Renault – nowa gama samochodów dostawczych, która otwiera nowe możliwości i oferuje napędy zeroemisyjne

Renault poszerza i odnawia gamę samochodów dostawczych, aby spełnić wszystkie potrzeby użytkowników biznesowych. W 2019 roku marka odnowiła Mastera, a obecnie przedstawia modele: Nowe Kangoo Van, nowy Express Van, nowy Trafic Combi i nowy SpaceClass.

W segmencie furgonetek Renault oferuje dwa uzupełniające się modele: Nowe Kangoo Van i Nowy Express Van.

– Nowe Kangoo Van to innowacyjna furgonetka o atletycznej i dynamicznej stylistyce. Wyposażona w przydatne i inteligentne rozwiązania jak „Open Sesame by Renault” oraz zapewniająca wyższy komfort i zaawansowane technologie pokładowe zrewolucjonizuje ten segment.

– Natomiast nowy Express Van to praktyczna i wydajna furgonetka o dynamicznej stylistyce nadwozia, świadczącej o solidności konstrukcji, w pełni zgodna z kanonami stylistycznymi marki. Ma bezkonkurencyjne wymiary, jak na przykład najszerszy otwór drzwi bocznych w tej kategorii, a także oferuje liczne schowki.

Renault Express Van – powiększa rodzinę furgonetek francuskiej marki

W segmencie furgonów Renault wprowadza nowego Trafica w wersji do przewozu osób. Elegancki design, wyższy poziom bezpieczeństwa i osiągów nowego modelu doskonale wpisuje się w DNA tego samochodu. Wersja dostawcza będzie dostępna pod koniec 2021 roku.

-Renault jest od ponad 120 lat ekspertem na rynku samochodów dostawczych i zawsze było liderem pod względem wprowadzanych innowacji. Dziś oferujemy poszerzoną, odnowioną gamę i wprowadzamy modele nowe Kangoo Van, nowy Express Van i nowy Trafic. Innowacyjny system „Open Sesame by Renault” wprowadzony w nowym Kangoo Vanie to pierwsze takie rozwiązanie na świecie w samochodach dostawczych. Jesteśmy liderem na rynku samochodów elektrycznych w Europie i przygotowujemy się na przyszłe wyzwania, wprowadzając ofertę nowych produktów i rozwiązań uwzględniających napęd elektryczny i wodorowy. – powiedział Mark Sutcliffe, dyrektor Aliansu ds. samochodów dostawczych.

Wraz z nową gamą pojawia się rozszerzona oferta usług i spersonalizowanych rozwiązań Renault Pro+, która ma spełnić oczekiwania klientów biznesowych związane z nowymi sposobami użytkowania samochodów. Renault Pro+ oferuje cyfrowe rozwiązania i systemy łączności „pod klucz” poprzez sieć wyspecjalizowanych centrów, a także adaptacje samochodów wykonywane w sieci 25 wykonawców zabudów w Polsce.

Marka wspiera klientów w przechodzeniu na zeroemisyjne technologie i oferuje kompleksową gamę produktów i usług.

Pod koniec 2021 roku bestsellerowy model Kangoo Z.E. zostanie zastąpiony przez nowe Kangoo Van E-TECH Electric z akumulatorem 44 kWh i zasięgiem 265 km. Renault oferuje również, poprzez swoją spółkę zależną Elexent, rozwiązania w zakresie ładowania samochodów elektrycznych przeznaczone dla klientów flotowych.

Od 2011 roku marka jest pionierem na rynku elektrycznych samochodów dostawczych, a od 2014 roku również na rynku samochodów z napędem wodorowym. Jeszcze w tym roku Renault przedstawi nowego Mastera z ogniwami wodorowymi. Wraz z firmą Plug Power marka chce do 2030 roku zdobyć 30% udziału w europejskim rynku lekkich samochodów dostawczych z napędem wodorowym dzięki oferowanym rozwiązaniom ładowania samochodów dostawczych i hybryd plug-in, przeznaczonym dla klientów flotowych.

Źródło: Renault