GITD – odcinkowy pomiar prędkości: gotowe kolejne systemy na S8 w Warszawie, a 24 urządzenia w całej Polsce przechodzą modernizację

Zakończył się montaż kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości na S8. Równocześnie trwa montaż lamp doświetlających 24 inne urządzenia. Wszystkie prace odbywają się na zlecenie Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, a wykonawcą jest olsztyńska firma Sprint.

Na początku listopada zakończył się montaż i uruchomienie systemów pomiaru średniej prędkości na 4 odcinkach drogi S8 w Warszawie. 2 kontrolują ruch w stronę Poznania, a 2 w kierunku Białegostoku – po jednym po każdej stronie Wisły. Odcinek wschodni ma długość 4,04 km w obu kierunkach, a zachodni 3,08 km w kierunku do Wisły i 2,95 km w kierunku od Wisły.

OPP S8

Ponadto, od października trwa planowana na 12 tygodni modernizacja 24 urządzeń OPP zlokalizowanych w różnych częściach Polski. Zostaną one wyposażone w lampy doświetlające, dzięki czemu pomiary będą dokładniejsze i łatwiejsze do wykonania nawet w trudnych warunkach pogodowych. Łącznie zostanie zamontowanych 100 lamp wspierających rejestratory typu UnicamVELOCITY3, które zamontowano na polskich drogach w latach 2014-2015.

GDDKiA – odcinkowy pomiar prędkości zapobiega przekraczaniu prędkości także w innych krajach

Nasza współpraca z GITD w ramach różnych projektów trwa już od przeszło 6 lat. Cieszę się, że Inspektorat powierza nam kolejne zadania, które zwiększają bezpieczeństwo na polskich drogach. Uruchomione właśnie w Warszawie systemy OPP, składające się z kamer ANPR, umożliwiają identyfikacją parametrów pojazdu i kierowcy w każdych warunkach pogodowych. Także w nocy. Z kolei lampy montowane przez nas na starszych urządzeniach pozwolą im osiągnąć ten sam poziom skuteczności, co nowoczesne systemy. Jakość zdjęć nie będzie już zależna od ilości światła słonecznego i identyfikacja kierowcy będzie łatwiejsza – mówi Waldemar Matukiewicz, Wiceprezes Zarządu Sprint S.A.

GITD – 26 nowych fotoradarów na polskich drogach

Poddawane modernizacji urządzenia zlokalizowane są w całej Polsce: 5 w województwie mazowieckim, 4 w śląskim, 3 w łódzkim, po 2 w lubelskim, lubuskim, podkarpackim i warmińsko-mazurskim oraz po 1 w województwach małopolskim, podlaskim, opolskim i świętokrzyskim.

Modernizacja OPP

W 2015 r. firma Sprint uruchomiła na zlecenie GITD 29 urządzeń do odcinkowego pomiaru prędkości w 13 województwach. Mają one długość od ok. 900 m do ponad 7 km. Od 2017 r. Sprint odpowiedzialny jest za ich utrzymanie i serwisowanie.

Źródło: GITD / Sprint