Mercedes-AMG GT Black Series – wyjątkowa prezentacja w gdańskim AMG Brand Center

Do 30 kwietnia 2021 roku, w AMG Brand Center w Gdańsku prezentowany jest limitowany Mercedes-AMG GT Black Series. To unikalna okazja, by zobaczyć go na żywo. Wyrazisty design, zaawansowana aerodynamika oraz mieszanka lekkich materiałów wywodzą się wprost z wyścigowej odmiany AMG GT3 – i łączą sięz najmocniejszym seryjnym silnikiem AMG V8 w historii (730 KM).

Od 2006 r. nazwa „Black Series” jest w Mercedes-AMG synonimem modeli bardzo szczególnych: bezkompromisowo sportowych i o wyrazistym designie. Modeli, które są najbardziej konsekwentnew przenoszeniu techniki ze świata motorsportu na otwarte drogi. Black Series to ekskluzywne produkty motoryzacyjne, budowane nie po to, by gromadzić kurz w garażach kolekcjonerów, ale do szybkiej jazdy po torze – choć są dopuszczone do ruchu drogowego. Teraz ich tradycję kontynuuje AMG GT Black Series, najmocniejsza maszyna Mercedes-AMG z seryjnym silnikiem V8.

Sam silnik to prawdziwy majstersztyk: ma 4,0 l pojemności, dwie turbosprężarki oraz „płaski” wał korbowy, który zapewnia mu niezwykle spontaniczne reakcje na wciśnięcie pedału gazu i niespotykane, przeszywające brzmienie. Jednostka osiąga moc 537 kW (730 KM) przy 6700-6900 obr./min, maksymalny moment obrotowy 800 Nm w zakresie 2000-6000 obr./min i „kręci się” do 7200 obr./min. Efekt: dwudrzwiowe coupé rozpędza się od 0 do 100 km/h w 3,2 sekundy, a do 200 km/h – w niecałe 9 sekund. Prędkość maksymalna wynosi 325 km/h.

Mercedes-EQ – EQS z nowym rekordem świata w dziedzinie aerodynamiki

AMG GT Black Series demonstruje swój potencjał już na pierwszy rzut oka. Jego design z imponującymi wlotami i prowadnicami powietrza nawiązuje do wyścigowego AMG GT3. Wyrafinowaną koncepcję aerodynamiki uzupełniają lekka pokrywa silnika z włókien węglowych z dwoma wylotami powietrza, osłonięte podwozie,a także dwustopniowe, regulowane tylne skrzydło oraz potężny tylny dyfuzor. Bezkompromisowa dynamika jazdy to efekt zastosowania regulowanego, gwintowanego zawieszenia AMG, które wykorzystuje m.in. przedni stabilizator z włókien węglowych. Z kolei w tylnej części podwozia zastosowano karbonową płytę usztywniającą. Również elektronicznie sterowane, dynamiczne mocowania silnika i umieszczonej przy tylnej osi 7-biegowej przekładni dwusprzęgłowej (układ transaxle) zostały dostrojone tak, aby jeszcze bardziej zwiększyć zwinnośći precyzję prowadzenia.

W listopadzie 2020 r. Mercedes-AMG GT Black Series udowodnił swoje kompetencje na najtrudniejszym torze wyścigowym świata, czyli na północnej pętli toru Nürburgring, „wykręcając” tam oficjalnie zmierzonyi poświadczony notarialnie czas 6:43,616 min (pętla o długości 20,6 km) – co zapewniło mu pierwsze miejsce wśród w pełni standardowych, niezmodyfikowanych modeli.

“Jestem niezwykle dumny z faktu, że Mercedes-AMG GT Black Series swoja polską premierę będzie miał w tak wyjątkowym miejscu jakim jest jedyny w swoim rodzaju dedykowany salon AMG Brand Center w Gdańsku. Według mnie, nie ma aktualnie lepszego miejsca, aby zaprezentować moc oraz DNA Mercedes-AMG niż flagowy salon” – powiedział Michał Maksymiuk – Brand Manager Mercedes-AMG w Polsce.

Mercedesa-AMG GT Black Series można podziwiać na żywo do 30 kwietnia 2021 r – samochód jest prezentowany w AMG Brand Center w Gdańsku. To prawdziwe „królestwo” AMG: pierwszy taki obiekt w Polsce i zaledwie jeden z kilku na świecie. Klienci mogą poznać tu świat marki AMG na dwóch kondygnacjach, a wystrój salonu nawiązuje do jej wyścigowego DNA. Na dole eksponowanych jest kilkanaście aut, od bazowych modeliz serii 35 aż po potężne SUV-y. Drugie piętro zagospodarowano z myślą o organizacji wydarzeń i prezentacji maszyn o najwyższych osiągach. Znajduje się tam również charakterystyczny element salonu – okno wystawowe (tzw. „oko AMG” – AMG Eye) skierowane w stronę Alei Grunwaldzkiej, w którym można zobaczyć najbardziej efektowne modele Mercedes-AMG.

„AMG Brand Center pojawił się na mapie Polski i Europy, zaledwie dwa lata temu, a już był świadkiem wielu wyjątkowych momentów. Ten czas pokazał nam jak dużą popularnością cieszą się najmocniejsze modelez rodziny AMG. Jesteśmy dumni, że z domu AMG wyjechały wszystkie dotąd dostępne odmiany najmocniejszych modeli GT przeznaczonych na drogi jak AMG GT, AMG GT S, AMG GT C, AMG GT R czy AMG GT R Pro. Rok 2021 będzie ukoronowaniem tej podróży bo jeszcze w tym roku dwóch klientów wyjedzie od nas właśnie modelami AMG GT Black Series. Spoglądając ambitnie w przyszłość będziemy również starali się, aby nasz salon dedykowany marce AMG, odwiedził pierwszy hypercar Mercedes-AMG Project ONE. Zanim jednak to nastąpi warto odwiedzić nas w najbliższym czasie i zobaczyć AMG GT Black Series na żywo – serdecznie zapraszam”– powiedział Paweł Stefaniak, Dyrektor Handlowy salonu Mercedes-AMG Brand Center.

Salon Mercedes-AMG Brand Center w Gdańsku mieści się przy ul. Grunwaldzkiej 493 i jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-21:00 oraz w soboty od 9:00 do 15:00.

Źródło: Mercedes-Benz