Mitsubishi Eclipse Cross PHEV – najlepszy pojazd z przyczepą w 2021 roku

Model Mitsubishi Eclipse Cross PHEV został uznany za najlepszy pojazd na wakacje z przyczepą w konkursie Tractor Truck of the Year 2021. Konkurs jest podsumowaniem wyników wszystkich testów, przeprowadzanych w ciągu roku przez dziennikarzy „Le mondedu Pleinair”, najpopularniejszego we Francji magazynu poświęconego karawaningowi. Uzasadnienie werdyktu to fakt, że Mitsubishi Eclipse Cross PHEV jest cichy, zwinny, przyjemny w prowadzeniu we wszystkich trybach, bezpieczny i ekonomiczny w użytkowaniu.

Poza walorem jazdy bezemisyjnej – co ma duże znaczenie dla spędzających urlopy w plenerze – oferuje napęd na obie osie, zapewniający doskonałą przyczepność i wspaniałe parametry do ciągnięcia przyczepy, zarówno po drogach asfaltowych, jak i nieutwardzonych. Możliwości pociągowe Mitsubishi testowano z przyczepą kempingową Hobby o masie 1200 kg (masa dopuszczalna 1500 kg).

Mitsubishi Motors – bezpłatna kontrola przed zimą w autoryzowanych serwisach

W trybie bezemisyjnym, na napędzie elektrycznym, zespół Mitsubishi Eclipse Cross PHEV+Hobby był w stanie pokonać z umiarkowaną prędkością (50-80 km/h) ponad 25 km na pełnym akumulatorze.
Po tym dystansie napęd przechodził w tryb spalinowy, wykazując średnie zużycie około 8,5 l/100 km paliwa, przy prędkości poniżej 90 km/h., która stanowi europejski limit podczas jazdy zestawem samochodu z przyczepą, o całkowitej sumarycznej masie do 3500 kg. Dziennikarze zwrócili uwagę, że znacząca masa samochodu (1900 kg) wpływa korzystnie na stabilność zestawu, a także docenili sprawność działania układu hamulcowego oraz działanie inteligentnego układu napędu 4WD S-AWC, korzystającego z płynnego przekazywania wysokiego momentu obrotowego z obu silników elektrycznych na każdą z osi.

Mitsubishi drugi raz z rzędu w czołówce satysfakcji dealerów

Nowe Mitsubishi Eclipse Cross PHEV jest dostępne w polskich salonach marki spod znaku Trzech Diamentów (lista salonów), które oferują bezpłatne jazdy próbne tym modelem  . Więcej informacji na temat Mitsubishi Eclipse Cross PHEV.

Źródło: Mitsubishi