Kia z rekordowym udziałem w europejskim rynku

Według najnowszych danych, opublikowanych dzisiaj przez Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów (ACEA)*, Kia osiągnęła najwyższy w historii udział w rynku w Europie, który w pierwszej połowie 2021 roku wyniósł 3,9%.

Rynek samochodów osobowych w całej Unii Europejskiej, krajach EFTA i Wielkiej Brytanii wzrósł łącznie o 27,1% w porównaniu do pierwszych sześciu miesięcy 2020 roku, kiedy na skutek pandemii zamknięto salony na całym świecie. Wzrost sprzedaży samochodów marki Kia od stycznia do czerwca tego roku wyniósł aż 40,8%. W tym czasie nabywców znalazło 251.236 samochodów marki Kia, czyli o 72.843 egzemplarze więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Taki wynik sprzedaży i procentowy wzrost stawiają markę Kia na równej lub nawet wyższej pozycji niż wiele konkurencyjnych marek.

Jason Jeong, prezes Kia Europe, mówi: „Branża motoryzacyjny zaczyna wychodzić ze spowolnienia spowodowanego pandemią. Z radością z powrotem witamy klientów w naszych salonach. Od czasu zmiany wizerunku marki na początku roku, zaobserwowaliśmy silny wzrost zainteresowania naszymi samochodami i osiągnęliśmy najwyższy w historii udział w rynku w Europie. To dowodzi siły zarówno nowej marki Kia, jak i szerokiej gamy naszych zelektryfikowanych i niskoemisyjnych samochodów”.

KIA Ceed – rodzina w nowej odsłonie i z wieloma zmianami

„Spoglądając na drugą połowę roku, jesteśmy przekonani, że wprowadzenie EV6 i nowego Sportage przyciągnie do salonów nowych klientów, co przełoży się na dalszy wzrost udziału marki Kia w europejskim rynku” – dodał Jeong.

*Źródło: ACEA, rynki Unii Europejskiej, kraje EFTA i Wielka Brytania

Źródło: KIA