Škoda Monte Carlo – seria limitowana, która przypomina sportowe sukcesy

W słynnym rajdzie Škoda odniosła wiele znaczących sukcesów. Dla upamiętnienia rajdowej tradycji marka już w 1936 roku zaprezentowała limitowaną edycję 70 pojazdów z nazwą Monte Carlo.

75 lat później firma powróciła do słynnej nazwy, wprowadzając w 2011 roku limitowaną serię Šoda Fabia Monte Carlo dla klientów, którzy cenią sobie połączenie sportowego stylu życia i zwinnej miejskiej jazdy. Również czwarta generacja modelu Fabia, której premiera odbędzie się już wkrótce, będzie dostępna w wersji Monte Carlo.

W Rajdzie Monte Carlo, którego pierwsza edycja miała miejsce w 1911 roku, Škoda odniosła wiele znaczących sukcesów. W 1936 roku model Škoda Popular zajął drugie miejsce w swojej kategorii, zaś w 1977 r. Škoda 130 RS zajęła pierwsze i kolejne miejsce w swojej klasie.

W styczniu 2021 roku Fabia Rally2 evo po raz trzeci w ciągu ostatnich pięciu lat zwyciężyła w kategorii WRC2, kontynuując historię sukcesów marki w Rajdzie Monte Carlo. Z ponad 1250 zwycięstwami i licznymi tytułami zdobytymi w różnych krajach Fabia R5 jest obecnie najbardziej utytułowanym samochodem rajdowym na świecie.

Seria Monte Carlo, której wyróżnikami są czarne elementy nadwozia i sportowe akcenty we wnętrzu, jest nawiązaniem do rajdowej tradycji marki. Obecnie z znakiem Monte Carlo oprócz modelu Fabia, dostępne są również Scala oraz Kamiq.

ŠKODA AUTO – największy salon marki otwarto w Dubaju

 

– Poprzez wersję Monte Carlo kładziemy jeszcze większy nacisk na sportowy charakter naszych aut. Czarne detale, duże obręcze kół ze stopów lekkich i słynna nazwa nawiązują do naszych pojazdów rajdowych i odzwierciedlają dynamikę modelu. Projekt powstał z myślą o klientach, którzy doceniają sportowy charakter i emocjonujący design zorientowany na aktywny styl życia – podkreśla Oliver Stefani, Szef Designu Škoda Auto.

 

Sportowy design i efektowne czarne wykończenie

Liczne czarne elementy nadwozia, takie jak  lakierowana ramka grilla czy elementy stylistyczne zderzaków nadają serii Monte Carlo jeszcze więcej sportowego charakteru. W czarnym kolorze występuje również napis Škoda na tylnej klapie, który zastąpił centralnie umiejscowione logo oraz wykończenia lusterek i progów. Ponadto modele wyposażone są w czarne obręcze kół ze stopów lekkich ze specjalnym wzorem Monte Carlo.

 

Sportowe fotele i skórzane detale dla wyrafinowanego wnętrza

Wnętrze wersji Monte Carlo również otrzymuje sportowy charakter. Czerwono-czarne kubełkowe fotele z lepszym trzymaniem bocznym oraz regulacją wysokości wyposażone są w zintegrowane zagłówki i specjalną tapicerkę Monte Carlo. Deska rozdzielcza jest wzbogacona o charakterystyczne wykończenia wskaźników. Wielofunkcyjna sportowa kierownica pokryta jest perforowaną skórą z czerwonymi ozdobnymi szwami, tak samo jak wykończenie dźwigni zmiany biegów i dźwigni hamulca ręcznego. Dynamicznego charakteru nadają także chromowane wykończenia nawiewów powietrza, ozdobne nakładki na pedały, dywaniki tekstylne, nazwa modelu na progach i czarna podsufitka.

Źródło: Škoda Auto