Nowy Ford Mondeo – nie dla Europy, zaprojektowany specjalnie dla Chin

Premiera nowej generacji Forda Mondeo przeznaczonego na rynek chiński wywołała powszechna dyskusję na temat ewentualnego eksportu auta do Europy. Znamy juz oficjalna odpowiedź amerykańskiego koncernu.

Premiera nowej generacji Forda Mondeo przeznaczonego na rynek chiński wywołała powszechna dyskusję na temat ewentualnego eksportu auta do Europy. Znamy już oficjalna odpowiedź amerykańskiego koncernu.

Ford planuje niemal podwoić produkcję elektrycznego F-150 Lightning do 150 tys. egz. rocznie

Do niedawna mondeo był jednym z ważnych modeli Forda, ale od 2000 roku jego sprzedaż znacznie spadła na rynkach europejskich. Producent podjął decyzję o wycofaniu tego modelu z europejskiej oferty i skierowaniu wszelkich sił na wciąż dynamicznie rozwijający się rynek chiński. Zgodnie z deklaracją producenta, nowy Ford Mondeo został zaprojektowany z myślą o Chinach i nie przewiduje się jego produkcji i sprzedaży w Europie.

Ford Mustang Mach-E pokonał dystans 807,2 km na jednym ładowaniu

Wiadomo także, że obecnie produkowany w Europie Ford Mondeo zakończy swój żywot w marcu 2022 roku. Nie są też znane plany Forda dotyczące klasy średniej. Poznamy je w ciągu najbliższych tygodni.