Toyota PROACE CITY zdecydowanym liderem segmentu

W maju 2021 roku wzrosła sprzedaż wszystkich trzech dostawczych modeli Toyoty w porównaniu z poprzednim miesiącem. PROACE CITY i Hilux zajmują pierwsze miejsce w segmentach, a PROACE systematycznie wzmacnia swoją pozycję. Dane zostały opracowane przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego.

Toyota Hilux nie tylko zajęła w maju pierwsze miejsce w segmencie pick-upów, ale po zarejestrowaniu w ciągu miesiąca 166 egzemplarzy odpowiada za niemal połowę wszystkich majowych rejestracji pick-upów (47,7 procent).

Ten świetny wynik sprawił, że w ujęciu od początku 2021 roku zajmujący drugie miejsce w segmencie Hilux zbliża się do lidera, a jego udział w rynku skoczył z 29,4 procent, licząc od stycznia do kwietnia, do 34 procent od stycznia do maja. Łącznie w tym roku do klientów trafiły 474 egzemplarze pick-upa Toyoty.

Toyota i Corolla liderami rynku aut osobowych w maju 2021

Toyota Hilux cieszy się bardzo dobrą opinią ze względu na swoją legendarną trwałość i odporność na ciężkie warunki oraz ogromne możliwości terenowe. Popularność Hiluxa napędza w ostatnich miesiącach pojawienie się odświeżonego modelu, który zyskał nowy, mocniejszy silnik 2.8 o mocy 204 KM, bardziej prestiżowy wygląd, udoskonalony system multimediów z Apple CarPlay™ i Android Auto™ oraz nową najwyższą wersję wyposażenia Invincible.

Toyota PROACE CITY, który zadebiutował na początku 2020 roku, nie tylko zajmuje pierwsze miejsce w segmencie, ale z miesiąca na miesiąc ma coraz silniejszą pozycję. W maju liczba jego rejestracji wzrosła do 497 samochodów, co przekłada się na 23,5-procentowy udział w segmencie, czyli o 2,5 punktu procentowego więcej niż w kwietniu.

Licząc od początku roku, PROACE CITY również umocnił się na pozycji lidera. Zarejestrowanie 2472 egzemplarzy przekłada się na 23,1 procent udziału w rynku. W porównaniu do maja 2020 roku, rejestracje kompaktowego vana Toyoty wzrosły aż o 400 procent.

Średniej wielkości van PROACE drugi miesiąc z rzędu zajął trzecie miejsce w segmencie. 269 zarejestrowanych egzemplarzy przełożyło się na 18-procentowy udział tej części rynku, o 3,6 punktu procentowego więcej niż w kwietniu. Od początku roku PROACE zarejestrował 1031 samochodów, zwiększając udział w segmencie do 14,5 procent. Atrakcyjność Toyoty PROACE zwiększa bogata oferta wysokiej jakości systemów zabudowy, które objęte są homologacją oraz gwarancją PRO na 3 lata.

Źródło: Toyota