Volkswagen Taigo – nowy crossover, który zadebiutuje pod koniec 2021 r.

Volkswagen ujawnił nazwę nowego crossovera przed jego oficjalną premierą w Europie. Taigo – przedstawiciel samochodów miejskich – wzbogaci liczną gamę modeli Volkswagena. Samochód przyciąga uwagę dynamicznym designem i będzie wyposażony w wiele systemów asystujących oraz najnowsze rozwiązania z dziedziny łączności ze światem zewnętrznym.

Jeszcze w tym roku do gamy SUV-ów Volkswagena dołączy nowy CUV (Crossover Utility Vehicle), który podwyższoną pozycję za kierownicą oferuje w nadwoziu o sylwetce coupé. Nowy Volkswagen Taigo będzie napędzany ekonomicznymi benzynowymi silnikami TSI i w standardzie będzie wyposażony w m.in. reflektory LED, cyfrowe zegary i liczne systemy asystujące.

Nowy Volkswagen Golf R wyznacza nowe standardy pod względem osiągów

Volkswagen Taigo bazuje na modelu Nivus oferowanym w Brazylii i na rynki europejskie będzie produkowany w zakładach w Pampelunie w Hiszpanii. Nowy Volkswagen Taigo zadebiutuje latem, a sprzedaż modelu rozpocznie się pod koniec 2021 roku. Pierwsze samochody pojawią się w salonach w Polsce w I kwartale 2022 roku.

Źródło: Volkswagen