Nissan LEAF – Pep Guardiola zauroczony elektrykiem

Trener klubu piłkarskiego Manchester City – Pep Guardiola, właściciel Nissana LEAF i ambasador marki Nissan, nie kryje podekscytowania i oczekiwania na rewolucję związaną z pojazdami elektrycznymi. Opisuje wyjątkowe emocje i poczucie dumy, jakie daje mu bezemisyjna mobilność.

Od momentu rozpoczęcia przygody z samochodem elektrycznym trzy lata temu, Pep w pełni przekonał się do zelektryfikowanej mobilności. Dzięki doświadczeniu innowacyjnego połączenia „zielonej” mocy i doznań za kierownicą Nissana LEAF odkrył, że jazda w pełni elektrycznym pojazdem pozwala budować pozytywny wizerunek przyjaznej dla środowiska motoryzacji, zarówno dziś, jak i w przyszłości.

W udzielonym specjalnie dla firmy Nissan wywiadzie trener Manchesteru City, w oczekiwaniu na pierwszy w historii klubu finał UEFA Champions League, ujawnia swoje cele dotyczące osiągnięcia bardziej zrównoważonej przyszłości za pomocą Nissana LEAF oraz zdradza, w jaki sposób pasja do innowacji na boisku i poza nim wpłynęła na decyzję o wyborze napędu elektrycznego i świadomego, ekologicznego stylu życia:

Pep Guardiola: Moje życie z Nissanem LEAF

– Co sprawiło, że wybrałeś w 100% elektrycznego Nissana LEAF i było dla Ciebie głównym powodem wyboru?

Pep Guardiola: Jednym z głównych powodów, dla których zdecydowałem się na samochód z napędem elektrycznym, była chęć zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko. Jednocześnie chciałem odczuwać emocje podczas jazdy. Nissan LEAF z elektrycznym silnikiem, wręcz natychmiastowym przyspieszeniem i zaawansowanymi technologiami sprawia, że jazda jest zarówno ekologiczna, jak i ekscytująca.

W piłce nożnej jesteś znany jako człowiek innowacyjny, próbujący nowych taktyk i nowych metod organizacji. Jak sądzisz, jaką rolę odegrał ten sposób myślenia przy wyborze pojazdu elektrycznego?

Staram się, aby innowacja była częścią mojego sposobu myślenia. Tak jak w przypadku budowania taktyki w piłce nożnej, żadna sytuacja się nie powtarza, żaden przeciwnik nie jest taki sam. Głęboko wierzę, że innowacja jest kluczem do podążania za szybko zmieniającą się rzeczywistością. Technologia, którą wykorzystano w Nissanie LEAF, to doskonały przykład innowacyjności w życiu codziennym.

Czy pamiętasz najfajniejszy moment związany z posiadaniem Nissana LEAF?

W ubiegłym roku kręciliśmy z ekipą Nissana „Pep Loves His LEAF”. Było mnóstwo zabawy. Wspaniale było pokazać niektóre cechy Nissana LEAF i, mam nadzieję, także zachęcić więcej osób, aby przesiadły się na samochody z napędem elektrycznym. Cała moja rodzina chce jeździć Nissanem LEAF. Choć na pierwszy rzut oka wydaje się mały, to jest świetny, bo wszyscy się w nim mieszczą. Jest cichy, łatwy w prowadzeniu i ma wystarczającą ilość miejsca dla wszystkich.

Jaką rolę Twoim zdaniem odgrywają pojazdy elektryczne w innowacyjności i przyszłości mobilności?

Samochód jest kluczowym elementem w codziennym życiu. Wybierając bardziej przyjazne dla środowiska środki transportu, takie jak pojazdy elektryczne, możemy mieć duży wpływ na naszą planetę. Samochody bezemisyjne są jednym z najskuteczniejszych sposobów na lepszą i bardziej zrównoważoną przyszłość.

W jaki jeszcze sposób starasz się żyć w bardziej przyjazny dla środowiska sposób?

Staram się ograniczać zużycie plastiku i poddaję recyklingowi wszystko, co możliwe.

Co według Ciebie jest największą szansą, jaką daje mobilność elektryczna i jak Ty sam do tego podchodzisz?

Jestem zafascynowany mobilnością elektryczną i dumny z posiadania Nissana LEAF. Jazda samochodem elektrycznym to dla mnie odpowiedzialny wybór. W ten sposób staram się robić to, co czuję, że powinienem. Cieszę się, że młode pokolenia są świadome wyzwań związanych z ochroną środowiska i najczęściej to właśnie one zachęcają innych do korzystania z nowych form mobilności. Pojazdy elektryczne to zmiana mentalności, zwrot w kierunku zrównoważonego rozwoju. Jeśli wszyscy zrobimy to, co do nas należy, będziemy mogli żyć w lepszym świecie.

Co chciałbyś powiedzieć następnemu pokoleniu kierowców o samochodach elektrycznych?

Powiedziałbym, że pojazdy elektryczne dają o wiele więcej radości z jazdy niż samochody, którymi jeździło się za czasów, gdy robiłem prawo jazdy. A także, że nieszablonowe myślenie i odpowiedzialne wybory pozwolą nam wspólnie poprawić jakość codziennego życia i zachować naszą planetę dla przyszłych pokoleń.

Nowy Nissan Ariya po raz pierwszy zaprezentowany w Polsce

Nawiązując do doświadczeń, o których mówi Pep, właściciele samochodów elektrycznych w całej Europie cieszą się z korzyści płynących z elektromobilności. Niedawne badanie przeprowadzone na zlecenie firmy Nissan wykazało, że 89% europejskich kierowców pojazdów elektrycznych jest zadowolonych z doznań z jazdy, a 78%1 przyznaje, że są one lepsze niż oczekiwali.

Nissan LEAF, wyposażony w ulubione technologie Pepa, takie jak ProPILOT i innowacyjny e‑Pedal umożliwiający jazdę z użyciem jednego pedału, ma wszystko, czego trzeba do zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na ekscytującą technologię. Ponad jedna trzecia (34%) kierowców samochodów elektrycznych zdecydowała się na zmianę dzięki zaawansowanym technologiom, które one oferują.

Pep dołączył do grona właścicieli Nissanów LEAF, którzy podzielili się swoimi wyjątkowymi doświadczeniami związanymi z jazdą tym modelem i przedstawił je w najnowszej części cyklu Nissana Moje życie z Nissanem LEAF. Filmy prezentują doświadczenia użytkowników, w celu zwiększenia świadomości i wiedzy kierowców na temat pojazdów elektrycznych.

Relacje z życia wzięte i filmy wideo z serii Moje życie z Nissanem LEAF można obejrzeć w całości w serwisie YouTube tutaj.

Aby poznać wszystkie korzyści z posiadania pojazdu elektrycznego, odwiedź stronę.

Źródło: Nissan