV, którego produkcja będzie okresowo wstrzymana. Ograniczenia mogą objąć także inne modele, do których montowane sa komponenty produkowane na Ukrainie. Problemy ma 13 ukraińskich producentów, którzy ze względu na agresję rosyjskich wojsk zmuszone zostały do całkowitego wstrzymania produkcji.

Z taśmy w Mlada Boleslav wciąż zjeżdżają niekompletne Octavia, co spowodowane jest niedawnym pożarem jednego z ważnych miejscowych dostawców komponentów.

Škoda Auto – po pożarze brakuje komponentów, co ograniczy produkcję 16 tys. Octavii

Oczekuje się, że sytuacja może pogorszyć się w przyszłym tygodniu, gdy całkowicie zostaną wyczerpane zapasy magazynowe komponentów.

Škoda Auto – w 2021 roku na całym świecie wyprodukowano 802 tys. samochodów

Jak wiadomo Škoda w ukraińskiej miejscowości Solomonowo produkuje swoje samochody z miejscowym partnerem, którym jest Eurocar. Auta przeznaczone są na lokalny rynek. Obecnie produkcja została tam całkowicie wstrzymana.

Źródło: Škoda Auto