Renault Talisman – koniec produkcji bez następcy

To już pewne, że w najbliższych dniach z linii produkcyjnej zjadą ostatnie w historii egzemplarze Renault Talisman. Wiadomo także, że ten model nie otrzyma już następcy, a w gamie Renault zastąpi go SUV. Renault Talisman, który zastąpił Lagunę i Latitude, nie spełnił oczekiwań francuskiego producenta.

Chociaż w produkcji przetrwał siedem lat, to sprzedano tylko prawie 119 tys. egzemplarzy. Dla porównania poprzednik, którym była Laguna 3 miała tyle egzemplarzy na koncie po 15 miesiącach sprzedaży. Auto w wersji sedan zadebiutowało w lipcu 2015 roku, a kombi o nazwie Grandtour dołączyło do oferty kilka miesięcy później, po premierze podczas międzynarodowego salonu motoryzacyjnego IAA we Frankfurcie nad Menem. Model zasłynął wyjątkowo bogatym wyposażeniem.

Renault Austral – jak z klasą ukryć styl

Nowy Renault Megane E-Tech elektryczny – pierwszy model generacji 2.0

Koniec tego modelu, to także zmiana zainteresowania sedanami i kombi klasy średniej, które skutecznie wypierane są z rynku przez crossovery i modele SUV. Dlatego też koncern Renault już bezpośredniego następcy nie ma w planach, ale lukę powinien wypełnić nowy SUV Austral, którego premiera zaplanowana została na pierwszą połowę marca 2022 roku.