PEUGEOT – Alessandro Renda dyrektorem marki w Polsce

Z dniem 1 lipca 2021 roku Alessandro Renda został mianowany dyrektorem marki PEUGEOT w Polsce. Na nowym stanowisku będzie odpowiedzialny za wszystkie działania związane z marką PEUGEOT na polskim rynku, podlegając bezpośrednio Roberto Matteucciemu, dyrektorowi generalnemu Stellantis w Polsce.

Alessandro Renda posiada tytuł inżyniera mechanika uzyskany na Uniwersytecie w Rzymie. Zdobył szerokie doświadczenie w branży, pełniąc funkcje związane ze sprzedażą, marketingiem oraz handlem w General Motors i Groupe PSA we Włoszech i Francji. Przeszedł drogę od stanowiska menadżera marki ds. produktu, przez menadżera ds. napędów alternatywnych, do menadżera obszaru sprzedaży, odpowiedzialnego za sprzedaż samochodów osobowych i LCV. Od 2012 do 2014 roku jako dyrektor planowania sprzedaży i operacji biznesowych odpowiadał za prognozowanie, planowanie produkcji i logistykę pojazdów. Następnie objął stanowisko dyrektora rozwoju sieci dealerskiej. W 2018 roku przeniósł się do Francji, aby objąć w europejskiej dyrekcji sprzedaży i marketingu stanowisko dyrektora operacyjnego strefy marki PEUGEOT z odpowiedzialnością za Niemcy i Austrię, a następnie Wielką Brytanię i Polskę.

Alessandro Renda przejmuje obowiązki od Pawła Gawryluka, który został mianowany dyrektorem ds. eMobility. Na tym nowo utworzonym stanowisku Paweł Gawryluk będzie odpowiedzialny za transformację eMobility oraz całościowe wyniki Stellantis Polska w zakresie pojazdów elektrycznych i wzrostu ich udziału w rynku.

Peugeot ma wspaniałą gamę produktów, a dzięki nowemu PEUGEOT 308 będziemy mieli całą gamę w pełni zelektryfikowanych pojazdów, zarówno osobowych, jak i użytkowych.” – powiedział Alessandro Renda. „308 jest pierwszym pojazdem z nowym emblematem marki, a dzięki platformie EMP2, oprócz silników konwencjonalnych, będzie również dostępny w dwóch wariantach hybrydowych typu plug-in o mocy 180 KM i 225 KM. Jestem zaszczycony, że mogę kierować marką w Polsce i cieszę się, że będę mógł pracować z zespołem, aby jeszcze bardziej rozwinąć jej działalność” – dodał Renda.

Peugeot 106 ma już 30 lat

„To była przyjemność kierować marką PEUGEOT w Polsce przez ostatnie lata. Z niecierpliwością czekam na nowe wyzwania, które pojawiają się wraz z rosnącym znaczeniem transformacji eMobility i ofensywą elektryfikacyjną naszej całej gamy modelowej grupy Stellantis.” – powiedział Paweł Gawryluk, dyrektor ds. e-Mobilności Stellantis Polska.

„PEUGEOT ze swoją odświeżoną gamą i nadchodzącymi nowymi modelami, takimi jak wydajny i ultranowoczesny, zupełnie nowy PEUGEOT 308 oraz ofensywą elektryfikacyjną marki, jest dobrze przygotowany do dalszego rozwoju na polskim rynku. Życzę Alessandro i Pawłowi sukcesów na nowych stanowiskach.”Roberto Matteucci, dyrektor generalny Stellantis w Polsce.

Źródło: PEUGEOT