Jeep Wrangler 4xe MY2022 – najmocniejszy, najbardziej wydajny i zaawansowany technologicznie Wrangler w historii

Wprowadzony na rynek zeszłego lata, nowy Jeep Wrangler 4xe plug-in hybrid jest najmocniejszym, najbardziej wydajnym, przyjaznym dla środowiska, zaawansowanym technicznie i skomunikowanym Wranglerem wprowadzonym do tej pory w Europie. Model stanowi kamień milowy w historii marki i kolejny krok w kierunku elektryfikacji całej jej gamy.

Dzięki hybrydowemu układowi napędowemu typu plug-in, Wrangler 4xe umożliwia klientom bezemisyjną mobilność z napędem w pełni elektrycznym, czerpanie radości z wydajnej i przyjemnej jazdy po drogach i jednocześnie korzyści z ulepszonych osiągów terenowych uzyskiwanych w niemal absolutnej ciszy.

Jeep Wrangler 4xe, cieszący się dużym zainteresowaniem wśród europejskich klientów już od chwili wprowadzenia na rynek, udowadnia również, że jazda terenowa może być przyjazna dla środowiska, emocje mogą być równie intensywne, a jazda na napędzie elektrycznym może nadal sprawiać dużo zadowolenia.

Wraz z wprowadzeniem MY2022, 100% gamy Wranglera jest oferowane na rynkach europejskich z ruchem prawostronnym jako hybryda plug-in. Stanowi to solidną podstawę dla planu marki, by do 2025 r. 70% wszystkich samochodów Jeepa na całym świecie było sprzedawanych z opcją zelektryfikowanego układu napędowego.

Nowy Jeep Grand Cherokee 2022, zaawansowany technologicznie, z udoskonalonym napędem 4×4 i najbardziej luksusowy w historii

Wrangler 4xe jest najlepiej skomunikowanym Wranglerem w historii. Oferuje kompletne, zintegrowane i przyjazne użytkownikowi funkcje ułatwiające zarządzanie samochodem i zapewniające przyjemność z każdej podróży, dzięki pakietowi usług Uconnect™ dostępnym w połączeniu z systemem multimedialnym 8.4 NAV Uconnect™, w tym aplikację „My Uconnect”. Zaawansowana łączność Wranglera 4xe została opracowana, by zaspokoić potrzeby różnych klientów i ułatwić im postępowanie w różnych sytuacjach, dzięki pakietowi aplikacji umożliwiających wygodne i zdalne sterowanie różnymi funkcjami samochodu.  Dzięki aplikacji mobilnej „My Uconnect”, klienci mają dostęp do szeregu usług umożliwiających łatwe i szybkie zarządzanie stanem pojazdu, przeglądami, nawigacją, ładowaniem oraz wszelkimi problemami lub sytuacjami kryzysowymi, w tym zgłoszeniem kradzieży.

MY2022 będzie oferował nowe wyposażenie, by dodatkowo udoskonalić „wranglerowe” konfiguracje jazdy pod gołym niebem i opcje w zakresie personalizacji, m.in. nową szybę przednią Gorilla Glass z ekskluzywnej gamy Jeep® Performance Parts (JPP), nowy dach Sunrider Flip top by Mopar i specjalne kolory, które pozwolą  klientom wyróżnić się zarówno w mieście, jak i na szlakach.

Zaawansowana łączność na pokładzie, przyjazna dla użytkownika i łatwa w obsłudze

Nowy Wrangler 4xe oferuje najnowocześniejszą technologię i łączność, by zaspokoić potrzeby coraz bardziej wymagających klientów. Jest wyposażony w system UconnectTM oferujący specjalne usługi online dla zelektryfikowanej jazdy i zaawansowanej łączności. Należą do nich: My Assistant, My Car, My Remote i My eCharge

Usługi UconnectTM zapewniają dostęp do szeregu funkcji dostępnych za pośrednictwem różnych touchpointów, jak aplikacja mobilna My Uconnect, smartwatch, strona internetowa, przyciski na konsoli górnej. Usługi Uconnect™ są dostępne dla wszystkich poziomów wyposażenia w połączeniu z 8,4” ekranem systemu multimedialnego, oferując zaawansowaną łączność i szereg usług zaprojektowanych z myślą o bezpieczeństwie i komforcie.

Usługi te są podzielone na pakiety podstawowe (Basic), takie jak My Assistant, aktywne już w momencie zakupu, oraz standardowe, aktywowane przez klienta bezpłatnie, w tym My eCharge, My Car i My Remote.

My Assistant: w razie awarii łączy klienta z operatorem w celu zapewnienia na podstawie danych geolokalizacji pomocy drogowej i uzyskania wsparcia niezbędnego do rozwiązania problemów technicznych. W ramach pakietu My Assistant klienci będą również otrzymywać pocztą elektroniczną comiesięczny raport, w którym będą mogli sprawdzić aktualny stan samochodu.

My Car: za pośrednictwem smartfonu sprawdza stan i status samochodu oraz sprawdza poziom naładowania akumulatora, ciśnienie w oponach, przebieg i harmonogram przeglądów.

My Remote: za pomocą aplikacji mobilnej na smartfonie klienci mogą znaleźć dokładną lokalizację samochodu, zablokować i odblokować drzwi, ustawić ostrzeżenia dotyczące jazdy w oparciu o prędkość i pozycję pojazdu oraz wyświetlić w aplikacji mobilnej lokalizację stacji ładowania.

My eCharge: umożliwia zarządzanie procesem ładowania, wyszukując najbliższe publiczne stacje ładowania, sprawdzając ich dostępność, uruchamiając proces ładowania i dokonując płatności. Może być również używane do konfigurowania i kontrolowania prywatnych wallboxów.

Ofertę usług Uconnect dopełnia pakiet usług na życzenie, który można kupić na stronie internetowej My Uconnect. Usługi te obejmują pakiet My Alert i specjalne rozwiązania do zarządzania flotą oferowane przez Free2Move.

My Alert niezwłocznie powiadamia klienta w przypadku próby kradzieży samochodu. Gdy tylko kradzież zostanie potwierdzona przez organy ścigania, centrum operacyjne zapewnia wsparcie przy odzyskiwaniu samochodu.

Fleet Management to innowacyjne i kompletne rozwiązania do zarządzania małymi flotami, z prostym i przyjaznym interfejsem oraz zdalnym dostępem do licznych funkcji.

Co nowego w Jeepie Wranglerze 4xe MY2022

W 2022 roku nowości produktowe obejmują oferowaną przez Jeep® Performance Parts (JPP) wytrzymałą przednią szybę ze szkła Gorilla Glass, dostępną prosto z fabryki, oraz nowe lakiery nadwozia: Silver Zynith Metallic i High Velocity Metallic, które uzupełniają kolory takie jak: Black, Bright White, Firecracker Red, Granite Crystal Metallic, Sting-Gray, Hydro Blue oraz Snazzberry i Sarge Green (oba dostępne tylko w modelu Sahara). Wszystkie opcje kolorystyczne będą dostępne w połączeniu z miękkim dachem lub dachem w kolorze czarnym bądź w kolorze nadwozia, w zależności od poziomu wyposażenia.
Ponadto, zgodnie ze specjalnym programem „kolorów rotacyjnych” Wranglera, przyciągające wzrok lakiery Tuscadero i Gobi dołączą do palety żywych barw ze specjalnej serii Jeepa Wranglera, dodając mu niepowtarzalności i atrakcyjności. Po raz pierwszy te dwa kolory będzie można zamawiać we wszystkich wersjach wyposażenia modelu: pierwszy z nich od teraz do stycznia 2022 roku, natomiast drugi będzie możliwy do zamówienia w krótkim okresie od wiosny do lata 2022 roku.

Modele 2022 Wranglera 4xe będą również wyposażone w fabrycznie montowaną przednią szybę Jeep® Performance Parts (JPP) ze szkła Corning Gorilla Glass (standard w modelu Rubicon i opcja w modelu Sahara), produkowanego z wykorzystaniem tej samej technologii hartowania chemicznego, co ekrany telefonów komórkowych. Połączenie ultracienkiej wewnętrznej warstwy szkła Gorilla Glass z 52% grubszą warstwą zewnętrzną sprawia, że szyba ta jest lekka, wytrzymała i nawet trzykrotnie bardziej odporna na odpryski i pęknięcia spowodowane odłamkami kamieni czy szutrem, które mogą przytrafić się podczas jazdy w terenie.

Jeep Gladiator 3.0 V6 TD 264 KM A6 4×4 – pikap z genami legendy

Z myślą o tych właścicielach, którzy chcą szybko i łatwo poczuć wiatr we włosach, modele 2022 Wrangler 4xe będą oferowały nowy dach Sunrider Flip Top. Ta nowa opcja „open-air” dodaje miękki dach nad przednim rzędem pojazdu, podczas gdy pozostała część dachu to dach twardy. Można go otworzyć i pozwolić pasażerom cieszyć się świeżym powietrzem. Panel jest wykonany z czarnej tkaniny twill, tego samego materiału, z którego wykonane są niektóre dachy kabrioletów. Nowy dach Sunrider Flip Top jest gotowy do montażu na szynach montażowych i ma cały potrzebny osprzęt.

Jeep Wrangler 4xe

W 100% niepowstrzymany, zgodnie z tradycją Jeepa, i mający niespotykane dotąd cechy, nowy Wrangler 4xe to najbardziej przyjazny dla środowiska i zdolny do jazdy terenowej Wrangler w historii. Ulepszono również osiągi: Wrangler 4xe przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,4 sekundy i dostarcza 380 KM maksymalnej łącznej mocy oraz 637 Nm momentu obrotowego. Ponadto, napęd 4×4 w trybie całkowicie elektrycznym, z niespotykaną dotąd kontrolą przy pełzaniu w terenie, zapewnia zasięg do 50 km i zerową emisję w trybie całkowicie elektrycznym (w cyklu miejskim WLTP), dzięki czemu model jest idealny do codziennego użytkowania w mieście. Pełne naładowanie akumulatora jest możliwe w niecałe 3 godziny przy mocy 7,4 kWh, można korzystać z opcji planowania a, dzięki funkcji Max Regen, można zwiększyć naładowanie akumulatora podczas hamowania rekuperacyjnego, czy zwalniania.

Układ napędowy Jeepa Wranglera 4xe łączy dwa silniki elektryczne, czterocylindrowy silnik 2.0l i ośmiostopniową, automatyczną skrzynię biegów, zapewniając niemal bezgłośny napęd i zwiększone możliwości terenowe 4×4, bez obaw o zasięg EV. Jeep Wrangler z emblematem Trail Rated jest wyposażony (w zależności od wersji wyposażenia) w dwa zaawansowane systemy napędu 4×4 typu full time aktywowane na żądanie, Selec-Trac lub Rock Trac, osie Dana nowej generacji, elektroniczne blokady przedniej i tylnej osi Tru-Lock, mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu Trac-Lok oraz elektroniczne rozłączany przedni stabilizator.

Natychmiastowa dostępność momentu obrotowego i ulepszone osiągi zapewnione przez połączenie turbodoładowanego silnika benzynowego i elektrycznego układu napędowego sprawiają, że ten niekwestionowany mistrz terenowy ma jeszcze lepsze możliwości off-roadowe i jest niepowstrzymany na szlakach. Ponadto, technologia 4xe przenosi nowego Wranglera plug-in hybrid na wyższy poziom, oferując napęd na cztery koła w trybie czysto elektrycznym, zapewniającym wzorcowe osiągi w terenie przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa i pozwalającym pasażerom skupić się wyłącznie na pięknie natury.

Tryby E Selec umożliwiają kierowcy dostosowanie napędu Jeepa Wranglera 4xe do konkretnej podróży. Dostępne są trzy tryby: Hybrid, Electric oraz eSave, który zachowuje stan naładowania akumulatora do późniejszego wykorzystania. Ładowanie nowego Jeepa Wranglera 4xe jest łatwe i intuicyjne dzięki specjalnym rozwiązaniom do ładowania na publicznych stacjach i w domu za pomocą stacji ładowania easyWallbox, oferowanej przez Free2Move oraz Mopar®, zapewniającej pełne naładowanie w mniej niż 3 godziny przy mocy 7,4 kWh.

4xe to nowy Jeep 4×4: ewolucja koncepcji możliwości terenowych w połączeniu ze zrównoważonym rozwojem i osiągami, zapewniająca jeszcze większą przyjemność z jazdy. Każdy model z gamy Jeep 4xe, obejmującej modele Renegade 4xe, Compass 4xe i nowy Wrangler 4xe, gwarantuje wiele zalet napędu elektrycznego takich, jak niskie koszty eksploatacji, cicha jazda i zerowa emisja spalin w trybie w pełni elektrycznym dla mobilności miejskiej nawet w centrach miast, a jednocześnie oferuje cechy konwencjonalnego silnika spalinowego, pozwalające na pokonywanie długich tras bez obawy o zasięg.

Źródło: Jeep