Tokyo Auto Salon 2022 – Toyota Gazoo Racing zaprezentuje GR GT3 Concept oraz modyfikowanego GR Yarisa

Toyota Gazoo Racing przygotowała specjalną wystawę na tegoroczny salon samochodowy w Tokio (14-16 stycznia 2021 roku), w trakcie której zaplanowano światowe premiery GR GT3 Concept oraz GR Yarisa po tuningu.

Toyota Gazoo Racing reprezentuje Toyoty w rywalizacji na najwyższym poziomie w rajdowych mistrzostwach świata (WRC) oraz mistrzostwach świata w wyścigach długodystansowych (WEC), a także startuje w lokalnych rajdach i wyścigach. Technologie sprawdzone w sportach samochodowych oraz wiedza zdobyta w trakcie rywalizacji wykorzystywane są do tworzenia coraz lepszych nowych samochodów inspirowanych motorsportem. Najnowszymi przykładami zaangażowania Toyota Gazoo Racing w rozwój samochodów drogowych i wyczynowych są modele, które zadebiutują na Tokyo Auto Salon 2022.

Toyota prezentuje nowego Hiluxa GR Sport inspirowanego rajdami

Podczas targów, na stoisku Toyota Gazoo Racing odbędzie się światowa premiera modelu GR GT3 Concept. To samochód prototypowy stworzony z myślą o wyścigach, który czerpie z doświadczeń i technologii wykorzystywanych na torach. Toyota Gazoo Racing pokaże również hot hatcha GR Yaris po pełnym tuningu.

Toyota liderem polskiego rynku w 2021 roku

Na wystawie zostanie zaprezentowany także GR010 HYBRID, który zwyciężył we wszystkich rundach WEC 2021 roku, w pierwszym sezonie startów klasy Hypercar. Nie zabraknie też samochodów biorących udział w japońskich oraz międzynarodowych seriach jak Super GT, Super Formula czy rajdowe mistrzostwa Japonii.

Na stoisku zostaną wystawione części zamienne z linii GR Heritage Parts na rok 2022 dla kolekcjonerów, którzy prawdziwie kochają swoje klasyczne Toyoty.

Źródło: Toyota