Mercedes me Charge – jedna karta i ponad 500 punktów ładowania w Polsce

Nabywcy w 100% elektrycznych modeli Mercedes-EQ oraz hybryd plug-in Mercedes-Benz mogą korzystać z usługi Mercedes me Charge, która znacząco ułatwia ładowanie pojazdu na publicznych stacjach AC i DC. W ramach Mercedes me Charge użytkownik pojazdu ma do dyspozycji kartę, która zapewnia dostęp do ponad 500 punktów ładowania w Polsce oraz niemal 200 tysięcy takich punktów w całej Europie.

Dzięki usłudze Mercedes me Charge użytkownicy Mercedesów zasilanych wyłącznie prądem oraz z hybrydowym napędem plug-in nie muszą rejestrować się u wielu dostawców usług ładowania ani dopełniać uciążliwych formalności. Żeby korzystać z publicznych stacji ładowania AC i DC należących do różnych sieci, wystarczy im jedna karta Mercedes me Charge. Można jej używać w ponad 500 punktach ładowania w Polsce – a ich liczba stale rośnie.

Usługa Mercedes me Charge nie tylko zwalnia z konieczności rejestracji u różnych dostawców, ale obejmuje też zintegrowaną funkcję płatności – z końcem miesiąca rozliczeniowego właściciel otrzymuje jedną zbiorczą fakturę ze szczegółowym wykazem poszczególnych ładowań.

Mercedes-Benz – uruchomienie produkcji modelu EQS w Factory 56

Wyszukiwanie stacji ładowania jest bardzo proste – wystarczy skorzystać z nawigacji wbudowanej w system informacyjno-rozrywkowy MBUX (Mercedes-Benz User Experience) albo z aplikacji na smartfon. Wyszukiwarka jest w stanie podać szczegóły stacji (m.in. moc ładowania), a nawet informacje na temat jej zajętości oraz ceny prądu. Dzięki temu usługa Mercedes me Charge upraszcza ładowanie akumulatora pojazdu elektrycznego lub hybrydy plug-in podczas codziennych przejazdów (np. w trakcie zakupów), a jednocześnie pozwala wygodnie planować dalsze podróże.

Roczna subskrypcja usługi Mercedes me Charge jest bezpłatnie oferowana nabywcom w pełni elektrycznego SUV-a EQA, a także Klasy E i GLE z hybrydowym napędem plug-in. Właściciele EQC oraz EQS w cenie pojazdu otrzymują 3-letnią subskrypcję Mercedes me Charge. Użytkownicy modeli Mercedes-EQ mogą korzystać teżz rocznej zniżki na stacjach szybkiego ładowania Ionity (w cenie lub na życzenie, zależnie od wersji).

Dla kompaktowych Mercedesów oraz GLC z hybrydowym napędem plug-in usługa Mercedes me Charge jest dostępna w ramach pakietów wyposażenia dodatkowego.

Jednorazowa aktywacja usługi Mercedes me Charge odbywa się w panelu użytkownika na portalu Mercedes me, który pozwala zarządzać przypisanymi do pojazdu usługami i jego funkcjami.

Źródło: Mercedes-Benz