Bentley – wyprodukowano 200 tys. egzemplarz luksusowej marki

Firma Bentley Motors świętowała wyprodukowanie 200-tysięczny luksusowego samochodu, który zbudowany został w ponad 100-letniej historii firmy. Bentayga Hybrid, przeznaczony dla chińskiego klienta, zaparkował obok najstarszego ocalałego Bentleya, EXP 2 i wielu długoletnich współpracowników, zjeżdżając w tym tygodniu z linii produkcyjnej brytyjskim w Crewe.

To ukoronowanie niezwykłego 20-letniego okresu, w którym sukces napędzany przez współczesne modele, takie jak Continental GT i Bentayga, naprawdę zmienił oblicze Bentley Motors.

Kamień milowy w produkcji jest jeszcze bardziej niezwykły, jeśli weźmiemy pod uwagę, że 200-tysięczny samochód to najnowszy ze 155 582 pojazdów zbudowanych w Crewe od 2003 roku – przełomowego roku, w którym Continental GT został pierwotnie wprowadzony na rynek jako pierwszy model współczesnej ery Bentleya. Obecnie Bentley produkuje 85 samochodów dziennie.

Samochód dla audiofila – przegląd rynku premium

Od 1919 do 2002, firma wyprodukowała 44 418 luksusowych samochodów – 38 933 z nich powstało w Crewe. Wśród tej liczby było wiele kultowych modeli jak m.in. Bentley Blower, R-Type Continental, Mulsanne, Arnage i Azure. Warto dodać, iż 84 procent wszystkich samochodów tej marki, które wyprodukowano na rynek brytyjski, nadal jeździ po drogach.

Prezes i dyrektor generalny firmy Bentley, Adrian Hallmark, komentuje: „Produkcja 200-tysięcznego samochodu, to tylko najnowszy punkt orientacyjny w tej niezwykłej podróży, którą Bentley podróżował od momentu powstania w 1919 roku. W 2003 roku wprowadzenie modelu Continental GT stanowiło przełomowy moment dla marki.”

„Tempo postępu znacznie przyspieszyło od 2003 r., A teraz wkraczamy w kolejny okres transformacji, realizując naszą strategię Beyond100, której celem jest pozycjonowanie firmy Bentley jako światowego lidera w zrównoważonej, luksusowej mobilności”.

By być świadkami przełomowego momentu, do Bentayga Hybrid i EXP 2 dołączyli najdłużej pracujący w firmie Bentley, w tym Steve Ward, który dołączył do przedsiębiorstwa w 1977 r.. Pełniąc funkcję inżyniera analizy całego pojazdu, Steve aktywnie uczestniczył w tworzeniu każdego modelu marki Bentley od 1980 roku i testował je na całym świecie, będąc świadkiem transformacji współczesnych samochodów marki.

Patrząc w przyszłość, ambitne plany firmy Bentley Motors dotyczące produkcji samochodów zostały nakreślone w listopadzie 2020 r. Wraz z przełomową strategią Beyond100. Firma dąży do osiągnięcia całkowitej neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2030 r..   Firma Bentley przejdzie na pełną elektryfikację – tylko PHEV lub BEV – do 2026 r., A następnie przestawi całą gamę modeli na pojazdy elektryczne z zasilaniem akumulatorowym do 2030 r. Wiodąca w branży strategia Beyond100 zmieni każdy aspekt działalności, gdy firma Bentley wkracza w drugi wiek produkcji luksusowych samochodów.

Źródło: Bentley