Das WeltAuto i salon Reiski Bydgoszcz przekazali 3 auta paraolimpijczykom

Das WeltAuto i salon Reiski Bydgoszcz użyczyło paraolimpijczykom z Tokio 3 samochody dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W ręce Pauliny Przyweckiej-Puziak, Tomasza Ściubaka oraz Tomasza Paulińskiego na pół roku trafiły dwa Jeepy Renegade oraz Seat Leon. Wszystko po to, aby uhonorować i okazać wsparcie lokalnym sportowcom, którzy reprezentowali Polskę na tegorocznej Paraolimpiadzie.

W połowie września bydgoski dealer Reiski oraz Das WeltAuto przekazali 3 samochody lokalnym paraolimpijczykom. Sportowcy do samego końca nie wiedzieli o planowanej akcji. Dopiero po zaproszeniu na miejsce dowiedzieli się o przygotowanej dla nich niespodziance

– Takie inicjatywy warto wspierać – mówi Daniel Ciachowski, odpowiedzialny za Das WeltAuto w Polsce. – Cieszymy się, że Das WeltAuto, jako marka samochodów używanych z gwarancją, może być częścią tego projektu i uhonorować wysiłek naszych sportowców – dodaje.

Przekazane samochody zostały oklejone hasłem stworzonym specjalnie na potrzeby tej akcji „Wsparcie gwarantowane”. Mają one być ułatwieniem codziennego życia i być podziękowaniem za trud oraz poświęcenie, jakie sportowcy wkładają w treningi, na które często muszą dojeżdżać nawet pięć razy w tygodniu po kilkadziesiąt kilometrów.

Das WeltAuto razy 100 tysięcy

– Naszym lokalnym sportowcom przekazaliśmy 3 samochody – dwa Jeepy Renegade oraz Seata Leona. Wszystkie oczywiście dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – mówi Małgorzata Klabacha-Donarska z salonu Reiski w Bydgoszczy. Mimo, że są to auta używane, to zgodnie z wymogami programu Das WeltAuto, są one pewne i godne zaufania. Z pewnością zagwarantują odpowiednie wsparcie naszym paraolimpijczykom – dodaje Małgorzata Klabacha-Donarska.

Samochody otrzymali Paulina Przywecka-Puziak (podnoszenie ciężarów), Tomasz Ściubak (lekkoatletyka) i Tomasz Pauliński (paralekkoatletyka), którzy są podopiecznymi Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Start” Bydgoszcz. Będą one dla sportowców ogromnym ułatwieniem, ponieważ już teraz przygotowują się oni do kolejnych startów.

Wsparcie gwarantowane otrzymali:

Paulina Przywecka-Puziak w swojej bogatej już 16-letniej karierze ma na swoim koncie aż 15 tytułów Mistrzyni Polski, srebro MP, srebro ME seniorów w 2015 r. w Eger (Węgry), ósme miejsce na MŚ seniorów w 2017 r. Mexico City (Meksyk), brąz ME w 2018 r. Berck-Sur-Mer (Francja) oraz liczne medale zawodów ogólnopolskich i Pucharów Świata (w Dubaju, Eger i Manchesterze). Jest także kilkukrotną złotą medalistką Mistrzostw Słowacji, a także wielu innych imprez w Polsce, gdzie zawsze stawała na podium.

Tomasz Ściubak pierwsze sukcesy na arenie ogólnopolskiej w pchnięciu kulą zaczął odnosić już 15 lat temu, zdobywając medale na Mistrzostwach Polski Juniorów i wielu innych ogólnopolskich startach i mityngach nie tylko lekkoatletycznych. Pod koniec 2015 r. powraca do wyczynowego uprawiania  sportu, a konkretnie do lekkiej atletyki (konkurencja pchnięcie kulą). Już w 2016 r. zdobywa srebrny medal Mistrzostw Polski i czwarte miejsce na Mistrzostwach Europy w Grosseto. W następnym roku dzięki wsparciu trenerów i rodziny wywalczył już złoty Medal na Mistrzostwach Polski i czwarte miejsce na Mistrzostwach Świata w Londynie. Rok 2019 przyniósł mu kolejne czwarte miejsce na MŚ w Dubaju i dzięki temu zdobył kwalifikację paraolimpijską na Tokio 2020.

Tomasz Pauliński jest wielokrotnym nie tylko złotym medalistą Mistrzostw Polski. Pierwsze sukcesy na arenach międzynarodowych już wiele lat temu: w 2013 r. Mistrzostwa Świata w Lyonie, Francja – złoty medal w pchnięciu kulą. W 2014 r. Mistrzostwa Europy w Sweanse, Walia – srebrny medal w pchnięciu Kulą. W 2016 r. Mistrzostwa Europy w Grosetto, Włochy – brązowy medal w pchnięciu kulą. W 2018 r. podczas Mistrzostw Europy w Berlinie zdobył złoty medal i ustanowił rekord Europy. Również na Mistrzostwach Europy na rodzimym stadionie Zawiszy Bydgoszcz zdobył kolejny srebrny medal w pchnięciu kulą.

Źródło: Das WeltAuto / Multi-Salon Reiski Bydgoszcz