Nissan Townstar – można już składać zamówienia (polskie ceny)

Nissan opublikował w Polsce cenniki benzynowych odmian nowego modelu Townstar, który otwiera kolejny rozdział w historii lekkich samochodów dostawczych marki. Klienci w całym kraju mogą składać zamówienia na wersje osobowe i dostawcze z silnikiem spalinowym. Nowy Townstar dostępny jest z niezawodną jednostką benzynową o pojemności 1,3 litra, doskonalone znaną z Nissana Qashqai.

Silnik 1.3 DIG-T spełnia wymagania najnowszych norm Euro 6d-Full. Emituje podczas jazdy jedynie 151-154 g/km CO2, zużywając przy tym jedynie 6,7-6,8 l/100km w cyklu mieszanym według WLTP. Rozwija moc 130 KM i osiąga moment obrotowy 240 Nm, dostarczając osiągi pozwalające przemieszczać się dynamicznie i komfortowo.

„Nowy Townstar został zaprojektowany z myślą o codziennych wyzwaniach towarzyszących nam zarówno podczas życia rodzinnego, jak i prowadzenia działalności gospodarczej. Cieszymy się, że klienci będą mogli korzystać z funkcjonalności i atutów modelu Townstar w wersji dostawczej oraz osobowej: wydajności, wszechstronności oraz zaawansowanych technologii” – powiedział László Fülöp, dyrektor marketingu Nissan Sales CEE.

Oferta nowego Nissana Townstar została przygotowana tak, aby była jak najbardziej przejrzysta i zapewniała klientom możliwość łatwego wyboru odpowiedniej wersji. Samochód w odmianie osobowej Combi dostępny będzie w wersjach Acenta, Business i Tekna. Już w podstawowej specyfikacji Acenta, której cena zaczyna się od 103 900 zł, w wyposażeniu standardowym znajduje się m.in. klimatyzacja manualna, podgrzewane przednie fotele czy tylne czujniki parkowania. Wersja Business, w cenie od 107 900 zł, uzupełnia te opcje o elementy takie jak inteligentny kluczyk i-Key, system audio z 8‑calowym ekranem dotykowym oraz kamera cofania. Topowa odmiana Tekna, w cenie od 123 900 zł, oferuje m.in. asystenta parkowania, bezprzewodową ładowarkę telefonów komórkowych oraz 16-calowe felgi ze stopu metali lekkich.

Odmiana dostawcza dostępna jest w wersjach Visia, Business, N-Connecta oraz Tekna. Bazowa odmiana Visia, w cenie od 75 900 zł netto, zapewnia wyposażenie, takie jak reflektory LED czy fotel kierowcy z regulowanym podparciem lędźwi, stosowane przede wszystkim w samochodach osobowych, które w klasie lekkich pojazdów dostawczych wyróżnia Nissana na tle konkurencji. Kolejne poziomy specyfikacji uzupełniają listę opcji o pozycje takie jak kierownica pokryta skórą (Business, od 79 900 zł netto), obsługa Apple CarPlay i Android Auto (N-Connecta, od 87 900 zł netto) oraz m.in. system nawigacji NissanConnect z 8‑calowym ekranem dotykowym i automatyczna klimatyzacja (Tekna, od 95 900 zł netto).

Samochód zaprojektowano tak, aby spełnić wymagania jak najszerszej grupy odbiorców. Zarówno odmiana Combi, jak i Van, od połowy bieżącego roku dostępne będą również w wersji z przedłużonym nadwoziem. Latem tego roku do gamy dołączy również Townstar zasilany w 100% energią elektryczną.

Solidna konstrukcja nowego Nissana Townstar daje kierowcy poczucie bezpieczeństwa podczas prowadzenia pojazdu. Wersja Combi otrzymała 4 na 5 gwiazdek w rankingu bezpieczeństwa Euro NCAP, przechodząc przez rygorystyczne protokoły testowe dla samochodów osobowych.

Nowy Nissan Townstar oficjalnie zaprezentowany w Polsce (cennik)

Całkowicie nowy, pięciomiejscowy Townstar wyróżnia się w swojej klasie przestronnością wnętrza, oferując najwięcej miejsca na nogi pasażerów (1478 mm z przodu i 1480 mm z tyłu) oraz na wysokości ramion i łokci (1524 mm z przodu i 1521 mm z tyłu). Ten wszechstronny samochód zapewnia również bardzo łatwy dostęp do wnętrza. Jego przednie drzwi otwierają się pod kątem niemalże 90°, a wygodne drzwi przesuwne z obydwu stron pojazdu ułatwiają dostęp do tylnych siedzeń. Townstar może być również wyposażony w opracowany przez Nissana system kamer 360°. Wykorzystuje on kamery umiejscowione na pojeździe do uzyskania obrazu 360°, tym samym zapewniając kierowcy poczucie bezpieczeństwa przy manewrach w ciasnych, miejskich przestrzeniach.

Nissan zapowiada nowy, w pełni elektryczny samochód miejski, który zastąpi model Micra

Klienci mogą także korzystać z dużej przestrzeni bagażowej, którą można powiększyć z 775 litrów do 3 500 litrów, jak również ze schowków o pojemności 49,5 litrów z przodu i z tyłu kabiny oraz relingów dachowych ze zintegrowanymi poprzeczkami.

Podobnie jak wersja osobowa, również odmiana dostawcza nowego Nissana Townstar została wyposażona w bogaty pakiet ponad 20 rozwiązań technologicznych, w tym reflektory LED czy radio umożliwiające łączność z telefonem za pomocą Bluetooth w standardzie. Dostępne w zależności od wersji najnowocześniejsze systemy dbające o bezpieczeństwo, takie jak asystent utrzymania pasa ruchu, system rozpoznawania znaków drogowych, układ utrzymania stabilności przyczepy, system wykrywania pojazdów znajdujących się w martwym polu, asystent ruszania pod górę, system zabezpieczenia przed podmuchami wiatru bocznego czy inteligentny system hamowania awaryjnego, pozwalają kierowcy w pełni skoncentrować się na jeździe i czerpać z niej jak najwięcej przyjemności.

Wersja osobowa stawia również na komfort pasażerów, co znajduje odzwierciedlenie w wysokiej jakości wykończenia kabiny. Dzięki grubszym szybom oraz udoskonalonej izolacji akustycznej model oferuje wiodące w swojej klasie wyciszenie przestrzeni pasażerskiej, podczas gdy temperaturę wnętrza można łatwo regulować za pomocą intuicyjnego, dwustrefowego systemu klimatyzacji z tylnymi nawiewami.

Potwierdzając dbałość Nissana o jakość i niezawodność, każdy lekki samochód dostawczy marki objęty jest wyróżniającą się na rynku gwarancją na okres 5 lat lub 160 000 km. Kompleksowa gwarancja obejmuje pełną ochronę, gwarancję na lakier, oryginalne części i akcesoria oraz pomoc drogową, aby zapewnić kierowcy poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

Pierwsze sztuki nowego Nissana Townstar trafią do salonów już na początku marca 2022 roku.

Źródło: Nissan