Volkswagen – Instrukcja obsługi elektromobilności – poradnik dla początkujących kierowców samochodów elektrycznych

Volkswagen Group Polska wraz z Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych, przygotował praktyczny poradnik użytkowania samochodu elektrycznego. Na 32 stronach szczegółowo opisano najważniejsze zagadnienia związane z użytkowaniem samochodu elektrycznego, począwszy od przywilejów i korzyści związanych z zakupem i eksploatacją auta elektrycznego, przez informacje na temat ładowania akumulatora trakcyjnego, aż po planowanie podróży i wskazówki, jak sprawnie i oszczędnie jeździć samochodem elektrycznym.

W ofercie Grupy Volkswagen w Polsce jest kilkanaście w pełni elektrycznych modeli. Wśród nich m.in. samochody kompaktowe, SUV- y, sportowe limuzyny oraz auta dostawcze. Niektóre z nich dysponują zasięgiem ponad 500 km.

Coraz więcej osób decyduje się na zamianę auta spalinowego na elektryczne. Opracowany przewodnik ma na celu wyjaśnić początkującemu kierowcy elektryka podstawowe kwestie związane z eksploatacją samochodu.

Poradnik składa się z 6 rozdziałów:
• Wstęp
• Przywileje i korzyści
• ABC ładowania auta elektrycznego
• Uzupełnianie energii w domu
• Planowanie dalszej podróży
• Jak sprawnie i oszczędnie jeździć samochodem elektrycznym?

Kierowca samochodu elektrycznego korzysta z przywilejów, które nie przysługują kierowcom aut z silnikiem spalinowym, takich jak np. darmowe parkowanie czy możliwość korzystania z buspasów. W publikacji wskazano jak wiele pieniędzy i czasu można dzięki temu zaoszczędzić.

Volkswagen ID.5 – pierwszy elektryczny SUV typu coupé marki

Dla początkujących kierowców aut elektrycznych wyzwaniem bywa ładowanie auta. W trzecim i czwartym rozdziale przedstawiono różnice pomiędzy ładowaniem prądem przemiennym AC i stałym DC. Już po pierwszym doświadczeniu obsługa samochodu elektrycznego okazuje się bardzo łatwa i wygodna. Instrukcja wskazuje także na korzyści ładowania auta energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych. Przedstawiono ofertę zielonej energii przygotowaną przez spółkę Polenergia oraz wyliczenie obrazujące jak instalacja fotowoltaiczna wpływa na koszty eksploatacji samochodu elektrycznego.

Volkswagen ID.4 zajechał z Polski na kraniec Europy: niskie koszty i bezproblemowe ładowanie

Niektórzy użytkownicy aut elektrycznych na początku nie kryją tez obaw przed dalekimi podróżami. W rozdziale „Planowanie dalszej podróży” zaprezentowano o ile łatwiejsze stają się wyjazdy z wykorzystaniem kart przygotowanych przez marki Volkswagen, Audi czy Skoda. Jedna karta pozwala aktywować ponad ćwierć miliona ładowarek w Europie.Poradnik „Instrukcja obsługi elektromobilności” dostępny jest w wersji elektronicznej.

Źródło: Volkswagen