Das WeltAuto – w I kwartale 2021 najpopularniejsze samochody marki Škoda

Pandemia to niezwykle trudny czas dla wielu branż, w tym także motoryzacyjnej. Jednak wyniki sprzedażowe Das WeltAuto – programu wyselekcjonowanych aut używanych – pokazują, że Polacy mimo obostrzeń chętnie je kupowali. Wśród nich dominowały modele marki Škoda.

Kryzys związany z COVID-19 zmusił wiele firm, w tym także fabryk motoryzacyjnych, do zamknięcia swoich linii lub radykalnej zmiany produkcji. To niestety znalazło swoje odzwierciedlenie na rynku. ACEA (European Automobile Manufacturers’ Association) szacuje, że w wyniku koronawirusowych obostrzeń produkcja pojazdów na terenie Unii Europejskiej zmniejszyła się o ponad 4 miliony sztuk. A jak to wpłynęło na rynek samochodów używanych?

Wyraźny wzrost sprzedaży w sektorze aut używanych

Powyższe powody nie zatrzymały rynku aut używanych. Doskonałym przykładem są idące naprzód rezultaty programu Das WeltAuto, w którym sprzedano łącznie 20 044 samochodów w 2018 roku, 23 531 aut w 2019 roku i 23 268 aut w 2020 roku. Dodatkowo, rosnącą tendencję potwierdzają także wyniki z I kwartału 2021 – od stycznia do maja bieżącego roku dealerzy Das WeltAuto sprzedali łącznie 6 193 samochodów, co daje wzrost w stosunku do tego samego okresu w ubiegłym roku o 9,5%.

ŠKODA – najpopularniejszy wybór w Das WeltAuto

Największą popularnością w I kwartale 2021 w Das WeltAuto zdecydowanie cieszyły się modele marki Škoda – ten trend dominował niemal we wszystkich polskich województwach. Najchętniej kupowanym modelem była Škoda Octavia III (697 szt.), a podium zamykała Škoda Fabia III (350 szt.). To wyjątkowo wszechstronne i ponadczasowe modele, które wyróżniają się nie tylko praktycznością, ale też przyciągającym designem. Co więcej ich wartość na rynku wtórnym dowodzi, że są to auta cenione przez Polaków także po kilku latach eksploatacji. A gdy klienci decydowali się na nie w sprawdzonym i profesjonalnym programie Das WeltAuto, mogli liczyć nie tylko na jakość, ale też bezpieczeństwo obsługi.

Więcej dealerów i więcej korzyści w Das WeltAuto

Te wyniki to dowód na to, że rynek samochodów używanych w naszym kraju się rozwija. Ilość dealerów Das WeltAuto również wzrosła na przestrzeni ostatnich lat – w 2018 roku było ich 75, a dziś jest ich już 78 w całej Polsce. W każdym z nich klienci mogą liczyć na profesjonalną pomoc i obsługę, jak w prawdziwym salonie – nie kupują tutaj pojazdu z niepewnego źródła i mogą być pewni, że zakupione auto z rynku wtórnego ich nie zawiedzie. Najwyższą jakość pojazdom z drugiej ręki zapewnia również Certyfikat Das WeltAuto. Jego przyznanie stanowi potwierdzenie najwyższej jakości samochodu i zapewnienie co najmniej rocznej gwarancji z pokryciem kosztów ewentualnych napraw tylko przy wykorzystaniu oryginalnych części zamiennych. W 2018 roku w programie kupiono 6 977 aut z Certyfikatem, w 2019 roku – 8 005 aut, a w 2020 – aż 8 317 aut.

Das WeltAuto – jakie samochody wybierali klienci w 2020 roku

Odsprzedaż pojazdu w Das WeltAuto

Oprócz tego, że do każdego samochodu klienci Das WeltAuto mogą liczyć na korzystne propozycje rat lub leasingów, każdy z nich ma możliwość odsprzedania lub zostawienia swojego auta w rozliczeniu. Program oferuje – m.in. darmową wycenę, atrakcyjne oferty odkupu czy możliwość uzyskania rabatu na kolejne auto. Dzięki temu sprzedaż swojego auta jest prosta jak nigdy wcześniej. To realne wsparcie dla wszystkich osób, które przekonały się w przeszłości, jak czasochłonne i męczące mogą być próby samodzielnej sprzedaży samochodu. Klienci zyskują nie tylko pewność i spokój, ale również profesjonalną obsługę i doradztwo na każdym etapie.

Źródło: Das WeltAuto