WE ARE M – BMW M świętuje swój 50. jubileusz emocjonalną kampanią

Do 24 maja 2022 r., gdy przypada 50. rocznica założenia BMW M GmbH, obchody jubileuszowe już dawno nabiorą tempa. Świętowanie właśnie się rozpoczyna. Obchody rozpoczynają się 24 lutego wyjątkowym wydarzeniem: na filmie różne samochody BMW M wraz ze swoimi właścicielami zbierają się w kręgu.

Coś, co znane jest z niemal każdego sportu zespołowego – krąg zawodników koordynujących swoje strategie, motywujących i dopingujących się nawzajem – jest imponująco zainscenizowane z udziałem wielu modeli BMW M.

Film o tym najbardziej sportowym ze spotkań pokazuje w bardzo emocjonalny sposób, czym jest międzynarodowa społeczność BMW M. Bez względu na to, jak bardzo różną się samochody i ich ludzie – wszyscy kochają przyspieszony puls i gęsią skórkę, które wywołuje każde BMW M. Są równie podekscytowani, co entuzjastyczni, idą własną drogą, są odważni, dają wyraz swojej postawie. To, co ich łączy, to zamiłowanie do szczególnego podejścia do życia, jakie cechuje panie i panów kierowców BMW M. Wszyscy oni czują: WE ARE M.

Nowe BMW M8 Competition w trzech wersjach

— Jesteśmy dumni z tego, że 24 lutego z przytupem rozpoczynamy nasz jubileuszowy rok. Film pt. „Huddle Speech” wpisuje się w tradycję wyjątkowych filmów dla BMW M, a jednak jest inny: zwiastuje naszą transformację. Patrzymy w przyszłość, ale nadal zapewniamy to uczucie przynależności, które tworzy wielką bazę miłośników BMW M — mówi Timo Resch, szef ds. klientów, marki i sprzedaży w BMW M GmbH. — Chcemy świętować ze wszystkimi naszymi fanami, z naszą międzynarodową społecznością, dlatego mamy w zanadrzu niespodzianki do wszystkich kanałów komunikacji, przez cały rok. Naprawdę nie możemy się doczekać.

WE ARE M oznacza wszystko, co było i co będzie

Claim stworzony specjalnie na jubileuszowy rok oddaje nastrój kampanii: BMW M jest niezwykle wielowymiarowe, zawsze wydaje się inne i nowe, ale zawsze jest rozpoznawalne. Od M1 Procar poprzez i4 M50 aż po XM Concept – BMW M to istny pokaz motoryzacyjnych fajerwerków. To, co je łączy, pomimo wszystkich różnic, to jedna główna cecha: przynależność do BMW M. Dlatego od zawsze wyróżniają się własnym, zadziornym charakterem – i właśnie to podkreśla obecna kampania.

BMW Art Car – amerykański artysta stworzył wraz z BMW swój wymarzony samochód w postaci edycji THE 8 X JEFF KOONS

Kampania na 50-lecie podzielona jest na cztery rozdziały, z których każdy realizowany będzie w ciągu jednego kwartału. Podczas gdy pierwszy rozdział, „Huddle Speech”, wprowadza podstawowy temat 50. jubileuszu BMW M, drugi będzie skupiał się na 50-letniej historii BMW M w sportach motorowych. Trzeci rozdział poświęcony jest elektryfikacji, natomiast czwarty koncentruje się na wyjątkowym stylu życia. W ciągu roku BMW M GmbH zaprezentuje wiele spektakularnych nowych samochodów. Ponadto marka będzie obecna na wielu ważnych międzynarodowych imprezach. Zaprezentowana niedawno plakietka jubileuszowa BMW Motorsport to tylko jedna z wielu niespodzianek dla światowej społeczności BMW M.

Dzięki swojemu dziedzictwu BMW M spogląda w przyszłość

Całościowa komunikacja z okazji 50. jubileuszu przedstawia również bezprecedensową historię BMW M GmbH, doświadczenia, osiągnięcia i sukcesy w segmencie samochodów usportowionych i wyczynowych. Przykładem tego jest kampania cyfrowa „Only in M Town” z 2018 roku, która już wtedy dawała entuzjastom BMW M poczucie, że są u siebie.

Ale BMW M nie zatrzymuje się na swoich korzeniach, lecz traktuje je jako atut przyczyniający się do przyszłej transformacji. W kolejnych trzech rozdziałach kampanii BMW M koncentruje się na nowych osiągach, elektryfikacji i typowym stylu życia BMW M. Ponieważ BMW M jest i pozostaje Ultimate Driving Machine – po pół wieku i także w przyszłości.

Źródło: BMW