Mazda Europe – Kota Matsue nowym wiceprezesem Centrum Badań i Rozwoju

Mazda Motor Europe ogłosiła dziś, że Kota Matsue został nowym wiceprezesem Europejskiego Centrum Badań i Rozwoju w Oberursel w Niemczech. 53-letni manager zastąpi Hajime Seikaku, który zajmował to stanowisko od października 2018 r.

W ciągu 29 lat pracy w firmie, Kota Matsue zajmował rozmaite stanowiska w działach projektowania silników i układów napędowych Mazdy w Japonii. Przez cztery lata pracował również w Mazda North American Operations (MNAO), gdzie odpowiadał za wprowadzenie na rynek silników Diesla. Przed rozpoczęciem pracy w Mazda Motor Corporation w kwietniu 1992 r., Matsue uzyskał tytuł magistra z dziedziny inżynierii mechanicznej na Uniwersytecie Waseda w Tokio.

Komentując tę zmianę, Yasuhiro Aoyama, Prezes & CEO, Mazda Motor Europe powiedział: „W miarę jak przemysł motoryzacyjny w Europie zmierza w kierunku neutralności klimatycznej, my zobowiązujemy się do stosowania podejścia opartego na różnorodnych rozwiązaniach, łącząc wiele rozwiązań napędów w celu skutecznego ograniczenia emisji. Opracowywanie wysokowydajnych technologii silnikowych zawsze było mocną stroną Mazdy i cieszymy się, że Kota Matsue wniesie swoje doświadczenie, aby kierować naszym zespołem ds. rozwoju układów napędowych w Europie.”

Mazda – epokowe modele z przeszłości

Hajime Seikaku powróci do pracy w centrali Mazdy w Hiroszimie jako Zastępca Dyrektora Generalnego Departamentu Rozwoju Pojazdów.

W Europejskim Centrum Badań i Rozwoju Mazdy w Oberursel inżynierowie analizują nowe technologie, a także opracowują części i akcesoria na rynek europejski. Jest to również jedno z trzech światowych, zaawansowanych studiów designu Mazdy.

Źródło: Mazda