Nowa rodzina 500 Hey Google – styl 500 i technologia Google’a.

Fiat i Google łączą siły w ramach ekskluzywnej współpracy pod nazwą „500 Hey Google”. W jej ramach powstanie seria specjalna nowej rodziny 500, która dzięki integracji Mopar Connect i usług oferowanych przez Asystenta Google w „My Fiat Action”, umożliwia klientom łączność ze swoim samochodem nawet wtedy, gdy są od niego oddaleni. Za pomocą poleceń głosowych Użytkownik może prosić o informacje o samochodzie i otrzymywać je oraz wchodzić z nim w interakcję.

Interakcja jest możliwa za pomocą smartfona lub Google Nest Hub, inteligentnego wyświetlacza dołączonego do zestawu powitalnego, wręczanego przy zakupie samochodu z gamy rodziny 500 Hey Google, zapewniającego przyjazną dla Użytkownika i innowacyjną łączność, która jeszcze bardziej ułatwia codzienne życie.

Jedną z tajemnic niekwestionowanego sukcesu rodziny Fiata 500 jest bez wątpienia nadążanie za najnowszymi trendami. Potwierdza to nowa seria specjalna Hey Google, która oferuje inteligentne, przyjazne dla użytkownika, intuicyjne rozwiązanie, demokratyczne i bogate, jak zawsze, zaprojektowane dla ułatwienia codziennego życia. Seria specjalna Hey Google to kolejny krok w interakcji z samochodem, nawet jeśli nie znajdujemy się aktualnie za jego kierownicą. Gdziekolwiek jesteśmy, również siedząc wygodnie na domowej sofie, wystarczy powiedzieć „Hey, Google, zapytaj My Fiat…”, aby dowiedzieć się na przykład, gdzie zaparkowany jest nasz samochód, ile paliwa pozostało w baku, gdzie znajduje się najbliższy autoryzowany serwis lub ile kilometrów nasza 500 przebyła w danym dniu. Można także sprawdzić, czy zamknęliśmy drzwi swojego auta lub czy przypadkiem bagażnik nie pozostał otwarty.

W interakcji z Mopar Connect Fiata, w który wyposażona jest nowa rodzina 500 Hey Google, Asystent Google nie tylko dostarcza wszystkich informacji potrzebnych, aby monitorować stan pojazdu, znaleźć lokalizację samochodu, czy kontrolować jego przebieg, usługa przydatna zwłaszcza dla menadżerów flot, ale może również wysyłać komendy, jak blokowanie i odblokowywanie drzwi, czy mrugnięcie światłami awaryjnymi. Dzięki „My Fiat Action” pozostawanie w kontakcie z samochodem nigdy nie było tak łatwe: można zawsze nim sterować za pomocą poleceń głosowych na smartfonie, inteligentnych głośników Google Nest i wyświetlaczy.

Fiat 500 – 2,5 mln egzemplarz wyprodukowany w tyskiej fabryce Stellantis

Dzięki „My Fiat Action” można aktywować powiadomienia wysyłane na smartfona, jeśli samochód opuści określoną wcześniej strefę lub nawet jeśli porusza się z prędkością wyższą niż ustawiony wcześniej limit.

Styl 500 Family Hey Google

W przypadku Fiata 500 styl był i jest zawsze najważniejszy. W serii specjalnej Hey Google elementy stylistyczne 500 i Google’a idealnie się łączą, tworząc niezwykle modną kolorystykę w dwóch podstawowych barwach: białe nadwozie z błyszczącym czarnym dachem i obudową lusterek. Ponadto, znajdziemy tu odniesienie (po raz pierwszy w branży motoryzacyjnej) do pustej strony wyszukiwarki w postaci emblematu „Hey Google”, umieszczonego także na nadkolach każdego modelu z nowej rodziny 500. Słupki środkowe są także ozdobione elementami inspirowanymi kolorami Google’a.

W kabinie ten sam motyw odnajdujemy na nowych fotelach z wyhaftowanym napisem „Hey Google”. Dolny pas deski rozdzielczej w matowym srebrnym kolorze jest ozdobiony białym logo „500”. Motyw „Hey Google” pojawia się również na ekranie powitalnym 7-calowego, centralnego wyświetlacza dotykowego: jest to animacja z charakterystycznymi „cząsteczkami”, tworzącymi następnie literę „G”, jak Google, i ostatecznie zmieniające się w logo Fiata.

Ponieważ wszystkie elementy serii specjalnej zaprojektowano tak, by ułatwić korzystanie z nowoczesnych technologii w samochodzie, Klient w momencie zakupu pojazdu otrzymuje specjalny zestaw powitalny (tzw. „Welcome Kit”).

Torba z logo „Hey Google” zawiera urządzenie Nest Hub, spersonalizowane za pomocą specjalnej naklejki „500” i obudowę klucza, a także list powitalny, w którym opisano w czterech prostych krokach sposób zakończenia konfiguracji i rozpoczęcia interakcji z samochodem.

Fiat 500 Hey Google

W specjalnej wersji Hey Google kultowa 500 wyróżnia się dwukolorowym nadwoziem w kolorze białym i błyszczącym czarnym, 15-calowymi felgami aluminiowymi, nową, ciemną kolorystyką wnętrza z nowymi fotelami, sportową, miękką w dotyku kierownicą z wbudowanymi elementami sterującymi oraz z nowym pasem dolnym deski rozdzielczej w kolorze matowego srebra z białym logo „500”. 500 Hey Google oferuje w standardzie adaptacyjny tempomat, radio DAB Uconnect™ z 7-calowym ekranemz funkcjami Apple CarPlay i Android Auto, 6 głośników i urządzenie Mopar® Connect. Dostępna w wersji hatchback i kabriolet, 500 Hey Google jest wyposażona w 70-konny silnik hybrydowy, zgodny z normą Euro 6D-Final. Model jest oferowany w kolorach: biały Gelato White, szary Pastel Grey, czarny Vesuvius Black, szary Pompeii Grey i niebieski Blue Italia.

Fiat 500X Hey Google

Włoski crossover Fiata ma dwubarwne nadwozie w kolorach białym i błyszczącym czarnym. Wyróżnia się także 16-calowymi felgami aluminiowymi, światłami przeciwmgielnymi i przyciemnionymi szybami, które nadają mu elegancki, miejski wygląd. Wewnątrz znalazły się nowe fotele i matowo-srebrna deska rozdzielcza z logo „500” w kolorze białym, miękka w dotyku kierownica z wbudowanymi elementami sterującymi, fotel kierowcy z regulacją wysokości oraz przedni podłokietnik.

Fiat 500X Hey Google ma pełną gamę wyposażenia technicznego, w tym radio Uconnect™ z 7-calowym ekranem dotykowym HD z Apple CarPlay i Android Auto, 6 głośników, Mopar® Connect, tylne czujniki parkowania oraz czujniki deszczu i zmierzchu. Gama silników składa się z dwóch benzynowych jednostek spełniających normę Euro 6D Final: 1,0-litrowego silnika Firefly o mocy 120 KM i 1,3-litrowego Firefly o mocy 150 KM oraz dwóch jednostek wysokoprężnych Multijet o pojemności 1,3 litra i mocy 95 KM oraz 1,6 litra i mocy 130 KM. Dostępne są następujące kolory: Passione Red (czerwony), Gelato White (biały), Silver Grey (srebrny), Moda Grey (szary), Blue Italia (niebieski) i Cinema Black (czarny).

Fiat 500L Hey Google

Dopełnienie rodziny 500 stanowi 500L Hey Google, przeznaczony dla nowoczesnych rodzin, czyli wszechstronny samochód o wyglądzie crossovera, z dwubarwnym nadwoziem w kolorze bieli i błyszczącej czerni oraz 16-calowymi felgami. Kabina pasażerska wyposażona jest w nowe fotele i matowo-srebrną deskę rozdzielczą z białym logo „500”, radio DAB z 7-calowym ekranem z Apple CarPlay i Android Auto, manualną klimatyzację oraz Mopar® Connect. 500L Hey Google jest dostępny z 1,4-litrowym silnikiem benzynowym o mocy 95 KM, spełniającym normę Euro 6D Final lub z 95-konnym turbodieslem 1,3 Multijet.

Nowy i na medal: jedna „dusza”, trzy wersje

Liczba 3,5 miliona egzemplarzy rodziny 500 sprzedanych od 2007 roku świadczy o tym, że model zawsze jest na bieżąco z rozwijającą się technologią. Choć mają to samo DNA w postaci doskonałego połączenia kultowego designu, świeżości i „fajności”, które składają się na w pełni włoski sekret sukcesu 500, te trzy modele skierowane są do różnych Klientów: 500 jest ikoną Fiata od 1957 roku, samochodem miejskim par excellence, który w 2020 roku, kiedy to wprowadzono całkowicie elektryczną nową 500, 13 lat po jej premierze, osiągnęła w Europie kolejny rekordowy udział w rynku wynoszący 17,7%. 500L to samochód rodzinny, a 500X to z kolei włoski crossover.

Te trzy samochody wspólnie udowodniły, że są w stanie spełnić najróżniejsze potrzeby Klientów, między innymi, dzięki seriom specjalnym tworzonym we współpracy z najznamienitszymi markami. Przyjmując za punkt wyjścia wspólne wartości i pozostając wiernym tradycji 500, eksplorują one najróżniejsze obszary życia – od mody, designu i luksusu, poprzez muzykę, aż po najnowsze odkrycia ze świata technologii. W 2018 roku pojawiła się seria specjalna Mirror, stworzona z myślą o Klientach, którym zależy na technologii. Z okazji 120. urodzin Fiata, w 2019 roku zaprezentowano nową, skomunikowaną ze światem i elegancką rodzinę 500 „120th”.
W ślad za spektakularnym sukcesem dwóch ostatnich serii specjalnych, których sprzedano w liczbie ponad 50 000 egzemplarzy oraz w celu zaspokojenia nowych potrzeb w zakresie mobilności, Fiat kontynuuje swoją podróż przez innowacje, wprowadzając na rynek na początku 2021 roku bardziej zaawansowaną technologicznie i skomunikowaną ze światem gamę nowej rodziny 500.

Leasys i FCA Bank wspierają sprzedaż Fiata 500 Hey Google poprzez specjalne rozwiązania w zakresie finansowania i mobilności

Leasys, marka Stellantis i spółka zależna FCA Bank, oferuje:

– wynajem Fiata 500 Hey Google nie zawierający konieczności wniesienia pierwszego czynszu a koszty rejestracji i ubezpieczenia samochodu są zawarte w racie wynajmu. Najem to nowoczesne rozwiązanie dla firm rozważających użytkowanie nowego samochodu płacąc za niego stały miesięczny czynsz. Klient ponosi podstawowe koszty związane z eksploatacją samochodu. Dzięki takiej elastyczności oferty Klient nie musi się już martwić zbliżającym się terminem ubezpieczenia OC, przeglądu samochodu czy wymiany opon. W zależności od wybranej opcji wszystko to pokrywa comiesięczny czynsz o stałej wysokości. Najnowszy program wynajmu długoterminowego Leasys Smart Renting daje Klientowi możliwość wykupu samochodu po okresie wynajmu po cenie samochodu, którą już zna przy podpisywaniu umowy wynajmu.

– Leasing 102% będący odpowiedzią dla Klientów zainteresowanych odkupieniem samochodu po okresie leasingu. W produkcie nie wymagana jest również pierwsza wpłata, a finansowanie obejmuje finansowanie atrakcyjnych pakietów ubezpieczenia spłaty leasingu lub ubezpieczenia GAP oraz możliwość finansowania ubezpieczenia komunikacyjnego.

FCA Bank wspiera sprzedaż samochodów rodziny Fiata 500 Hey Google, oferując szeroką gamę rozwiązań finansowych, by wspomóc Klientów przy jego zakupie. Każdy, kto chce jeździć nowym Fiatem 500 Hey Google, może zdecydować się na jeden z wielu promocyjnych produktów:

  • Kredyt Niska Rata, który został przygotowany z myślą o Klientach, którzy cenią sobie wygodę w rozwiązaniach finansowych. Kredyt Niska Rata dostępny jest na wszystkie dostępne wersje Fiata 500 Hey Google. Atrakcyjne oprocentowanie kredytu, niska miesięczna rata dzięki zastosowaniu raty balonowej z gwarancją odkupu przez dealera to jedne z najważniejszych zalet oferty. Klient ma 3 możliwości zakończenia umowy: oddanie samochodu do dealera i wymianę samochodu na nowy, spłatę raty balonowej ze środków uzyskanych od dealera lub sfinansowanie raty balonowej w kolejnym kredycie. Dzięki takiemu rozwiązaniu Klienci mają możliwość zakupienia droższego samochodu z wyższą opcją wyposażenia;
  • Kredyt Prawdziwe 0% skierowany do Klientów, którzy chcą wnieść na początku finansowania większą kwotę a pozostałą rozłożyć na bardzo atrakcyjne raty miesięczne, co jest możliwe do uzyskania, dzięki oprocentowaniu 0% przez cały okres finansowania i braku opłaty przygotowawczej
  • Kredyt od 0% jest natomiast ofertą dla Klientów, którzy nie chcą dysponować własnymi środkami na początku umowy (pierwsza wpłata możliwa od 0%) oraz rozłożyć kredyt na dłuższy okres (maksymalnie 84 raty)

Powyższe rozwiązania FCA Bank dostępne są nie tylko dla Klientów prywatnych, ale również dla firm i przedsiębiorców. Klienci mogą zakupić wymarzony samochód w kredycie lub leasingu zupełnie zdalnie, bez wychodzenia z domu! Wszystkie czynności począwszy od wyboru samochodu po jego sfinansowanie odbywają się cyfrowo! Ponadto już po uruchomieniu kredytu Klienci mogą korzystać z Portalu Klienta zawierającego szereg udogodnień. Klient ma stały dostęp do danych umowy: 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku – również bez wychodzenia z domu, na komputerze, tablecie lub smartfonie dzięki nowym aplikacjom w sklepie Google lub Play!. Poza godzinami pracy Biura Obsługi, Klienci mają możliwość m.in elektronicznego składania wniosków, weryfikacji statusu płatności i zmiany danych w umowie oszczędzając czas i pieniądze przeznaczane na papier i opłacenie przesyłek pocztowych.

Leasys

Leasys SpA, marka Stellantis należąca do FCA Bank, spółki joint venture 50:50 pomiędzy Stellantis i Crédit Agricole została założona we wrześniu 2001 r.Leasys oferuje kompletny i innowacyjny system usług mobilności dla osób prywatnych, grup zawodowych i przedsiębiorców: od wynajmu krótko, średnio i długoterminowego po usługi peer-to-peer-car za pośrednictwem platformy U Go i I-Link. Leasys CarCloud, pierwsza włoska usługa subskrypcji samochodów, została uruchomiona pod koniec 2019 roku. Dzięki marce Clickar jest jednym z wiodących włoskich internetowych sprzedawców samochodów używanych dla Klientów indywidualnych, grup zawodowych i przedsiębiorców. Leasys z siedzibą we Włoszech rozpoczął proces rozwoju międzynarodowego w 2017 roku, otwierając wiele biur w całej Europie: firma działa w Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Belgii, Holandii i Polsce, zarządzając flotą ponad 400 000 pojazdów na koniec 2021 roku. Uruchomione w czerwcu 2019 r. Sklepy mobilności Leasys są już obecne w całych Włoszech. Sklepy dostępne również we Francji oferują klientom dostęp do wszystkich usług mobilnych świadczonych przez Leasys. Wraz z niedawnym uruchomieniem pierwszego całkowicie zelektryfikowanego sklepu Mobility Store na lotnisku w Turynie, Leasys jest na dobrej drodze, aby stać się liderem również w zakresie zrównoważonej mobilności. W rzeczywistości dzięki zainstalowaniu ponad 1200 stacji ładowania we wszystkich sklepach do końca 2020r. Leasys będzie miał największą zelektryfikowaną sieć we Włoszech. W 2021 roku projekt elektryfikacji będzie kontynuowany także w krajach europejskich, w których Leasys prowadzi działalność.

W Polsce spółkę Leasys SpA reprezentuje Leasys Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Poza usługami wynajmu w ofercie znajdują się usługi leasingowe.

Więcej informacji: www.leasys.pl

FCA Bank

FCA Bank S.p.A. koncentruje się głównie na finansowaniu samochodów spełniając wszystkie wymagania mobilności. Jest to przedsięwzięcie Stellantis, globalnej firmy motoryzacyjnej i Crédit Agricole wiodącego dostawcy kredytów konsumenckich. Firma dostarcza produkty finansowe wspierające sprzedaż prestiżowych marek samochodów we Włoszech i Europie. Programy kredytów, leasingu, wynajmu i finansowania mobilności oferowane przez FCA Bank S.p.A. zaprojektowane są specjalnie dla sieci sprzedaży, dla Klientów prywatnych i firmowych. FCA Bank S.p.A. obecny jest w 17 krajach europejskich i Maroku bezpośrednio lub za pośrednictwem swoich oddziałów. Na dzień 30 czerwca 2020 r. Aktywa FCA Bank wyniosły około 30 miliardów. W Polsce FCA Bank S.p.A. reprezentuje FCA Bank S.p.A. S.A. Oddział w Polsce. W ofercie Oddziału znajdują się liczne oferty kredytów promocyjnych oraz ubezpieczenia spłaty kredytu i ubezpieczenie GAP oferowane we współpracy z AXA Partners.

Więcej informacji na
www.fcabankgroup.com
www.leasys.com

Źródło: Fiat / Stellantis