Nowy Volkswagen Multivan z prestiżową nagrodą designerów Red Dot Award

Jury konkursu Red Dot Awards co roku nagradza najlepiej zaprojektowane produkty różnych kategorii z całego świata. W tym roku, w kategorii „Samochody i motocykle” nagroda „Red Dot: Best of the Best – najlepszy z najlepszych” trafiła do najnowszego modelu marki Volkswagen Samochody Dostawcze, Nowego Multivana.

Światową premierą Nowego Multivana, Volkswagen Samochody Dostawcze rozpoczął nową erę marki, przenosząc w przyszłość typowe jej cechy: funkcjonalność i elastyczność, wygodę, przestronność, nowoczesność i innowacyjność.

Albert Kirzinger, główny projektant marki Volkswagen Samochody Dostawcze, nie krył zachwytu podczas odbioru pamiątkowej statuetki: „Jesteśmy bardzo dumni, że zdobyliśmy jedną z najbardziej prestiżowych na świecie nagród w dziedzinie designu Red Dot Design Award, akurat w czasie światowej premiery Nowego Multivana. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym było to możliwe.”

Red Dot Awards jest jednym z najbardziej renomowanych konkursów wzorniczych na świecie. W tym roku firmy z 60 krajów zgłosiły do konkursu ponad 7800 produktów. Jury składające się z 50 międzynarodowych ekspertów oceniało m.in. stopień innowacyjności, funkcjonalność, ergonomię, trwałość, ekologiczność, jakość oraz symboliczne i emocjonalne aspekty produktów.

Nowy Volkswagen Multivan – wszystko o najnowszej generacji

„Nowy Volkswagen Multivan zachwycił nas innowacyjnym projektem wnętrza, które umożliwia dostosowanie do różnych scenariuszy użytkowania, a dzięki równej podłodze i wielu starannie zaprojektowanym detalom, daje zupełnie nowe poczucie przestrzeni. Stylistyka w imponujący sposób łączy elementy wzornictwa typowe dla Multivana z nowoczesnym wyglądem, który ma doskonale wyważone proporcje i będzie wyglądał nowocześnie jeszcze przez wiele lat” – napisało w swym werdykcie jury.

Źródło: Volkswagen