Nowy Jeep® Wrangler 4xe – teraz w wersji elektrycznej

Żaden szczyt nie jest zbyt wysoki, aby go zdobyć, a żadna granica nie jest zbyt trudna, aby ją przekroczyć. Filozofia ta od zawsze definiowała Jeepa® Wranglera, model będący w stanie pokonać dosłownie każdą przeszkodę dzięki wzorcowym systemom i funkcjonalności. To prawdziwa siła marki szczycącej się 80-letnim doświadczeniem, sukcesami i innowacjami, dzięki której powstała gama najczęściej nagradzanych SUV-ów w historii.

Dzisiaj, techniczną ewolucję marki Jeep kontynuują modele 4xe: Renegade i Compass, wprowadzone na rynek jako pierwsze, do których dołącza teraz Wrangler. Wszystkie są kluczem do eksploracji przez markę nowych obszarów mobilności przyszłości.

Bohaterem tej przygody jest nowa hybryda plug-in Wrangler 4xe, najwszechstronniejszy, najpotężniejszy, najbardziej wydajny, zaawansowany technicznie i przyjazny dla środowiska Wrangler wprowadzony do tej pory na europejskie rynki.

W 1941 roku, legendarny Willys MA/MB, pierwszy samochód Jeepa, zaprezentował światu koncepcję napędu 4×4, pokazując, że każdy teren można pokonać odpowiednim pojazdem. Wrangler dumnie kontynuuje to dziedzictwo i od chwili pierwszego wprowadzenia na rynek towarzyszy historii marki, prezentując i rozwijając jej wartości, przede wszystkim wolność, jaką oferuje.

W 2021 roku, nowy Wrangler 4xe jeszcze bardziej kładzie nacisk na definicję wolności, umożliwiając Klientom podróżowanie w dowolne miejsca, także do centrum miasta. Naturalny spadkobierca pierwszego Jeepa, Wrangler 4xe, łączy w sobie zalety napędu 4×4 z napędem elektrycznym, aby ugruntować w portfolio marki swój status kultowego modelu, jednocześnie stanowiąc kolejny krok w kierunku świadomej i zrównoważonej przyszłości. A wszystko to, udowadniając zarazem, że jazda terenowa może być przyjazna dla środowiska, emocje ogromne, a przemieszczanie się z napędem elektrycznym równie przyjemna.

Dzisiaj Antonella Bruno, dyrektor marki Jeep w Europie, Maria Grazia Lisbona, dyrektor Global Propulsion Chief Engineers i Fabio Carli, Senior Brand Manager Jeepa Wranglera, odkryli wszystkie sekrety nowego Jeepa Wranglera 4xe, będącego kamieniem milowym w historii marki i kolejnym krokiem w kierunku elektryfikacji całej gamy. Co więcej, technologia 4xe umożliwia Klientom jazdę z napędem w pełni elektrycznym podczas codziennych dojazdów do miasta, ciesząc się wydajną i przyjemną jazdą po drogach, jednocześnie czerpiąc korzyści z ulepszonych osiągów terenowych w niemal absolutnej ciszy.

Krótka prezentacja

Ozdobiony  ekskluzywnymi akcentami „Electric Blue”, nowy Wrangler 4xe z napędem hybrydowym plug-in, umiejętnie łączy najbardziej zaawansowaną technologię ze swobodnym i autentycznym duchem Jeepa. Spodoba się entuzjastom jazdy terenowej, dzięki elektryfikacji, która poprawia jego legendarne możliwości  Jednocześnie jest idealnym rozwiązaniem dla Klientów poszukających SUV-a do codziennego użytku, którzy nie chcą iść na kompromis, wybierając między wolnością, przyjemnością prowadzenia a poszanowaniem środowiska.

W ten sposób powstał Wrangler, w 100% niepowstrzymany, zgodnie z tradycją Jeepa, i mający niespotykane dotąd cechy: to najbardziej przyjazny dla środowiska i zdolny do jazdy terenowej Wrangler w historii, zachowujący jednocześnie swobodę i wrażenia jazdy pod gołym niebem, która zawsze była znakiem rozpoznawczym Wranglera. Ulepszono również osiągi: Wrangler 4xe przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,4 sekundy i dostarcza 380 KM maksymalnej łącznej mocy oraz 637 Nm momentu obrotowego. Ponadto, zaawansowany hybrydowy układ napędowy plug-in zapewnia zasięg do 50 km* i zerową emisję w trybie całkowicie elektrycznym (w cyklu miejskim WLTP), dzięki czemu model jest idealny do codziennego użytkowania w mieście. Czas ładowania akumulatora wynosi niecałe 3 godziny, korzystając z opcji planowania a, dzięki funkcji Max Regen, można zwiększyć naładowanie akumulatora podczas hamowania rekuperacyjnego (funkcja wolnego biegu).

Wrangler 4xe plug-in hybrid jest wyposażony w dwa silniki elektryczne i pakiet akumulatorów wysokonapięciowych oraz zaawansowany, czterocylindrowy silnik 2.0 z turbodoładowaniem i sprawdzoną ośmiostopniową, automatyczną skrzynię biegów TorqueFlite. Natychmiastowa dostępność momentu obrotowego i ulepszone osiągi zapewnione przez połączenie turbodoładowanego silnika benzynowego i elektrycznego układu napędowego sprawiają, że ten niekwestionowany mistrz terenowy ma jeszcze lepsze możliwości off-roadowe i jest niepowstrzymany na szlakach. Ponadto, technologia 4xe przenosi nowego Wranglera plug-in hybrid na wyższy poziom, oferując napęd na cztery koła w trybie czysto elektrycznym, zapewniającym wzorcowe osiągi w terenie przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa i pozwalającym pasażerom skupić się wyłącznie na pięknie natury.

Nowy Jeep® Compass, stworzony, by zaskakiwać

Wszystko to przy zachowaniu najlepszych właściwości terenowych podkreślonych emblematem „Trail Rated” Wranglera, które, w zależności od wyposażenia, obejmują dwa zaawansowane systemy napędu 4×4 typu full time aktywowane na żądanie Selec-Trac lub Rock Trac, osie Dana nowej generacji, elektroniczne blokady przedniej i tylnej osi Tru-Lock, mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu Trac-Lok oraz elektroniczne rozłączany przedni stabilizator. To nie tylko ekologiczny i wydajny samochód 4×4 (zużycie paliwa wynosi około 3,5 litra/100 km w trybie hybrydowym a emisja CO2 jest niższa o prawie 70% w porównaniu z wersją benzynową zgodnie z cyklem WLTP), technologia 4xe gwarantuje bowiem także wyjątkowo przyjemne wrażenia z jazdy.

Ładowanie nowego Jeepa Wranglera 4xe jest łatwe i intuicyjne dzięki specjalnym rozwiązaniom do ładowania na publicznych stacjach i w domu za pomocą stacji ładowania easyWallbox, zapewniającej pełne ładowanie w mniej niż 3 godziny przy 7,4 kWh, oferowanej przez Free2Move eSolutions (joint venture Stellantis, zawartej poprzez swoją spółkę zależną FCA Italy SpA i Engine EPS) oraz Mopar®.

Łatwość prowadzenia, łatwość wyboru

Nowy hybrydowy Jeep Wrangler 4xe plug-in jest dostępny w trzech poziomach wyposażenia: Sahara 4xe, Rubicon 4xe i ekskluzywna seria specjalna „80th Anniversary 4xe”, z dwoma systemami napędu 4×4 i specjalnymi 17 i 18-calowymi felgami aluminiowymi. Zgodnie z oczekiwaniami w zakresie personalizacji Wranglera, dostępnych jest dziesięć kolorów nadwozia: czarny, biały Bright White, czerwony Firecracker Red, szary Granite Crystal Metallic, żółty Hella Yella, srebrny Billet Silver Metallic, szary Sting-Gray i, po raz pierwszy w gamie, nowe lakiery niebieski Hydro Blue, bordowy Snazzberry i zielony Sarge Green. Wszystkie opcje kolorystyczne można łączyć z różnymi dostępnymi konfiguracjami dachu:  miękkim, twardym, elektrycznym dachem power soft top i zestawem dachów, zapewniając niezrównane wrażenia z jazdy pod gołym niebem w typowym stylu Wranglera.

Standardowe wyposażenie samochodu obejmuje system multimedialny Uconnect™ NAV z 8,4-calowym ekranem dotykowym, integrację smartfona poprzez aplikacje Apple CarPlay i Android Auto i usługi Uconnect, zapewniające w samochodzie łączność ze światem (m.in. monitorowanie przy użyciu smartfona parametrów samochodu za pośrednictwem aplikacji MY Uconnect) oraz specjalny dla modeli 4xe 7-calowy wyświetlacz TFT z informacjami o poziomie naładowania akumulatora i zasięgu (w trybie elektrycznym i hybrydowym) i 9-głośnikowy system audio Alpine z subwooferem 552W.

Pod względem bezpieczeństwa nowy Wrangler 4xe oferuje najbardziej zaawansowane systemy ADAS, w tym dostępne w standardzie system monitorowania martwego pola z funkcją wykrywania obiektów na drodze cofania (Blind Spot Monitoring with Rear Cross-Path Detection), kamerę tylną, elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC) z funkcją ERM (elektronicznym systemem przeciwdziałania dachowaniu), asystenta parkowania przodem i tyłem oraz bezkluczykowy system Keyless Enter ‘N Go™. Wyposażenie opcjonalne obejmuje tempomat adaptacyjny, systemy ostrzegania o zagrożeniu najechania na poprzedzający pojazd (Forward Collision Warning Plus) oraz nową przednią kamerę (standard w modelu Rubicon).

Już dostępny w europejskich Salonach sprzedaży Jeepa, Wrangler 4xe był zapowiedziany przez ekskluzywną premierową wersję First Edition, która pozwoliła prawie 2000 europejskich Klientów wyrazić swoje zainteresowanie nowym modelem 4xe poprzez specjalną akcję rezerwacji wstępnej (nie dostępna na rynku polskim).

Wybierając nowego Wranglera 4xe, właściciele uzyskują dostęp do korzyści wynikających z Jeep Wave, nowego programu lojalnościowego i obsługi Klienta marki Jeep, który obejmuje szeroki zakres usług i korzyści, w tym dwa lata przeglądów okresowych,  pomoc drogową, specjalne usługi dla Klientów oraz uprzywilejowany dostęp do wydarzeń organizowanych przez markę i jej partnerów.

Leasys i FCA Bank wspierają możliwość zakupu Wranglera 4xe dzięki szerokiej ofercie finansowej dopasowanej do każdego z nabywców Jeepa. Nowy Wrangler 4xe jest jeszcze bardziej przystępny dla Klientów: nie tylko łatwo i przyjemnie się prowadzi, ale także łatwo go sfinansować, dzięki wielu rozwiązaniom produktowym. 

Personalizacja jest kolejnym kluczowym atrybutem Jeepa Wranglera 4xe, a dzięki współpracy z marką Mopar®, Klienci będą mogli wybierać z ponad 100 akcesoriów, co pozwoli zwiększyć funkcjonalność pojazdu o dodatkową zawartość, wzbogaci możliwości personalizacji i jeszcze bardziej ulepszy kultowego Wranglera.

Źródło: Jeep