World Car Person of the Year 2022 – Luc Donckerwolke, dyrektor kreatywny Hyundai Motor Group, otrzymał prestiżowy tytuł

Hyundai Motor Group z dumą ogłasza, że jury konkursu World Car Awards uhonorowało Luca Donckerwolke’a, wiceprezesa wykonawczego Grupy ds. designu oraz jej dyrektora kreatywnego,tytułem World Car Person of the Year.

Wyróżnienie jest przyznawane profesjonalistom z branży motoryzacyjnej, którzy poprzez swój wkład wywarli na nią w poprzednim roku znaczący wpływ. Jury World Car Awards, które składa się ze 102 dziennikarzy z 33 krajów,za główny powód uhonorowania Donckerwolke’a w tym roku uznało jego ogromną rolę w nadzorowaniu prac nad nowymi, innowacyjnymi modeli, jak Kia EV6, Hyundai IONIQ 5 i Genesis GV60. Podkreślono również wpływ Luca Donckerwolke’a na zmodernizowane modele Pony i Grandeur, które świadczą o koreańskim dziedzictwie motoryzacyjnym.

„Jestem bardzo zaszczycony otrzymaniem tytułu World Car Person of the Year i chciałbym podziękować członkom jury oraz wszystkim kolegom z Hyundai Motor Group, bez których nie byłoby to możliwe”powiedział Donckerwolke.

„W swojej karierze pracowałem dla wielu firm i marek i jestem zachwycony uznaniem, jakie zdobyły Kia, Hyundai i Genesis. One odzwierciedlają wysiłek wszystkich pracowników Grupy, sprzedawców i partnerów, którzy pracują nad stworzeniem gamy atrakcyjnych modeli sprzedawanych w ponad 200 krajach na świecie” – dodał.

Jury World Car Awards wyróżniło także modele marek – Kia, Hyundaii Genesis w różnych kategoriach konkursu. Kia EV6 oraz IONIQ 5 znalazły się w pierwszej piątce w kategorii World Car Design 2022. GV70 awansował do pierwszej piątki w kategorii World Luxury Car 2022. IONIQ 5 znalazł się również w pierwszej piątce w kategorii World EV of the Year 2022. Kia EV6, IONIQ 5, Genesis G70 i Hyundai Tucson zakończyły konkurs World Car of the Year 2022 w pierwszej dziesiątce, co zapewniło Grupie większą reprezentację niż jakiegokolwiek innego producenta samochodów.

„Odkąd w 2016 roku dołączyłem do Grupy jako dyrektor kreatywny, nie tylko kontynuowaliśmy wzrost sprzedaży samochodów marek Kia i Hyundai, ale także wprowadziliśmy nową luksusową markę – Genesis” –powiedział Donckerwolke.

Women’s World Car of the Year 2022 – zwycięzcy 6 kategorii

Luc Donckerwolke, w trakcie 30-letniej kariery jako stylista, zdobywał doświadczenie pracując dla prestiżowych marek, jak Bentley czy Lamborghini oraz dla Skody, Seata i Audi. Do Grupy dołączył w 2016 roku i już rok później zastąpił Petera Schreyera na stanowisku dyrektora kreatywnego. Donckerwolke, pasjonat motoryzacji i kolekcjoner, ma wielokulturowe pochodzenie i mówi w ośmiu językach.

World Car of the Year 2022 – znamy 10 finalistów

W 2021 roku, pomimo trudnego okresu dla przemysłu motoryzacyjnego na świecie,Grupa zrealizowała swoje plany dotyczące rozwoju elektromobilności. Kia EV6 otrzymała wiele wyróżnień, mimo że debiutowała dopiero pod koniec roku.

Tytuł World Car Person of the Year jest częścią corocznego konkursu World Car Awards, który istnieje od styczniu 2004 roku i jest przyznawany wyjątkowym postaciom z branży motoryzacyjnej. Wcześniej uhonorowano nim takie osoby, jak Akio Toyoda (w 2021 roku), Carlos Tavares (w 2020 roku), Sergio Marchionne (w 2019 roku) i Håkan Samuelsson (w 2018 roku).

Źródło: KIA