Nowa Toyota Mirai w serwisie car-sharingu KINTO w Szwecji

KINTO, nowa globalna marka Toyoty oferująca nowoczesne usługi mobilności i finansowania samochodów, wprowadza do serwisu KINTO Share w Szwecji Toyotę Mirai drugiej generacji. Elektryczny samochód na wodorowe ogniwa paliwowe to duży sedan klasy premium, który nie emituje żadnych spalin, a jedynie parę wodną. Jego tankowanie wodorem trwa pięć minut i zapewnia zasięg 650 km (wg WLTP).

Marka KINTO działa na szwedzkim rynku od roku. W tym czasie flota programu car-sharingowego KINTO Share wzrosła do niemal 1000 samochodów z wszystkich kluczowych segmentów – od Yarisa Hybrid po RAV4 Plug-in Hybrid i Lexusa UX 250h. Wprowadzając do swojej floty Toyotę Mirai, KINTO Share zamierza ułatwić korzystanie z technologii wodorowych ogniw paliwowych i dać swoim klientom możliwość wypróbowania elektrycznego samochodu na wodór.

„Dostęp do infrastruktury tankowania wodoru jest w Szwecji wciąż mniejszy niż w wielu europejskich krajach. Wprowadzając do serwisu KINTO Share Toyotę Mirai, chcemy ułatwić naszym klientom korzystanie z technologii wodorowej, bez względu na to, czy potrzebują samochodu na godzinę, czy na trzy miesiące” – zapewnił Johan Lundblad, dyrektor ds. mobilności Toyota Sweden.

Nowe samochody, podobnie jak pozostałe pojazdy z floty KINTO Share, można zarezerwować przez aplikację KINTO. Auta są dostępne na nowej stacji KINTO w Sztokholmie przy KTH Royal Institute of Technology.

Nowa marka usług mobilności KINTO

KINTO to to element globalnej strategii Toyoty, by przekształcić się z producenta samochodów w dostawcę usług mobilności. KINTO Europe to ważne narzędzie zwiększania obecności Toyoty w Europe dzięki dodaniu nowych, innowacyjnych usług do dotychczasowej działalności – produkcji i sprzedaży samochodów. Serwisy KINTO są już dostępne w 10 europejskich krajach – w Polsce, Szwecji, Niemczech, Włoszech, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Danii, Norwegii i Portugalii, a w najbliższym czasie marka pojawi się na kolejnych rynkach.

Toyota Miray – wodorowe taksówki w Holandii pokonały już 1,5 miliona kilometrów

W Polsce marka KINTO oferuje serwis KINTO One, w ramach którego dostępne są usługi Leasing konsumencki dla Ciebie, Leasing niższych rat, który zastąpił program Leasing SmartPlan, a także (3) Leasing niższych rat – samochody używane oraz (4) Wynajem i zarządzanie flotami, a od lipca także (5) Leasing konsumencki dla Ciebie – samochody używane. KINTO One to atrakcyjna forma użytkowania samochodu, którą można łatwo dopasować do własnego stylu życia lub rodzaju prowadzonej działalności, oferująca wszystkie korzyści z posiadania nowego samochodu bez konieczności jego kupowania. Usługi KINTO One opierają się na leasingu niskich rat, podczas którego można swobodnie dobierać czas trwania umowy i jej przebieg. Klienci mogą dodawać w trakcie korzystania z samochodu pakiety serwisowe i dodatkowe usługi, mając pełną kontrolę nad budżetem podczas całego okresu użytkowania auta.

KINTO One jest adresowane do kierowców samochodów firmowych, właścicieli firm oraz osób prywatnych, które chcą korzystać z nowego lub używanego samochodu na dogodnych warunkach finansowych. Marka KINTO będzie systematycznie poszerzać obszar działalności na polskim rynku, aby oferować jak największej grupie osób najbardziej innowacyjne rozwiązania w obszarze mobilności.

Bezemisyjny samochód na wodór

Toyota Mirai pierwszej generacji zadebiutowała w 2014 roku w Japonii, a w Europie była oferowana od 2015 roku. Nowa generacja Mirai pojawiła się na europejskich rynkach na początku tego roku, zaś w Polsce jest obecnie oferowany w przedsprzedaży. Samochód został zaprojektowany na platformie GA-L w architekturze TNGA i wyposażony w najnowszą technologię ogniw paliwowych. Elektryczny napęd na ogniwa paliwowe Toyoty Mirai jest mniejszy, lżejszy, bardziej wydajny i tańszy w produkcji niż jego poprzednik.

„Jesteśmy przekonani, że wprowadzając Mirai do serwisu KINTO Share i udostępniając go szerokiemu gronu kierowców robimy mały, lecz ważny krok w stronę społeczeństwa wodorowego” – podkreślił Johan Lundblad.