Rolls-Royce i BOVET 1822 – współpraca na rzecz stworzenia unikalnych zegarków

Przyjazna atmosfera towarzysząca współpracy pomiędzy Rolls-Royce Motor Cars oraz szwajcarskimi arcyzegarmistrzami z firmy BOVET 1822 przyczyniła się do stworzenia pary unikalnych zegarków dla samochodu BoatTail oraz jego właścicieli. W ambitnym projekcie będącym wspaniałym pokazem wspólnych wartości, artyzmu, precyzji, dziedzictwa, sztuki, innowacji i uwagi na detal, wzięli udział projektanci, inżynierowie oraz rzemieślnicy z obu luksusowych marek.

Zegarki są prawdziwymi unikatami zarówno w świecie zegarmistrzowskim, jak i motoryzacyjnym. Stworzone jako para – w wersji dla kobiety i mężczyzny – są dwustronne i umieszczone w obudowie Amadeo opatentowanej przez BOVET 1822, co pozwala na noszenie ich na nadgarstku, umieszczenie na stoliku, zawieszenie jako wisiorek, traktowanie jako zegar kieszonkowy czy też umieszczenie w desce rozdzielczej BoatTaila. Oba zegarki zostały wyposażone w mechanizm tourbillon zapewniający idealną dokładność.

Zegarki stworzone dla pierwszego wcielenia BoatTaila mają specjalnie zaprojektowaną obudowę z 18-karatowego białego złota. Posiadają dopasowane tarcze z takim samym fornirem Caleidolegno, który został wykorzystany do tylnego (rufowego) pokładu samochodu. Widnieją na nich również imiona pary właścicieli. Zegarek dla niego został wypolerowany. Wygrawerowany ornament wypełniony niebieskim lakierem zdobi zaś zegarek dla niej.

Rolls-Royce przedstawia unikatowe nadwozie BoatTail

Tarcze po przeciwnej stronie są znacznie bardziej zindywidualizowane. Męski zegarek posiada tarczę z awenturynu z przedstawieniem nocnego nieba nad miejscem, w którym się urodził i z dnia, w którym się urodził. Damska wersja została ozdobiona miniaturowym malowidłem bukietu kwiatów na tarczy z macicy perłowej. To tradycyjny motyw BOVET 1822, wybrany i spersonalizowany dla właścicielki. Na obu tarczach widnieje stworzony ręcznie grawer sylwetki BoatTaila, łącznie z kołami, klamkami, lusterkami i innymi drobnymi detalami.

Konserwatywne szacunki pokazują, że projektowanie, prace konstrukcyjne, malowanie miniatury, zdobienie zegarków i inne prace, zajęły w sumie 3000 godzin.

“Rolls-Royce BoatTail jest wyrazistym obrazem zainteresowań, fascynacji i pasji jego właścicieli, w którym każdy detal jest przemyślany. Współpraca z BOVET 1822 nad stworzeniem pary niezwykłych zegarków, które służą również jako zegary pokładowe BoatTaila, była dla nas przyjemnością. Dzięki niej stworzyliśmy przedmioty o historycznym znaczeniu cechujące się dbałością o detal, precyzją wykonania i pięknem. Te wartościowe obiekty sztuki powstałe dla pierwszego wcielenia dla BoatTaila prezentują najlepsze umiejętności i wartości cenne dla obu luksusowych marek.” – powiedział Torsten Müller-Ötvös, Chief Executive Officer, Rolls-Royce Motor Cars.

“Jestem niezwykle dumny z pracy mojego zespołu, który wspólnie z kolegami i koleżankami z Rolls-Royce’a wyprodukował coś iście spektakularnego. Arcydzieła zegarmistrzowskie są osobistymi przyjaciółmi właścicieli samochodu oraz kolekcjonerów zegarków BOVET 1822. Chcieliśmy zrobić dla nich coś najlepszego – dwa absolutnie unikalne zegarki, inne od wszystkich, które do tej pory stworzyliśmy.” – powiedział Pascal Raffy, Owner, BOVET 1822.

Źródło: Rolls-Royce, Auto Fus