AAA AUTO wznawia ekspansję w Polsce i otwiera nowy oddział w Lublinie

Sieć AAA AUTO w Lublinie otworzy swój 47 oddział. AURES Holdings wznowi w ten sposób plan ekspansji, który został przerwany wiosną ubiegłego roku przez pandemię koronawirusa. Kolejnym krokiem w ramach ekspansji grupy w Polsce będzie nowy oddział zakupowy w Radomiu oraz zwiększenie pojemności istniejących centrów samochodowych. Obecnie sieć posiada 12 oddziałów w Polsce o łącznej ofercie 3200 samochodów używanych.

AAA AUTO otwiera nowy oddział z pełną obsługą sprzedaży, skupu i usług finansowych w Lublinie w kompleksie Makro. Lubelski oddział stopniowo będzie oferował do 350 samochodów na 7500 m2. Do obsługi klientów wykorzysta prawie 600 metrów kwadratowych nowoczesnych biur modułowych.

„Lublin to pierwszy nowy kompleksowy oddział, który otwieramy w ramach ponownej ekspansji międzynarodowej w okresie ustępującej pandemii koronawirusa. Rozpoczynamy od oferty obejmującej 200 sprawdzonych, wysokiej jakości samochodów. W ciągu sześciu tygodni chcemy zapełnić teren maksymalnie 400 samochodami. W Lublinie jesteśmy gotowi zaoferować klientom możliwość zakupu samochodu na kredyt i z ubezpieczeniem, w czym pomagają przeszkoleni specjaliści. Pożyczkę można u nas otrzymać w dniu zakupu, bez przedpłaty i z terminem spłaty do 120 miesięcy” – powiedziała Karolína Topolová, Dyrektor Generalna AURES Holdings, operatora międzynarodowej sieci autocentrów AAA AUTO.

Najlepiej sprzedające się modele samochodów
w okresie styczeń – kwiecień 2021

1.Opel Astra
2.Ford Focus
3.Škoda Octavia
4.Opel Insignia
5.Škoda Fabia
6.VW Golf
7.Renault Clio
8.Ford Mondeo
9.Dacia Duster
10.VW Passat

Centrum samochodowe AAA AUTO Lublin jest przeznaczone dla województwa lubelskiego, które liczy ponad dwa miliony mieszkańców. „Naszym celem jest przede wszystkim sam Lublin, miasto z 360.000 mieszkańców, ale także Chełm, Puławy, Zamość i Biała Podlaska” – powiedziała Karolína Topolová. Lubelski oddział zlokalizowany jest w strefie handlowej we wschodniej części miasta przy bezpośredniej trasie na Ukrainę. „To kolejny udany projekt w ramach wieloletniej współpracy z Makro Cash and Carry w ramach dużych stref handlowych z naturalnie dużą frekwencją” – dodała Karolína Topolová.

AAA Auto – w Europie Środkowej brakuje 31 tys. prawie nowych samochodów

Lublin to oddział w kolejnej znaczącej stolicy województwa, obok prężnie działających salonów w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Zabrzu-Katowicach i Krakowie. Rozwój sieci AAA AUTO w Polsce będzie zgodny z planami, które zostały spowolnione przez pandemię koronawirusa. „Już za tydzień uruchomimy oddział zakupowy w Radomiu w ramach Centrum M1. Latem rozpoczniemy prace nad zwiększeniem pojemności oddziału w Zabrzu z 250 do 450 aut, co będzie obejmować budowę nowego obiektu jesienią br. Jesienią tego roku planujemy budowę nowego budynku na terenie wrocławskiego oddziału. W Katowicach w tym roku będziemy w kilku etapach rozbudowywać powierzchnię sprzedażową i lokale dla klientów. Rozbudowujemy również nasz oddział centralny dla Warszawy w Piasecznie, gdzie w bezpośrednim sąsiedztwie zakupiliśmy dawny salon FIATa. Dzięki temu przejęciu zbudujemy dla naszych klientów większy salon. Poszerzyliśmy również powierzchnię sprzedaży zewnętrznej i tym samym zwiększyliśmy gamę samochodów w rejonie Warszawy. W przyszłości liczymy również na rozwój innych usług, jak np. wynajmu samochodów” – powiedziała Karolína Topolová.

Sieć AAA AUTO w odpowiedzialny sposób podchodzi do aktualnej sytuacji pandemicznej i spełnia wszystkie wymagania. „Większość procesu sprzedaży lub zakupu prowadzimy na zewnątrz, więc ryzyko przeniesienia infekcji jest bardzo niskie. Dokładnie dezynfekujemy wszystkie pojazdy i teren oddziałów oraz monitorujemy stan zdrowia naszych pracowników” – dodała Karolína Topolová.

Źródło: AAA Auto