Targi Caravans Salon Poland 2021 w Poznaniu

W weekend 24-26 września 2021 r. teren Międzynarodowych Targów Poznańskich zamieni się w mekkę wszystkich fanów kamperów, przyczep, biwakowania, podróży i turystyki. To za sprawą IV edycji targów kamperów Caravans Salon Poland oraz kolejnej odsłony targów Tour Salon i Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń.

Organizatorzy podkreślają, że IV edycja niesie ze sobą rekordową ilość wystawców oraz powiększoną powierzchnię wystawy. Czołowi wystawcy, premiery, nowości, kampery i przyczepy dla każdego
Na ubiegłorocznej edycji targów w Poznaniu fani kamperów zobaczyli aż 21 polskich premier pojazdów. Biorąc pod uwagę dużą dynamikę i rozwój tego rynku w Polsce, ten rok i targi będą pod tym względem, co najmniej równie owocne i znów zobaczymy premiery, nowości i zapowiedzi na kolejny sezon.

Udział w targach zapowiedziało wiele czołowych firm, marek i dystrybutorów kamperów, przyczep i sprzętu turystycznego. Dzięki wystawcom takim jak: CarGO, Elcamp RV, Centrum Caravaningowe, Camel-Camp, Benimar ACK czy M-Camp, zobaczymy marki takie jak: Adria, Benimar, Hobby, Frankia, Laika, Rapido, Dethleffs, Globe Traveller, Knaus czy Pilote i wiele innych, które pokażą wszystko, co najlepsze w swojej ofercie. Na targach każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno fani małych i kompaktowych konstrukcji jak i poszukujący luksusowych, dużych w pełni zintegrowanych pojazdów.

Nie zabraknie też producentów kampervanów i firm zajmujących się przerabianiem, budową i adaptacją pojazdów turystycznych takich jak Wavecamper, Balcamp, Camper4Mountains, VOSCO czy EscapeVans i wielu innych. Swoją obecność potwierdzają też kolejne firmy zajmujące się akcesoriami, serwisem czy detailingiem kamperów i przyczep.

 Targi ważne dla branży i wygodne dla entuzjastów kamperów

Organizatorzy podkreślają też, że targi, na których zwiedzający mają do dyspozycji pełen przekrój oferty i łatwy dostęp do wystawców, wypożyczalni i producentów, są bardzo wygodną formą porównania oferty, wyboru przyszłego kampera, przyczepy czy też zaplanowania wakacji, bo również takie usługi są oferowane na targach Caravans Salon. Na targach można również liczyć na oferty specjalne, promocje, rabaty i wyprzedaże.

Caravans Salon Poland to czołowa impreza tego typu w Polsce oraz ważne wydarzenie dla branży, miasta i regionu, co zaowocowało ważnymi patronatami. Honorowe patronaty Prezydenta Miasta Poznania, Marszałka Województwa Wielkopolskiego a także Ministerstwa Rozwoju Pracy i Technologii oraz Polskiego Związku Motorowego i Stowarzyszenia Polska Grupa Caravaningowa, potwierdzają rangę targów planowanych na 24-26 września.

Goście na scenie, Strefa Retro i Hand Made

Najnowsze kampery, przyczepy, sprzęt biwakowy i oferta pól kempingowych, to nie wszystko. Organizatorzy targów Caravans Salon Poland przygotowują również kilka stref i atrakcji specjalnych. Spotkania z podróżnikami i blogerami ze świata vanlife, to już targowa tradycja. W tym roku na scenie targów, organizowanej razem z Tour Salon będzie można spotkać między popularnych youtuberów: Podróżovanie oraz Foxes in Eden, którzy, na co dzień przybliżają swoim fanom blaski i cienie życia w stylu #vanlife, porozmawiać z ekipą Calluna Trip o podróżowaniu VW T2 (Ogórkiem) czy z redaktorem Bartłomiejem Rysiem o pracy dziennikarskiej przy caravaningu. Spotkamy też podróżników: Łukasza Supergana, Bartka Szaro czy też Marcina Korzonka. Nie zabraknie też prelekcji o ciekawych kempingach, budowaniu kamperów i relacji z podróży.

Strefa Retro oraz Strefa Hand Made/VanLife, to dwie specjalne ekspozycje, które pozwolą zwiedzającym na poznanie historii caravaningu na przykładzie konkretnych modeli (Strefa Retro) oraz pokażą jak można kreatywnie i twórczo zbudować własnego kampera (Strefa Hand Made).

Jeden bilet i aż 3 imprezy do zobaczenia

Tegoroczna edycja Caravans Salon odbędzie się ponadto w towarzystwie targów turystycznych Tour Salon, które co roku inspirują miłośników podróży dalekich i bliskich do poznawania nowych miejsc i odkrywania nowych pasji. Tegoroczna edycja odbędzie się z mocnym akcentem na turystykę krajową, a wystawcy i partnerzy targów, w tym przedstawiciele regionów i organizacji turystycznych, udowodnią, że Polska to kraj mający wiele do zaoferowania o każdej porze roku. Tour Salon to także inspirujący program wydarzeń. Na scenie targowej, w ramach cyklu „Giganci (w) podróży” pojawią się znakomici podróżnicy, którzy podzielą się swoim doświadczeniem. W Iglicy, symbolicznym budynku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbędzie się natomiast 9. edycja Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń, kultowego wydarzenia, które poprzez wystąpienia uczestników walczących w konkursie o Złoty Ślad, zabierze widzów na wyprawę po najdalszych zakątkach świata.

IAA Mobility Munich Motor Show 2021 – nowa CUPRA UrbanRebel Concept

Bilety na Caravans Salon w sprzedaży, do 23 września w niższych, przedsprzedażowych cenach na platformie Tobilet lub na stronie internetowej targów.

XII Ogólnopolski Zlot Caravaningowy

Tradycyjnie ważnym elementem targów Caravans Salon jest zlot caravaningowy, na którym zameldują się ekipy z całej Polski i nie tylko. Zlot odbywa się na terenie MTP na Placu Marka oraz parkingach przy pawilonach, w których odbywają się tragi. Zainteresowanie wydarzeniem przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Parcele na zlot zostały już wyprzedane – znacznie wcześniej, niż miało to miejsce w poprzednim roku.

Na zlotowiczów czekają 3 dni wyjątkowej atmosfery, wejściówki na wszystkie dni targów oraz pakiet innych świadczeń zapewniających miły pobyt w Poznaniu. Więcej informacji o zlocie można znaleźć tutaj tutaj.