Nowy Mitsubishi ASX zadebiutuje w Europie

Mitsubishi wprowadzi nowego ASX-a do europejskiego segmentu małych SUV-ów wiosną 2023 roku. Ma on być wyposażony w najnowsze systemy i układy napędowe, m.in. w napęd Plug-in Hybrid (PHEV) i hybrydowy (HEV). Będzie to trzeci SUV typu Plug-in Hybrid marki Mitsubishi po modelach Outlander PHEV i Eclipse Cross PHEV.

Firma Mitsubishi Motors Europe ogłosiła dziś, że następna generacja modelu ASX wejdzie do sprzedaży wiosną 2023 roku. Nowa generacja ASX zastąpi aktualny model, który był jednym z pierwszych SUV-ów, konkurujących w kształtującym się segmencie kompaktowych SUV-ów i stał się jednym z najbardziej udanych modeli Mitsubishi w ostatnich latach, osiągając sprzedaż 379 542 egz. pojazdów od momentu wprowadzenia na rynek w 2010 roku.

ASX nowej generacji, konkurujący w ścisłym gronie najpopularniejszych małych SUV-ów, będzie oferował obszerną listę wyposażenia, obejmującą najnowsze rozwiązania techniczne oraz pełną gamę układów napędowych, w tym hybrydę ładowaną z zewnętrznego źródła (PHEV) i pełną hybrydę (HEV).

Mitsubishi polskim liderem modeli PHEV

Firma Mitsubishi Motors była pierwszym producentem, który wprowadził na rynek SUV-ów elektryczną hybrydę ładowaną z gniazdka. Od 2013 roku w Europie sprzedało się 199 784 egz.  hybrydowych SUV-ów typu Plug-in, podążających za sukcesem pionierskiego modelu Outlander PHEV oraz Eclipse Cross PHEV, wprowadzonego do salonów w 2021 roku.

Tokyo Motor Show 2022 – światowe premiery Mitsubishi

Nowe Mitsubishi ASX będzie bazowało na platformie CMF-B, opracowanej przez Alians Renault-Nissan-Mitsubishi, a jego produkcja odbywać się będzie w zakładach Renault w Valladollid w Hiszpanii.

Frank Krol, prezes i dyrektor generalny Mitsubishi Motors Europe, powiedział: „Mitsubishi Motors ma bogaty dorobek w obszarze SUV-ów i było pierwszym producentem, który zaoferował w segmencie SUV-ów hybrydę ładowaną z gniazdka (Plug-in Hybrid), wprowadzając Outlandera PHEV, a teraz Eclipse Cross PHEV. Formuła pojazdu typu SUV cieszy się rosnącym zainteresowaniem w Europie, dlatego w momencie, kiedy hybrydy typu Plug-in stają się popularnym środkiem transportu, zamierzamy wykorzystać to dziedzictwo w kolejnej generacji modelu ASX. Cieszymy się, że możemy zaoferować naszym obecnym i przyszłym klientom wysoce konkurencyjny nowy pojazd w naszej gamie produktów.

Źródło: Mitsubishi