Bonhams – Toyota FJ40 Land Cruiser (1980) Toma Hanksa

Szykuje się wielki festiwal wyjątkowych modeli samochodów, które na aukcję domu Bonhams wystawił znany amerykański aktor Tom Hanks. Wśród nich jest zmodyfikowana przez właściciela Toyota FJ40 Land Cruiser z 1980.

Podczas aukcji, która odbędzie się 13 sierpnia 2021 r. wystawione zostały samochody, które należały do Toma Hanksa. Przedstawiliśmy już turystyczną przyczepę Airstream 34 Limited Excella, ale nie mniej atrakcyjne są także dwa samochody – Ford F450 Super Duty Crew Cab Lariat Pickup z roku 2011 oraz wspomniana Toyota Land Cruiser FJ40. Wszystkie zostały także osobiście podpisane przez aktora, co stanowi niekwestionowane potwierdzenie ich pochodzenia.

Zapewne dużym zainteresowaniem będzie się cieszyła Toyota Land Cruiser FJ40, która pod tradycyjnym nadwoziem ukrywa wiele modyfikacji. Do napędu zastosowano sześciocylindrowy silnik General Motors L35 o pojemności skokowej 4,3 l o mocy 180 KM, współpracujący z nowoczesną pięciobiegowa przekładnią pochodzącą również od General Motors.

Bonhams – aukcja kampera Airstream 34 Limited Excella (1992) Toma Hanksa

Zmodyfikowane zostały także  hamulce, zawieszenie i układ kierowniczy. Auto ma napęd na cztery koła. We wnętrzu zamontowano m.in. klimatyzację, nowe siedzenia i nowoczesny system audio.

Oczekuje się, iż Toyota Land Cruiser FJ40 może zostać wylicytowana na 75-120 tys. dolarów amerykańskich.

Źródło: Bonhams