Nowy Fiat 500X Dolcevita od teraz także Cross i Sport w wersji z otwieranym dachem

Po sukcesie ekskluzywnych serii specjalnych Yacht Club Capri i Dolcevita Launch Edition inspirowanych światem luksusowych jachtów oraz epoką  Dolce Vita, Fiat 500X w wersji Dolcevita „open air” z miękkim, otwieranym dachem jest teraz dostępny dla wyposażenia Cross i Sport, topowych wersji w gamie włoskiego crossovera.

Miękki, płócienny dach „Dolcevita” otwiera się za pomocą naciśnięcia jednego przycisku w zaledwie 15 sekund, także podczas jazdy z prędkością do 100 km/h. Dach został zaprojektowany tak, aby zachować taką samą pojemność bagażnika, zagwarantować dobrą widoczność i jednocześnie zapewnić komfort jazdy pod gołym niebem pasażerom podróżującym na tylnej kanapie. Miękki, płócienny dach dostępny jest w 3 kolorach: czarnym, szarym i czerwonym, które można połączyć z 10 kolorami karoserii. Wersja z eleganckim dachem jest przeznaczona dla osób kochających jazdę pod gołym niebem, którzy nie chcą jednak rezygnować z wszechstronności, jaką oferuje modny crossover 500X.

Yacht Club Capri i Dolcevita Launch Edition

500X Cross i Sport z miękkim dachem „Dolcevita” uzupełniają od dzisiaj premierowe wersje wprowadzone na rynek zaledwie dwa miesiące temu.

Wersja Yacht Club Capri, w kolorze morza, powstała we współpracy z jednym z najbardziej ekskluzywnych włoskich klubów żeglarskich, ma niebieski, otwierany, materiałowy dach i  niebieskie detale wykończenia, jak „linia piękna” i 18-calowe obręcze kół ze stopów metali lekkich. W kabinie znajdują się komfortowe i eleganckie białe fotele Soft Touch inspirowane światem żeglarskim oraz panel deski rozdzielczej w kolorze drewna (opcja na życzenie), nawiązujące do wykończenia luksusowych jachtów.

Fiat 500C 1.2 Dolcevita Dualogic – bombonierka od Św. Mikołaja

Wersja Dolcevita Launch Edition wyróżnia się natomiast eleganckim nadwoziem w białym kolorze Bianco Gelato, chromowanymi i satynowanymi akcentami zdobiącymi przedni „wąs”, zderzaki i lusterka oraz srebrną „linią piękna” biegnącą wzdłuż karoserii.  18-calowe, aluminiowe felgi mają niebieskie akcenty, a prestiż wnętrza podkreślają białe fotele Soft Touch, które nawiązują do materiałów stosowanych w świecie żeglarstwa, elegancka biała deska rozdzielcza, chromowane wykończenie gałki dźwigni zmiany biegów i specjalnie zaprojektowane dywaniki.

W Polsce gama silników składa się z dwóch silników benzynowych: Firefly o pojemności jednego litra i mocy 120 KM oraz o pojemności 1.3 litra i mocy 150 KM, który jest dostępny z automatyczną skrzynia biegów.

Model Fiat 500X w swoim segmencie jest liderem sprzedaży we Włoszech od  2014 oraz stale znajduje się na liście top 10 w Europie

Na początku 2021 roku, marka Fiat odświeżyła całkowicie rodzinę modelu 500, uwzględniając także model 500X, którego gama składa się obecnie z czterech wersji wyposażenia, które wyróżniają się walorami estetycznymi i bogatym wyposażeniem:

– Wersja Cult, charakteryzująca się żywymi kolorami połączonymi z nową tapicerką foteli w kolorze niebieskim z napisem FIAT w centralnej części oraz deską rozdzielczą w nowym, niebieskim kolorze Techno

– Wersja wyposażenia Connect jest przeznaczona dla tych, którzy chcą przez cały czas pozostać w kontakcie ze światem. W standardzie dostępny jest 7-calowy system multimedialny Uconnect z radiem DAB, Apple CarPlay™ i Android Auto™. Model  wyposażony jest w nowe fotele „Flashy”, kierownicę wykonaną z techno-skóry oraz 17-calowe, aluminiowe felgi. W skład wyposażenia wchodzą również przyciemniane szyby, światła przeciwmgielne i światła LED DRL.

– 500X w wersji wyposażenia Cross, łączy dynamikę i styl włoskiego crossovera, zaprojektowanego z myślą o ucieczce od miejskiego ruchu, aby oddać się  ekscytującym przygodom poza miastem. W tej wersji debiutują nowe fotele z pasem środkowym z eleganckim motywem i winylowe elementy dekoracyjne, a także 18-calowe felgi aluminiowe, relingi dachowe, automatyczna klimatyzacja oraz czujniki parkowania oferowane w standardowym wyposażeniu.

Topową wersją gamy jest wersja wyposażenia Sport, wyróżniająca się ekskluzywnym, wyjątkowym i niepowtarzalnym wyglądem z 18-calowymi felgami aluminiowymi, listwami progowymi, tylnym spojlerem, nowymi sportowymi fotelami z czarnej tkaniny z czerwonym logo 500, automatyczną klimatyzacją, nową deską rozdzielczą w kolorze matowym Titanium, 7-calowym wyświetlaczem TFT i światłami przeciwmgielnymi.

FCA Bank i Leasys wspierają sprzedaż nowej 500X Dolcevita.
Oferta kredytowa FCA Bank

FCA Bank wspiera sprzedaż nowej 500X Dolcevita, oferując szeroką gamę rozwiązań finansowych, by wspomóc Klientów przy jego zakupie. Każdy, kto chce jeździć nową wersją 500X może zdecydować się na jeden z wielu promocyjnych produktów kredytowych ułatwiających kupno samochodu, wiele z nich bez pierwszej wpłaty:

  • Kredyt Niska Rata, który został przygotowany z myślą o Klientach, którzy cenią sobie wygodę w rozwiązaniach finansowych. Kredyt Niska Rata dostępny jest na wszystkie modele Fiata, które będą dostępne w Salonach Fiata. Atrakcyjne oprocentowanie kredytu, niska miesięczna rata, dzięki zastosowaniu raty balonowej z gwarancją odkupu przez dealera, to jedne z najważniejszych zalet oferty. Klient ma 3 możliwości zakończenia umowy: oddanie Fiata 500X do dealera i wymianę samochodu na nowy, spłatę raty balonowej ze środków uzyskanych od Dealera lub sfinansowanie raty balonowej w kolejnym kredycie. Dzięki takiemu rozwiązaniu Klienci mają możliwość zakupienia droższego samochodu z wyższą opcją wyposażenia.
  • „Kredyt od 0” jest ofertą dla Klientów, którzy nie chcą dysponować własnymi środkami na początku umowy (pierwsza wpłata możliwa od 0%) oraz rozłożyć kredyt na dłuższy okres (maksymalnie 84 raty).
  • Kredyt Prawdziwe 0% skierowany jest natomiast do Klientów, którzy chcą wnieść na początku finansowania większą kwotę, a pozostałą rozłożyć na bardzo atrakcyjne raty miesięczne, co jest możliwe do uzyskania, dzięki oprocentowaniu 0% przez cały okres finansowania i braku opłaty przygotowawczej.

Powyższe rozwiązania FCA Bank dostępne są nie tylko dla Klientów prywatnych, ale również dla firm i przedsiębiorców. Klienci mogą zakupić wymarzoną wersję Dolcevita Fiata 500X w kredycie lub leasingu, o którym mowa poniżej, zupełnie zdalnie – bez wychodzenia z domu! Wszystkie czynności począwszy od wyboru samochodu po jego sfinansowanie odbywają się cyfrowo. Ponadto już po uruchomieniu kredytu Klienci mogą korzystać z Portalu Klienta zawierającego szereg udogodnień. Klient ma stały dostęp do danych umowy: 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku, również bez wychodzenia z domu, na komputerze, tablecie lub smartfonie, dzięki nowym aplikacjom w sklepie Google lub Play!. Poza godzinami pracy Biura Obsługi Klienta, Klienci mają możliwość m.in elektronicznego składania wniosków, weryfikacji statusu płatności i zmiany danych w umowie, oszczędzając czas i pieniądze przeznaczane na papier i opłacenie przesyłek pocztowych.

Leasys – rozwiązania w zakresie wynajmu i leasingu

Leasys, marka Stellantis i spółka zależna FCA Bank, oferuje:
– wynajem nowego Fiata 500X. Oferta najmu nie zawiera konieczności wniesienia pierwszego czynszu a koszty rejestracji i ubezpieczenia samochodu są zawarte w racie wynajmu. Najem to nowoczesne rozwiązanie dla firm rozważających użytkowanie nowego samochodu płacąc za niego stały miesięczny czynsz. Klient ponosi podstawowe koszty związane z eksploatacją samochodu. Dzięki takiej elastyczności oferty Klient nie musi się już martwić zbliżającym się terminem ubezpieczenia OC, przeglądu samochodu czy wymiany opon. W zależności od wybranej opcji wszystko to pokrywa comiesięczny czynsz o stałej wysokości.
– Smart Renting jedna z najnowszych form wynajmu, w której Klient ma możliwość poznania wartości samochodu po zakończeniu usługi wynajmu, już na etapie podpisywania umowy
– atrakcyjne promocje leasingowe w tym Leasing od 102%, będące odpowiedzią dla Klientów zainteresowanych odkupieniem samochodu po okresie leasingu. W produkcie nie jest wymagana również pierwsza wpłata a leasing obejmuje finansowanie atrakcyjnych pakietów ubezpieczenia spłaty leasingu lub ubezpieczenia GAP oraz możliwość finansowania ubezpieczenia komunikacyjnego TU Generali współpracującego z Leasys Polska.

Źródło: Fiat