Audi Summer Tour 2021 – cyfrowe rozpoczęcie sezonu z gwiazdami FC Bayern Monachium

Pandemia koronawirusa nadal uniemożliwia organizowanie w Niemczech dużych imprez piłkarskich. Pomimo tego, dzięki Audi Summer Tour, kibice FC Bayern Monachium i Roberta Lewandowskiego będą mogli w tym roku ponownie zobaczyć swoje ulubione gwiazdy. Zespół z Monachium już teraz zaprasza fanów z całego świata do cyfrowego uczestnictwa w tej przygotowującej do sezonu trasie i daje im możliwość podziwiania tego, co dzieje się za jej kulisami.

Pierwszym meczem Audi Summer Tour będzie spotkanie, które Robert Lewandowski wraz z drużyną FC Bayern rozegra 24 lipca na Allianz Arena z topowym holenderskim klubem Ajax Amsterdam. Niestety na trybuny będzie mogło wejść wtedy jedynie 500 osób. Bilety dostępne są w internetowym sklepie FC Bayern Monachium, ceny zaczynają się już od 12 euro.

„Wszyscy chcielibyśmy, by kibice powrócili już na stadiony. My jednak już w ubiegłym roku daliśmy widzom Audi Summer Tour alternatywę – pokazaliśmy możliwości, jakie daje cyfryzacja i przybliżyliśmy kibicom z najodleglejszych zakątków świata mecze ich idoli. W tym roku czynimy to ponownie. Audi Summer Tour w roku 2021 znów będzie transmitowany cyfrowo. Cieszymy się na tę fantastyczną trasę i udany nowy sezon u boku naszego partnera FC Bayern Monachium” – powiedziała Hildegard Wortmann, członek zarządu AUDI AG ds. sprzedaży i marketingu.

Pomimo restrykcji mających na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa,

FC Bayern Monachium w ramach Audi Summer Tour już w ubiegłym roku umożliwił kibicom interaktywne doświadczenia – przede wszystkim za pośrednictwem mediów cyfrowych, ale także na żywo, na stadionie. Ponieważ sytuacja pandemiczna nadal uniemożliwia normalne przygotowania i spotkania z dużymi grupami kibiców, klub Roberta Lewandowskiego w tym roku organizuje Audi Summer Tour w podobny sposób jak w roku ubiegłym, oferując przy tym liczne dodatkowe atrakcje.

Kibice z całego świata będą mogli podziwiać podopiecznych nowego trenera Bayernu Juliana Nagelsmanna w akcji. Transmisje meczów w dniach od 23 do 31 lipca odbywać się będą na stronie internetowej FC Bayern Monachium.

„Paradoksalnie, to właśnie podczas pandemii, my jako klub po raz kolejny doświadczyliśmy, jak silna jest spójność w rodzinie FC Bayern Monachium. Jesteśmy blisko, pomimo dystansu, jaki musimy cały czas zachowywać. Audi Summer Tour – nowe, interaktywne doświadczenie w dobie koronawirusa, to impreza zorganizowana specjalnie dla naszych kibiców. Wszyscy mamy nadzieję, że w przyszłym roku ruszymy w regularną trasę Audi Summer Tour” – powiedział Oliver Kahn, członek zarządu FC Bayern Monachium.

Audi elektryfikuje FC Bayern Monachium – stacje ładowania i elektryczne samochody

W ramach Audi Summer Tour gwiazdy FC Bayern Monachium wezmą udział w specjalnych konkursach. Specjaliści od defensywy Manuel Neuer, Joshua Kimmich, Alphonso Davies, czy Lucas Hernández zmierzą się z „maszynami do strzelania bramek” Robertem Lewandowskim, Kingsleyem Comanem, Serge’em Gnabry’m i Jamalem Musialą w rzutach karnych, w teqballu – najnowszym sportowym szaleństwie, będącym skrzyżowaniem piłki nożnej i tenisa stołowego oraz w innych niezwykłych dyscyplinach sportowych.

Ponadto FC Bayern uchyli rąbka tajemnicy kulis funkcjonowania tego najbardziej utytułowanego niemieckiego klubu piłkarskiego. Kibice będą mogli otrzymać szczegółowe odpowiedzi na pytania dotyczące m.in. diety i treningu mentalnego profesjonalnych piłkarzy oraz te dotyczące teraźniejszości i historii klubu.

Źródło: Audi