Ford Bronco – produkcja ruszyła w zmodernizowanym zakładzie montażowym w Michigan

Ford Bronco powraca i jest gotowy na każdą przygodę. Po 25 latach, ten dostępny wyłącznie z napędem 4×4 SUV, zjeżdża z linii montażowej w Michigan Assembly Plant, która przeszła modernizację o wartości 750 milionów dolarów i dodała 2 700 miejsc pracy, aby perfekcyjnie wykonać powierzone zadanie. Całkowicie nowe dwudrzwiowe i po raz pierwszy czterodrzwiowe modele Bronco są teraz w drodze do salonów Forda w całych Stanach Zjednoczonych.

Entuzjaści outdooru są więcej niż gotowi na przywitanie kultowego modelu. Już złożono ponad 125 000 zamówień na Bronco, a łącznie w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie klienci dokonali ponad 190 000 rezerwacji.

– Wiemy, że fani czekali na Bronco – i jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy go przywrócić – powiedziała Suzy Deering, dyrektor ds. marketingu Forda. – A ten Bronco jest lepszy niż kiedykolwiek. Pozostajemy wierni dziedzictwu tego modelu, że poradzi sobie w każdym terenie. Wykorzystaliśmy także innowacyjny projekt Built Wild, trwałość i zaawansowane możliwości terenowe, aby Bronco był gotowy na każdą przygodę na łonie natury – dodała.

Nowy Ford Bronco 2021 jest kultowym przedstawicielem nowej marki Built Wild. W ramach tego projektu Ford będzie oferował samochody wyłącznie z napędem 4×4, gotowe na wszelkie wyzwania. Zbudowany z niezwykłą wytrzymałością, ten niesamowity pojazd z pewnością poradzi sobie w każdym terenie (G.O.A.T – goes-over-any-terrain). Dostępnych jest kilka różnych modeli, zaprojektowanych z myślą o różnych rodzajach przygód.

W 1965 roku Michigan Truck Plant — obecnie Michigan Assembly Plant — rozpoczęło produkcję emocjonującego i wszechstronnego terenowego SUV-a: oryginalnego Forda Bronco. Passa modelu trwała pięć generacji i zakończyła rynkową przygodę Bronco 12 czerwca 1996 roku. W tym 31-letnim okresie Ford wyprodukował ponad 1,1 miliona egzemplarzy tego samochodu.

Ford Puma ST Gold Edition – zaprojektowany przez fanów dla fanów

Teraz kultowy model zjeżdża z linii w zakładzie montażowym Michigan. Całkowicie nowy dwudrzwiowy Bronco 2021 szóstej generacji i pierwszy w historii czterodrzwiowy model, są wysyłane do dilerów, a następnie do klientów, którzy rozpoczęli tę niesamowitą przygodę, składając rezerwacje jeszcze zeszłego lata.

– Mamy najbardziej wykwalifikowaną kadrę roboczą w Ameryce, która pracuje w najnowocześniejszym zakładzie — powiedział John Savona, wiceprezes ds. produkcji i pracy To bezkonkurencyjna kombinacja zaprojektowana tak, aby zapewnić naszym klientom wysokiej jakości, gotowy na wszystko, całkowicie nowy model Bronco.

Ford angażuje się w produkcję w Ameryce i montuje więcej pojazdów w Stanach Zjednoczonych niż jakikolwiek inny producent samochodów. Ford, największy pracodawca w Stanach Zjednoczonych, dodał około 2 700 miejsc pracy w zakładzie montażowym Michigan, aby budować jak najwięcej pojazdów, co daje łączne zatrudnienie około 4 900 osobom.

Ciekawe dodatki i modyfikacje dla nowego Bronco

Centrum modyfikacji to obiekt o powierzchni 160 tys. metrów kwadratowych — formalnie Wayne Assembly Plant — tuż obok Michigan Assembly Plant. Klienci Bronco będą mogli zdecydować się na modyfikacje, w tym bagażniki dachowe, przedni zderzak safari, zewnętrzne pakiety graficzne i wiele, wiele innych, które zostaną zainstalowane fabrycznie w centrum modyfikacji.

Właściciele Bronco mogą również wybierać z szerokiej gamy ponad 200 fabrycznych akcesoriów oferowanych przez dilerów w celu maksymalnej personalizacji. Modułowa konstrukcja Bronco pozwala na stworzenie pojazdu tak wyjątkowego, jak każdy klient.

Źródło: Ford