Rolls-Royce – na testy wyjechał pierwszy model napędzany energią elektryczną

W historycznym komunikacie Rolls-Royce Motor Cars zapowiedział, że rozpocznie testy drogowe swojego pierwszego modelu napędzonego elektrycznie. Ogłaszając tę doniosłą nowinę, Torsten Müller-Ötvös, CEO Rolls-Royce Motor Cars, powiedział:

“Ten dzień jest najznaczniejszym dniem w historii Rolls-Royce Motor Cars od 4 maja 1904 roku. Wówczas doszło do pierwszego spotkania założycieli naszej marki, Charlesa Rollsaoraz Sir Henry’egoRoyce’a, podczas którego panowie ustalili, że razem stworzą ‘najlepszy samochód na świecie’.

Dziś, po 117 latach, z dumą ogłaszam, iż Rolls-Royce rozpocznie program testów drogowych nowego, wyjątkowego produktu, który wyniesie na nowy poziom światową rewolucję elektromobilności i wyda na świat pierwszy – i najlepszy – superluksusowy samochód w tym segmencie.

Charles Rolls przewidział elektryczną przyszłość motoryzacji. W kwietniu 1900 roku miał do czynienia z samochodem z silnikiem elektrycznym i uznał ten napęd za idealny. Rolls powiedział ‘Samochód elektryczny jest perfekcyjnie cichy i czysty.’

Przepowiednia Charlesa Rollsa była tematem, który często był rozważany, odkąd powstała fabryka marki w Goodwood. Jednak nie zadowalała nas technologia, na bazie której mielibyśmy oferować doświadczenia godne Rolls-Royce’a. Aż do dziś.

Czas zmienić kurs ku przyszłości luksusu. Wyruszamy w tę podróż wyposażeni w ogromny atut. To napęd elektryczny dedykowany i idealnie przystosowany dla samochodów Rolls-Royce. Jest cichy, szczegółowo dopracowany i wytwarza moment obrotowy niemal bezustannie,dając niesamowitą moc. To właśnie w Rolls-Royce nazywamy ‘waftability’. (uczucie swobodnej, niewymagającej wysiłku jazdy)

Stworzyliśmy najbardziej wymagający program testów w historii Rolls-Royce’a o zasięgu 2,5 mln km, co będzie symulacją użytkowania Rolls-Royce’a przez 400 lat. Wyruszymy na krańce czterech stron świata, by nowy samochód zaznał ekstremalnych warunków.

To początek budowania nowego dziedzictwa marki, dlatego też zdecydowaliśmy się nadać nowemu modelowi zupełnie nową nazwę, która będzie równie sugestywna, co Phantom, Ghost czy Wraith. Imię to idealnie pasuje do eterycznej, pochodzącej z innego świata aury naszych produktów – ta nazwa to Spectre.

Kolekcja Rolls-Royce Landspeed przywołuje zapomnianego bohatera

Z modelem Spectre stawiamy sobie za cel pełną elektryfikację naszego portfolio do 2030 roku.

“Dziś proroctwo się spełniło, obietnica została dotrzymana. Rozpoczynamy ważny projekt. Jestem dumny z tego, iż przeniesiemy najbardziej postępowe i wpływowe osoby – kobiety i mężczyzn– we wspaniałą, zelektryfikowaną przyszłość.”

Aby obejrzeć film towarzyszący temu wydarzeniu, zapraszamy na: www.rolls-roycemotorcars.com

Źródło: Rolls-Royce / AutoFus