Opel – uniwersalna ładowarka, to jak „szwajcarski scyzoryk” elektrycznej mobilności

W Europie obowiązują różne standardy sieci elektroenergetycznych, wtyczek i opcji ładowania — ale elektryczna mobilność nadal może być łatwa. Zelektryfikowane samochody marki Opel, o zasięgu do 337 kilometrów według cyklu WLTP (takie jak bestsellerowa Corsa‑e), okazują się praktyczne w codziennym użytkowaniu.

To samo dotyczy opcji ładowania oferowanych przez Opla — w tym przede wszystkim uniwersalnej ładowarki, która jest jak „szwajcarski scyzoryk” wśród tego typu urządzeń. W filmie zamieszczonym na YouTube pokazano, że za pomocą odpowiedniego adaptera ładowarka potrafi dostosować się do każdego standardu zasilania. Uniwersalna ładowarka jest dostępna nie tylko do akumulatorowych modeli Opel Mokka‑e, Corsa‑e, Zafira‑e Life czy Vivaro‑e, ale także do Grandlanda X plug-in hybrid.

Opel stawia na elektryczność – centrum akumulatorów w Rüsselsheim

W pełni przygotowane: łatwe ładowanie elektrycznych Opli

Niezależnie od użytkowanego modelu Opla uzupełnienie zapasu prądu w trakcie dłuższej podróży jest możliwe na kilka sposobów. Jeżeli trzeba zrobić to szybko, akumulator Corsy‑e o pojemności 50 kWh można naładować w 80 procentach w 30 minut na stałoprądowej stacji o mocy 100 kW. Można także skorzystać z ładowarki naściennej, szybkiej ładowarki lub kabla z wtyczką pasującą do domowego gniazdka — każdy zelektryfikowany Opel jest gotowy na wszystkie opcje ładowania jedno- lub trójfazowym prądem przemiennym z mocą do 11 kW.

Uniwersalna ładowarka: ładowanie bez granic

Uniwersalna ładowarka łączy funkcje kabli „Trybu 2” i „Trybu 3” z różnymi adapterami w jednym urządzeniu. Klienci mogą ją podłączyć do niemal wszystkich domowych gniazd wtykowych zgodnych z różnymi standardami krajowymi. W tym przypadku współpracuje z wtyczką typu 2. Ładowanie w domu z mocą do 11 kW wymaga trójfazowego gniazda prądu przemiennego 400 V. Niezbędna do tego wtyczka CEE‑16 wraz ze wspomnianym adapterem wchodzi w skład pakietu uniwersalnej ładowarki. Całość jest zamknięta w praktycznej torbie do przechowywania kabli i wtyczek w bagażniku.

Uniwersalna ładowarka jest więc idealna zarówno dla klientów, którzy zazwyczaj ładują samochód w domu, jak i dla tych, którzy sporadycznie odbywają dalsze podróże wymagające uzupełnienia zapasu energii po drodze. Uniwersalna ładowarka z trzema różnymi złączami i etui jest opcjonalnie dostępna z każdym nowo zamawianym samochodem.

Źródło: Opel