Mitsubishi Motors – 6 mln. aut z fabryki w Tajlandii

Mitsubishi Motors (Thailand) Co., Ltd. (MMTh), firma produkcyjna i handlowa z Tajlandii należąca do MITSUBISHI MOTORS CORPORATION (MMC), wyprodukowała łącznie sześć milionów pojazdów.

Spośród tych sześciu milionów egzemplarzy MMTh wyeksportowała aż 4,4 miliona samochodów do ponad 120 krajów. Szczęśliwy los wskazał jako sześciomilionowy pojazd, który opuścił linię produkcyjną MMTh, jednotonowego pickupa TRITON, który na rynku europejskim sprzedawany jest jako L200

Tajlandia jest dla nas ważnym węzłem komunikacyjnym, a dzięki wsparciu Królewskiego Rządu Tajlandii firma MMTh stała się naszą największą bazą eksportową w regionie ASEAN.” – powiedział Takao Kato, dyrektor generalny MMC.MMTh produkuje popularne modele, takie, jak TRITON i MIRAGE, a pod koniec 2020 roku rozpoczęliśmy także produkcję OUTLANDERA PHEV, czyli elektrycznej hybrydy plug-in klasy premium, która oferuje wysokie osiągi, ale jednocześnie jest przyjazna dla środowiska. Ten model przyciąga uwagę użytkowników na całym świecie. Chcemy dostarczać naszym klientom nowe i dostosowane do ich potrzeb produkty.”

Mitsubishi najpopularniejsza marką w Polsce wśród klientów indywidualnych

MMC rozpoczęła działalność w Tajlandii w 1961 roku i w tym roku obchodzi swoje 60-lecie. Pierwszy milion egzemplarzy wyprodukowano tam w 2003 roku. Kolejne kamienie milowe w działalności firmy to: dwa miliony sztuk w 2010 roku, trzy miliony w 2013 roku, cztery miliony w 2015 roku, aż w końcu pięć milionów w 2018 roku.

Firma MMTh będzie nadal wspierać rozwój MMC jako centrum produkcji i eksportu w niezwykle ważnym regionie ASEAN.

Informacje ogólne o MMTh

Data założenia: styczeń 1987

Siedziba główna: FYI Center Tower 1, 9th Floor, 2525 Rama IV Road, Klong Toei, Klong Toei, Bangkok 10110

Lokalizacja zakładu produkcyjnego: Laem Chabang Industrial Estate, 199 Mu 3, Tambol Tungsukhla, Amphur Siracha, Chonburi 20230

Przedstawiciel: Morikazu Chokki, prezes i dyrektor generalny

Kapitał: 7 mld batów tajskich

Pracownicy: Około 6 200 (stan na styczeń 2021 roku)

Zdolność produkcyjna: 424 000 sztuk

Produkowane modele:

Zakład nr 1: PAJERO SPORT
Zakład nr 2: TRITON
Zakład nr 3: MIRAGE, ATTRAGE

Źródło: Mitsubishi