BMW zapowiada koniec produkcji modelu i3

Produkcja małego miejskiego samochodu elektrycznego marki BMW trwała 9 lat. Wyprodukowano 250 tys. egzemplarzy. Następca będzie elektryczny crossover, który trafi do produkcji w 2024 roku.

Koncept futurystycznego auta miejskiego BMW i3 powstał z projektu MegaCity, który producent z Monachium zaprezentował w 2011 roku. Dwa lata później rozpoczęto produkcję seryjną. W ofercie znalazły sie trzy typy baterii oraz system z małym silnikiem spalinowym przedłużający zasięg pojazdu.

BMW Group – elektryczna ofensywa i pierwsze miejsce w segmencie premium (sprzedaż 2021)

Sporym zainteresowaniem i w 2020 roku producent musiał nawet zwiększyć jego produkcję. W ub. roku BMW ukończyło sprzedaż w USA i Australii, pozostawiając sobie rynki europejskie i kilka krajów Azji. Jednak oficjalnie poinformowano o zakończeniu produkcji tego modelu w lipcu 2022 roku.

BMW i3: pionier elektromobilności w ciągu 6 lat pokonał ponad 200 tys. km

Fabryka w Lipsku, która produkowała BMW i3 przestawi się na produkcję Mini Countrymana. Rozpoczęcie jego produkcji zaplanowana na drugą połowę roku. Natomiast bezpośrednim następca BMW i3 stanie się elektryczny crossover BMW iX1, który powstanie na bazie BMW X1.

Źródło: BMW