Mazda Slow Road – 10 najbarwniejszych miejsc do zwiedzenia jesienią w Polsce

Gdzie znajduje się Park Mużakowski i którędy wiodą ślady Mikołaja Kopernika? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w internetowym przewodniku Slow Road zachęcającym do odkrywania Polski zza kierownicy samochodu. W bazie ponad 230 tras i inspiracji pojawiły się nowe propozycje miejsc do zwiedzenia, które pozwolą nacieszyć się barwami jesieni.

Od ponad 5 lat Mazda Motor Poland w ramach swojego autorskiego projektu Slow Road rekomenduje odkrywanie Polski za pośrednictwem samochodu. Baza polecanych miejsc i tras jest systematycznie poszerzana o nieoczywiste punkty, do których można dotrzeć inspirującymi drogami. Wszystkie propozycje są efektem wypraw podróżnika i fotografa, Mikołaja Gospodarka, który w charakterystyczny sposób opisuje swoje samochodowe wędrówki w stylu slow.

Mazda MX-30 – pierwszy „elektryk” w cenie benzynowego odpowiednika

Najnowsze wpisy na zawierają autorskie zestawienie 10 najciekawszych miejsc do zwiedzania jesienią, by nacieszyć się barwami tej pory roku. Na liście obok żelaznych pozycji jak Ojcowski Park Narodowy czy dęby rogalińskie znajdują się nieoczywiste propozycje jak Park Mużakowski leżący na pograniczu Polski i Niemiec oraz wysychające po lecie Jezioro Turawskie na Opolszczyźnie.

10 miejsc, które warto odwiedzić w Polsce jesienią

Do listy rekomendowanych tras dołączyły też dwie nowe propozycje. Ciekawą inspiracją dla turystów lubiących nieoczywiste szlaki jest podróż ze Stargardu Szczecińskiego do Gdyni. Licząca ponad 300 kilometrów droga krajowa nr 20 przecinająca Pomorze Zachodnie i Pomorze Gdańskie prowadzi przez miejsca burzliwej historii i urzekające plenery. Wystarczy zjechać od czasu do czasu z drogi głównej by zwiedzić skansen, muzeum lub przenocować w prawdziwym zamku.

Mazda inspiruje do zwiedzania Polski – internetowy przewodnik Slow Road z nowymi trasami

Trasa ze Stargardu do Gdyni

Druga rekomendacja wiedzie szlakiem Mikołaja Kopernika – z Torunia do Fromborka przez najpiękniejsze zakątki Kujaw, Warmii i Mazur. Trasa ma aż 426 km i powinna zająć 3 dni, ale można ją podzielić na fragmenty lub skrócić – w zależności od czasu jakim dysponujemy.

Trasy śladami Kopernika

„Nieustannie rozwijamy internetowy projekt Slow Road, gdyż wierzymy, że poznanie nowych miejsc można swobodnie połączyć z przyjemnością podróżowania poza głównymi trasami. Samochody Mazdy projektowane są z myślą o wywoływaniu pozytywnych doświadczeń i emocji i podobnie zaplanowana została nasza inicjatywa, której główną ideą jest niespieszne podróżowanie do miejsc hołdujących filozofii slow life. W przygotowane przez nas trasy można jednak wybrać się samochodem dowolnej marki i to stanowi o sile naszego przewodnika www.slowroad.pl– mówi Szymon Sołtysik, PR Manager Mazda Motor Poland.

Źródło: Mazda