Poltu Quatu Classic 2021 zaprasza na Sardynię (2-4.07) – Make La Vita Dolce Again

Szósta edycja Poltu Quatu Classic z najbardziej spektakularnym Concours d’Elegance, będzie jedna z najważniejszych tegorocznych imprez dla włoskich i europejskich właścicieli klasyków. Poza malownicza trasą, uczestnicy wezmą w dostarczającym adrenaliny wyścigu na pasie startowym lotniska Vena Fiorita w Olbii oraz zaprezentują swoje wyjątkowe pojazdy w Porto Cervo.

Organizatorzy – Auto Classic i Between Comunicazione we współpracy z Grand Hotelem Poltu Quatu i Bcool City Magazine – wybrali fascynującą panoramiczną trasę wybrzeżem Costa Smeralda, aby zapewnić uczestnikom jak najwięcej widokowych atrakcji.

Powrócimy na legendarną plażę Vesper Capriccioli rozsławioną przez film „007 – Szpieg, który mnie kochał”, w którym główny bohater Roger Moore wyłania się swoim samochodem z krystalicznie czystej wody Costa Smeralda w towarzystwie pięknej Barbary Bach.

20 lat Klubu Zabytkowych Mercedesów Polska – od kilkunastu do ponad 400 klasycznych aut z gwiazdą

W drodze powrotnej do Poltu Quatu zaplanowano przejazd i wystawa samochodów w Porto Cervo na aperitif o zachodzie słońca, tym razem pomiędzy wspaniałymi plażowymi samochodami. Uczestnicy przeżyją zatem kolejne piękne chwile pomiędzy wizytami w historycznych wioskach Sardynii i godzinami na plaży.

Najodważniejsi będą mogli również doświadczyć dużej prędkości na morzu dzięki „Off Shore Experience” z 5-krotnym mistrzem świata w żeglarstwie motorowym Aaronem Ciantarem, który przypłynie na Sardynię bezpośrednio z Malty.

Jednak obowiązkowym punktem imprezy będzie wieczorny pokaz finałowej parady samochodów, którą zaplanowano na 3 lipca, tuż po uroczystej kolacji w Grand Hotel Poltu Quatu na słynnej Piazzetta. Podobnie jak w poprzedniej edycji, impreza zakończy się w niedzielne popołudnie w ekskluzywnym Li Neuli Country Club. Jury konkursu elegancji po raz czwarty z rzędu będzie przewodniczyć Paolo Tumminelli, znany historyk motoryzacji, który stworzył i udoskonalił w ostatnich latach system oceny.

Wraz z nim w jury będzie projektant Fabrizio Giugiaro, który będzie świętował 30-lecie swojej kariery, wprowadzając na Costa Smeralda swój pierwszy prototyp, mityczne BMW Nazca z 1991 roku. Luciano Bertolero, założyciel Auto Classic i wielki ekspert od Ferrari, Alberto Scuro, prezes ASI, Emmanuel Bacquet.  Komisję Selekcji Concorso d’Eleganza of Villa d’Este oraz FIVA będzie reprezentował Carlo Di Giusto, zastępcy dyrektora AUTOITALIANA i Ruoteclassiche. Będzie też Valentino Balboni, legendarny kierowca testowy Lamborghini, Alberto Vassallo – dyrektor generalny Car and Vintage oraz J. Philipa Rathgena Classic Driver.  Mariella Mengozzi – dyrektor Turyn Automobile Museum i pisarka oraz kierowca zabytkowych samochodów Gaby von Oppenheim, Enrico Renaldini PR z Gare d’Epoca, dziennikarz Shinichi Ekko i prezes Maserati Club Japonia i Augustin Sabatié-Garat z RM Sotheby, najbardziej znanego domu aukcyjnego samochodów kolekcjonerskich na świecie.

Zwycięzcy trofeum „Best in Show”, zaprojektowanego przez Fabrizio Giugiaro, otrzyma również cenny zegarek Girard-Perregaux z kolekcji Laureato z ekskluzywnym pasekiem wykonanym specjalnie przez szwajcarski Maison of Haute Horlogerie na potrzeby Concorso d’Eleganza Poltu Quatu Classic. Potwierdzone zostały prawie wszystkie klasy z poprzedniej edycji Concorso włącznie z samochodami wyścigowymi, supersamochodami i youngtimerami.

Klasa 1000 Miglia Bond również powróci na Costa Smeralda, która została stworzona dla samochodów uczestniczących w najpiękniejszym wyścigu na świecie – Mille Miglia. Prestiżowym Spirit of 1000 Miglia Trofeum, przyznanym w zeszłym roku Lancii Lambda CASARO Enrico Bertone z 1927 r., jest wyróżnieniem zarezerwowanym dla samochodów, które lepiej reprezentują esencję czerwonej strzały oraz śmiałego i pionierskiego ducha, wyróżniającego wyścig. Enzo Ferrari określił go jedynym na świecie „podróżującym muzeum”.

Ciekawie zapowiada się klasa „La Dolce Vita” poświęcona modelom samochodów z lat 50. i 60. XX wieku, wśród której zapewne zobaczymy wiele legendarnych, ale często zapomnianych klasyków. Z tego względu mottem Concorso d’Eleganza Poltu Quatu Classic nadal będzie “Make La Vita Dolce Again!”

„Poltu Quatu jest gotowe, aby również w tym roku goście przeżyli wspaniały weekend” – zapewnia Daniele Pulcini, dyrektor generalny Grupy, właściciel Grand Hotelu, który gości Concorso od 2014 roku. Zgodnie z tradycją Simone Bertolero zaprezentuje to wydarzenie na pokładzie legendarnego Fiata 500 Spiaggina, ulubionego samochodu w okresie letnim, którym jeździł Gianni Agnelli i Asystoteles Onassis.  W tej edycji Concorso dołączy do niego także dziennikarka Savina Confaloni, jedna z najbardziej cenionych i znanych twarzy świata motoryzacji.  Pozostaje nam tylko poczekać do 4 lipca, aby poznać najelegantszy samochód lata 2021!

Źródło: Poltu Quatu Classic