Plebiscyt – Najciekawsze auto motorsportowe 2021

Takiego plebiscytu jeszcze nie było. Niezwykłe maszyny, ciekawe historie, legendy. Atrakcyjne nagrody czekają na głosujących w naszym plebiscycie. Karolina Pilarczyk, królowa polskiego i europejskiego driftu,  od lat ma misję promowania nie tylko driftingu ale całego motorsportu.

Widzowie mogli się o tym przekonać, oglądając na platformie PolsatGO jej autorski program „Mistrzowie motosportu” w którym wraz z Mariuszem Dziurleja rozmawiali z mistrzami świata i Polski różnych motorsportowych dyscyplin. A mistrzów, jak się okazało mamy na prawdę wielu! Te rozmowy były inspiracją do stworzenia plebiscytu jakiego w Polsce jeszcze nie było: plebiscyt na Najciekawsze Auto Motorsportowe – to autorski pomysł duetu Karolina Pilarczyk i Mariusz Dziurleja.

W plebiscycie tym razem  nie zostali nominowani kierowcy, ale ich auta. Za każdym z nominowanych aut stoi historia jego tworzenia, modyfikacji, setki roboczogodzin, wyrzeczeń, problemów, i pokonanych trudności ich właścicieli, mechaników i konstruktorów.

Toyota największym producentem samochodów i najpopularniejszą marką na świecie w 2021 roku

„Kocham motorsport i uwielbiam o nim opowiadać.  Wiem ile godzin spędzamy z Mariuszem w warsztatach gdzie modyfikujemy nasze aua. Wiem doskonale, ile potrzeba czasu, środków, pomysłów czasami zaskakujących rozwiązań żeby osiągnąć to co się chce. Z budową tych aut często wiąże się tzw. „krew, pot i łzy” wylane przy pracy. Te konstrukcje to prace zespołowe – całe teamy: konstruktorzy, mechanicy, kierowcy, spoterzy  – wszyscy łącznie tworzą takie auto. Dlatego, nominując auto – jednocześnie doceniamy pracę całych teamów a nie tylko popularność jeżdżącego w nim kierowcy ;). Mam nadzieję, że widzowie, czytając opis nominowanych aut, poczują tą pasję, tkwiącą w ich twórcach, a to zainspiruje ich do realizowania swoich marzeń” – powiedziała Karolina Pilarczyk.

Toyota GR86 w przedsprzedaży od 169,9 tys. zł

„W tym roku zaczynamy od 4 podstawowych kategorii, nie wykluczone, że w kolejnych latach będziemy to rozszerzać” – dodał Mariusz Dziurleja.

W każdej z kategorii o zwycięstwie zadecydują głosy internautów.

-najciekawsze auto driftingowe

-najciekawsze auto rajdowe

-najciekawsze auto offroadowe

-najciekawsze auto wyścigowe

Głosowanie odbywać się będzie na stronie Karoliny Pilarczyk,  rozpoczął się 21 lutego i potrwa do 10 marca 2022 roku,. Zwycięskie auta poznamy podczas eventu 16 marca. Podczas corocznej imprezy z okazji Inauguracji Sezonu Driftingowego Karoliny Pilarczyk, który w tym roku odbędzie się 16 marca 2022 w Hula Kula w Warszawie . Nagrody w plebiscycie będą mogli wygrać także głosujący.

Źródło: Karolina Pilarczyk