Volkswagen w podróży – wyjątkowy przewodnik – Bałkany na czterech kółkach

Ten przewodnik zapewne usatysfakcjonuje nie tylko miłośników Bałkanów, ale także właścicieli samochodów marki Volkswagen. Poznamy w nim nie tylko atrakcyjne szlaki, ale również dowiemy się jak podróżować kamperem.

To niezwykle udany mariaż. Volkswagen Samochody Dostawcze ma bowiem w swojej ofercie kilka atrakcyjnych modeli, które doskonale sprawdzą się podczas wakacyjnych podróży. To przede wszystkim Volkswagen California, który dostępny jest w różnych opcjach oraz bardziej skromny Volkswagen Caddy.

Przewodnik Bałkany na czterech kółkach autorstwa Aleksandry Zagórskiej-Chabros, to doskonała lektura przed wyborem atrakcyjnej trasy na wakacje kamperem. Autorka w 350 stronicowym przewodniku wydanym przez wydawnictwo Pascal, opisuje 7 krajów, które warto odwiedzić. Zdaniem Autorki – “Bałkany są idealnym celem podróży, zwłaszcza gdy przemierza się je własnym środkiem transportu. Leżą w zasięgu jednego lub maksymalnie dwóch dni jazdy z Polski. To część Europy dosłownie obfitująca w atrakcje jak m.in. niesamowite górskie krajobrazy, urozmaicona linia brzegowa z licznymi cudownymi plażami, wspaniałe miasta z imponującymi zabytkami, doskonała kuchnia oraz otwarci i życzliwi ludzie. Bałkany na czterech kółkach nie tylko pozwolą odkryć tę różnorodność, ale również pomogą trafić do miejsc, do których nie dociera masowa zorganizowana turystyka.”

W przewodniku znajdziemy opisy atrakcyjnych tras i miejsc w takich krajach jak: Chorwacja, Słowenia, Czarnogóra, Bułgaria, Albania, Bośnia i Hercegowina, Macedonia Północna i Serbia.

Przewodnik Bałkany na czterech kółkach zawiera:

– 20 autorskich tras po ośmiu bałkańskich krajach

– 2 trasy dojazdowe z Polski na Bałkany

– katalog kempingów w każdym z opisywanych krajów

– praktyczne porady dla miłośników podróży realizowanych na własną rękę

Podróżując samolotem czy pociągiem, jesteśmy skazani na przewoźników. Natomiast kamper to nasze autonomiczne centrum wypoczynkowo-transportowe. Udając się na zwiedzanie miasta czy ruszając na szlak, zawsze mamy możliwość powrotu do dobrze znanej bazy na czterech kółkach.

Volkswagen Grand California 2.0 TDI 177 KM FWD – ciasny, ale własny

Na polskim rynku kampery stają się coraz modniejsze i z roku na rok wzrasta ich sprzedaż. Z całą pewnością warta polecenia jest oferta Volkswagen Samochody Dostawcze, która stwarza możliwość wyboru optymalnego dla naszych potrzeb i oczekiwań pojazdu. Dla dwuosobowej rodziny ideałem wydaje się być Volkswagen Caddy California, w którego wyposażeniu znalazło się m.in. rozkładane łóżko dla dwóch dorosłych osób, stały moduł kuchenny z wysuwaną 1-palnikowa kuchenką gazową, składany stół i dwa krzesła oraz wolno stojący tylny namiot z nadmuchiwanym stelażem.

Wielkie tradycje ma Volkswagen California, który oferowany jest w kilku wariantach – California Ocean, California Beach i California Coast. Natomiast najbardziej komfortowe warunki dla czterech osób oferuje Volkswagen Grand California 600 i 680.

Źródło: Volkswagen Samochody Dostawcze / Pascal