ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV – w Mlada Boleslav rozpoczęła się produkcja seryjna

Dwa tygodnie po światowej premierze w Mlada Boleslav 14 lutego 2022 r. rozpoczęła się produkcja seryjna modelu ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV. Dziennie z taśmy produkcyjnej będzie zjeżdżać 120 egzemplarzy.

Nowy model powstał na bazie modularnej platformy MEB koncernu Volkswagen, która zaprojektowana została do samochodów z napędem elektrycznym. W głównej fabryce ŠKODY Auto obecnie produkowanych jest kilka modeli z czystym napędem elektrycznym, hybrydowym i zasilanych jednostkami spalinowymi.

Škoda Auto – w 2021 roku na całym świecie wyprodukowano 802 tys. samochodów

– W 2021 roku wyprodukowaliśmy 50 tys. egz. elektrycznego modelu ENYAQ iV, do którego obecnie dołączyło atrakcyjne coupe. –  powiedział Michael Oeljeklaus, członek zarządu ŠKODA AUTO odpowiedzialny za produkcję i logistykę.

Škoda Enyaq Coupé iV/RS iV – premiera światowa

ŠKODA Auto w ramach strategii NEXT LEVEL – ŠKODA STRATEGY 2030  sukcesywnie przekształca się w centrum elektromobilności. Celem jest zwiększenie produkcji modeli z napędem elektrycznym i ich udziału w sprzedaży marki w Europie do 50-70 procent. Trzy czeskie fabryki w Mlada Boleslav, Kvasinach i Vrchlabi, do 2030 roku będą produkować samochody i komponenty do pojazdów z napędem elektrycznym. Taka strategia ma także zapewnić utrzymanie obecnych miejsc pracy i stworzenie nowych możliwości.

Źródło: ŠKODA Auto