Honda HR-V e:HEV – znamy polskie ceny

Honda ustaliła ceny dla swojego nowego kompaktowego SUV-a HR-V e:HEV. Przy cenie od 123 700 zł, wszystkie warianty hybrydowej Hondy HR-V nowej generacji są standardowo wyposażone w zaawansowany, dwusilnikowy układ napędowy Honda e:HEV (hybrid electric vehicle), będący kolejnym rozwiązaniem, służącym realizacji zobowiązania marki do elektryfikacji wszystkich głównych modeli w Europie do 2022 roku.

Gamę modelu HR-V e:HEV otwiera wersja Elegance, której cena zaczyna się od 123 700 zł, posiadająca w standardzie reflektory LED, podgrzewane fotele przednie, 18-calowe obręcze kół oraz łączność ze smartfonami. Wyżej wyceniono wersję Advance, której cena zaczyna się od 139 700 zł i obejmuje dodatkowo m.in. elektrycznie sterowaną klapę bagażnika z funkcją automatycznego zamykania i bezdotykowego dostępu (“Walk Away Close and Handsfree Access”), podgrzewaną, skórzaną kierownicę oraz wykończenie wnętrza ze skóry syntetycznej i tkaniny. Najbogatsza wersja Advance Style dostępna jest od 153 900 zł a w jej ramach użytkownik otrzymuje system audio klasy premium, wyjątkowe detale, a także wyróżniające elementy stylistyczne, jak dwukolorowy lakier nadwozia i pomarańczowe akcenty wykończeniowe we wnętrzu. Samochód będzie również dostępny w finansowaniu za pośrednictwem Honda Finance w leasingu operacyjnym już od 799 zł netto miesięcznie.

Starannie sprawdzony system hybrydowy Hondy e:HEV, dostępny po raz pierwszy w modelu HR-V, zapewnia emisję CO2 od 122 g/km (cykl mieszany WLTP) i zużycie paliwa na poziomie 5,4 l/100 km (cykl mieszany WLTP). Układ e:HEV oferuje trzy tryby jazdy, wybierane automatycznie w zależności od aktualnych warunków drogowych. System ten zapewnia przyjemność z jazdy i szybkość reakcji, typową dla samochodów elektrycznych oraz maksymalną sprawność w każdej sytuacji drogowej.

Nowy HR-V z odważną sylwetką SUV-a w stylu coupé, smuklejszą niż u poprzednika i z nowoczesnym designem, dobrze współgra z innymi, najnowszymi modelami Hondy. Przestronne i wszechstronne wnętrze zostało zaprojektowane tak, aby pasowało do  aktywnego stylu życia właściciela, a to dzięki żywym, wysokiej jakości materiałom i elementom wykończeniowym, zastosowanym w całym wnętrzu.

Podobnie jak wszystkie nowe modele Hondy, najnowszy HR-V jest wyposażony w system Honda SensingTM, który obejmuje kompleksowy zestaw najlepszych w swojej klasie rozwiązań z dziedziny bezpieczeństwa i systemów wspomagających kierowcę. W nowym modelu wprowadzono również funkcję kontroli zjazdu ze wzniesienia (Hill Descent Control), która zapewnia lepsze panowanie nad samochodem na stromych zboczach i nawierzchniach o niskiej przyczepności. Właściciel Hondy HR-V może dodatkowo korzystać z wygodnych w użyciu systemów łączności w samochodzie. 9-calowy ekran dotykowy posiada funkcję udostępniania ekranu smartfona przez Apple CarPlay (za pośrednictwem Bluetooth, WiFi lub połączenia przewodowego), a także przez Android Auto (z połączeniem przewodowym).

Tom Gardner, Senior Vice President Honda Motor Europe Ltd, powiedział: “Wprowadzenie na rynek całkowicie nowego modelu HR-V jest ważnym kamieniem milowym dla europejskiego oddziału Hondy, wyznaczającym nowe standardy w zakresie przestrzeni we wnętrzu oraz wszechstronności i komfortu w segmencie kompaktowych SUV-ów. Nowa generacja hybrydowego HR-V jest przeznaczona dla współczesnych konsumentów, odzwierciedlając ich aktywny styl życia i potrzebę pozostawania w ciągłej łączności ze światem zewnętrznym, z atrakcyjnym połączeniem sprawności i dynamicznych osiągów.”

Zamówienia na całkowicie nową Hondę HR-V będą przyjmowane już od 9 września 2021 r. a pierwsze samochody trafią do polskich klientów na początku 2022 roku. Pełna oferta cenowa i szczegóły dotyczące finansowania dostępne są na stronie, na której już teraz klienci mogą zgłosić swoje zainteresowanie tym samochodem.

Źródło: Honda