Lexus Bespoke Build doda ci skrzydła z karbonu

Niewielu producentów ma dzisiaj w swojej ofercie auto, które przyciąga uwagę tak mocno, jak robią to Lexusy LC i LC Convertible. Ale teraz japoński grand tourer i jego brat z miękkim dachem mogą wyróżniać się jeszcze bardziej.

Lexus uruchomił usługę Lexus Bespoke Build, która pozwala spersonalizować modele LC i LC Convertible w niemożliwym dotąd stopniu. Jedną z opcji jest karbonowy spojler opracowany we współpracy z japońskim asem przestworzy.

Jeszcze lepszy Lexus LC

Zacznijmy od tego, czym różnią się Lexusy LC i LC Convertible 2022 od tych, które można było zobaczyć w salonach w ubiegłym roku. W modelu LC inżynierowie zmodyfikowali ustawienia zawieszenia, by auto prowadziło się jeszcze precyzyjniej i dawało kierowcy bardziej bezpośrednie wrażenia w trakcie pokonywania zakrętów. Wprowadzili również zmiany w trybach jazdy w obu autach. Ustawienie Normal jest teraz bardziej komfortowe, a po wybraniu programu S+ jazda staje się bardziej emocjonująca niż wcześniej. Lexus przeprojektował również fotele, by był jeszcze wygodniejsze. Zajął się nawet automatyczną skrzynią biegów. Nowa blokada wybierka zmniejsza ryzyko przypadkowej zmiany z położenia N na D lub R.

Lexus Bespoke Build

Lexusy LC i LC Convertible 2022 są też pierwszymi modelami marki, które objął program personalizacji Lexus Bespoke Build. Dzięki niemu nabywców japońskiego grand tourera nie ograniczają wersje i pakiety dostępne w standardowym cenniku. W ramach Lexus Bespoke Build można wybrać ekskluzywne koła (na przykład z 21-calowymi, kutymi, 5-ramiennymi, pomalowanymi na czarno obręczami), lakiery czy kolory tapicerki, w tym także opcje zarezerwowane dotąd jedynie dla wersji specjalnych.

Lexus LCRacer – jedyny taki Lexus LC na świecie

Przykład? Konfiguracja wnętrza o nazwie Marina White, która łączy białą oraz niebieską skórę i jest dostępna w kabriolecie LC Convertible. Dotąd taka kolorystyka była zarezerwowana wyłącznie dla limitowanego LC Convertible Regatta Edition. LC w wersji coupé może natomiast przybrać czarną barwę dzięki wyjątkowemu pakietowi obejmującemu specjalne, ciemne wykończenie atrapy chłodnicy i świateł.

Uwaga, spojler

W ramach Lexus Bespoke Build znajdziemy jeszcze jedną opcję. To wykonane z kompozytów wzmacnianych włóknem węglowym tylne skrzydło. W jego opracowaniu pomógł Yoshihide Muroya, japoński pilot wyścigowy, który od lat współpracuje z Lexusem i w 2017 roku zdobył mistrzostwo prestiżowej serii Red Bull Air Race World Championship.

Lexus – kolejne modele w planach

Smukły spojler zwraca uwagę specjalnymi, skierowanymi w dół lotkami po obu stronach. To elementy inspirowane tzw. wingletami, które wieńczą końcówki skrzydeł wielu współczesnych samolotów. Dla linii lotniczych oznaczają przede wszystkim oszczędność paliwa, w przypadku Lexusa LC większą stabilność przy jednoczesnej redukcji oporów, które negatywnie wpływałby na osiągi. Lexus ostrzega, że wyjątkowy spojler będzie produkowany w limitowanej liczbie egzemplarzy.

Każdy Lexus LC i LC Convertible stworzony w ramach Lexus Bespoke Build będzie dodatkowo wyróżniał się specjalną tabliczką na konsoli centralnej. Przygotowaniem auta zajmie się zespół doświadczonych rzemieślników Lexusa, znanych jako Takumi. Grand tourer i kabriolet powstają w fabryce Motomachi. Tej samej, z której kiedyś wyjeżdżał legendarny Lexusa LFA.

Źródło: Lexus